«Штурм козацької фортеці»

8-9 грудня у Житомирі, в 25-му гарнізонному будинку офіцерів відбувся перший дводенний етап Дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Штурм козацької фортеці», присвячений Дню Збройних Сил України.

У різних вікових турнірах змагалось 68 юних шахістів з міст Житомир, Коростишів та Бердичів.
На початку змагань відбулась зустріч учасників із головним старшиною 8-го армійського корпусу прапорщиком Сергієм Артеменком, який розповів дітям про повсякденне життя військовослужбовців Житомирського гарнізону.

– Сьогодні ви проводите баталії за шахівницями, а завтра можете поповнити лави Збройних Сил і стати захисниками нашої держави – звернувся Сергій Артеменко до учасників турніру. – Ті навички, які ви сформували в собі, ставши професіоналами шахової справи, зможуть вам допомогти у становленні як професіоналів військових. Військовим частинам 8-го армійського корпусу, який, до речі, отримав звання кращого в 2012-му році, дуже потрібні люди, які можуть логічно мислити і прораховувати свої дії на кілька кроків уперед.


Юні шахісти також переглянули фільм про Збройні Сили України та відвідали виставку дитячих художніх робіт «Барви війська України».

8 грудня пройшов відбір восьми кращих шахістів кожного турніру за швейцарською системою у 5 турів. За даними відбору сформувались пари, які у неділю, 9 грудня розпочали плейофф, 1/4 фіналу:

Турнір А (до 15 років):
Волотовський Кирил – Ніколайчук Дмитро 1-1 (1-0 тай-брейк)
Арманов Владислав – Трофименко Денис 1-1 (0-1 тай-брейк)
Іванішен Юрій – Башмаков Денис 2-0
Гірак Руслан – Зосімович Денис 1-1 (1-0 тай-брейк)

Турнір Б (до 12 років):
Глухоман Артем – Євдоченко Віталій 1-1 (1-0 тай-брейк)
Лудіщев Артем – Мігалкін Нікіта 2-0
Черниш Максим – Мущицький Денис 1-1 (1-0 тай-брейк)
Олійник Анастасія – Клименко Віктор 1,5 – 0,5

Турнір В (до 10 років):
Романов Владислав – Леонов Євген 1-1 (0-1 тай-брейк)
Новицький Ярослав – Псюковський Олег 0-2
Корнійчук Олександра – Басистий Іван 2-0
Корінець Арсеній – Шахрай Юрій 0,5 – 1,5

Турнір Г (до 8 років):
Анучін Максим – Клюцко Олександр 2-0
Данильчук Денис – Міхніцький Данило 2-0
Цегельник Віталій – Андрійчук Ілля 0-2
Підкевич Захар – Цесельський Артем 2-0

Головними сенсаціями чвертьфіналу стали: загальна перемога Гірака Руслана над переможцем обласних турнірів «Шахова Юність Полісся» та «Битва юних шахових генералів» Зосімовичем Денисом, та прохід Трофименка Дениса, оскільки рейтинг його суперника Арманова Владислава на 200 пунктів вищий ніж в Дениса. В інших партіях результати були більш закономірні.

Далі розпочавсь півфінал, результати наступні:

Турнір А:
Волотовський Кирил – Трофіменко Денис 2-0
Іванішен Юрій – Гірак Руслан 1,5 – 0,5

Трофіменко Денис півфіналіст турніру А
Гірак Руслан Півфіналіст турніру А
Турнір Б:
Глухоман Артем – Лудіщев Артем 0,5 – 1,5
Черниш Максим – Олійник Анастасія 0-2

Черниш Максим (зліва) -півфіналіст турніру Б
Глухоман Артем півфіналіст турніру Б
Турнір В:
Леонов Євген – Псюковський Олег 0-2
Корнійчук Олександра – Шахрай Юрій 2-0

справа другий,- Шахрай Юрій- півфіналіст турніру В
зліва Леонов Євген- півфіналіст турніру В
Турнір Г:
Анучін Максим – Данильчук Денис 2-0
Андрійчук Ілля – Підкевич Захар 2-0

Результати фіналу наступні:
Турнір А:
Волотовський Кирил – Іванішен Юрій 0,5 – 1,5

Іванішен Юрій переможець турніру А
Волотовський Кирило Фіналіст турніру А
Турнір Б:
Лудіщев Артем – Олійник Анастасія 2-0

Лудіщев Артем переможець турніру Б
Олійник Анастасія фіналіст турніру Б
Турнір В:
Псюковський Олег – Корнійчук Олександра 0-2

Корнійчук Олександра – переможець турніру В
Псюковський Олег- фіналіст турніру В
Турнір Г:
Анучін Максим – Андрійчук Ілля 2-0
Анучін Максим- переможець турніру Г
Вражає результат Олександри Корнійчук, яка виграла обидві партії фіналу у чемпіона області серед юнаків до 10 років Псюковського Олега.
Кращою шахісткою турніру Г стала Гурман Аліка, а турніру А Поліщук Ірина.


8 грудня після ігрового дня було проведено шаховий Х-фактор, кастинг на який вдалось пройти 11 учасникам, які в анкетах із запитаннями дали всі правильні відповіді. Головний конкурс складавсь із трьох частин:
1. за  2 хвилин розповісти «Чому я займаюсь шахами».
2. створити та продемонструвати на демонстраційній дошці шахову комбінацію або етюд.
3. прокоментувати випадково надану учасникам партію.
Суддівську колегію склали тренери Новофастовський Л.М., Кручак Л.Г., Хитрич Р.О. та чемпіон області з блискавичної гри Крошняков Д.Р.

Результати були наступними:
1 місце – Зосимович Денис – 10 очок

Зосімович Денис- 1 місце Шаховий Х-фактор
2 місце – Олійник Крістіна – 9 очок
Олійник Кристина- 2 місце Шаховий Х-фактор
3 місце – Новицький Ярослав – 5 очок
Новицький Ярослав- 3 місце Шаховий Х-фактор
У неділю перед закриттям турніру було проведено лотерею «7 щасливих козаків», де учасники, які були присутні в залі розіграли 7 частин книги-фентезі «Гаррі Поттер».
Переможці турнірів, та шахового Х-фактору були нагороджені призами: грамотами, медалями, кубками, магнітами на холодильник, футбольними м’ячами від Сачука Артема, наборами дорогого мила, подарунковими вазонами та ін. У церемонії нагородження шахових чемпіонів прийняв участь помічник атамана, осавул українського козацтва «Поліська Січ» Микола Фесенко.

Фотозвіт турніру в нашій офіційній групі Вконтакті «Житомир Шахматний»
Та на в групі сайті Facebook Житомир Шахматный


Отже завершено перший етап дитячого ГРАН-ПРІ 2013 Житомирської області з шахів.

Залікові очки набрали наступні учасники:

Вікова група до 15 років:
Іванішен Юрій – 20
Волотовський Кирил – 18
Трофіменко Денис – 15
Гірак Руслан – 15
Ніколайчук Дмитро – 9
Арманов Владислав – 9
Башмаков Денис – 9
Зосімович Денис – 9
Поліщук Ірина – 4
Лучків Анісія – 2

Вікова група до 12 років:
Лудіщев Артем – 20
Олійник Анастасія – 18
Глухоман Артем – 15
Черниш Максим – 15
Євдоченко Віталій – 9
Мігалкін Нікіта – 9
Мущицький Денис – 9
Клименко Віктор – 9
Костюк Владислав – 4
Бойко Вікторія – 2

Вікова група до 10 років:
Корнійчук Олександра – 20
Псюковський Олег – 18
Леонов Євгеній – 15
Шахрай Юрій – 15
Романов Владислав – 9
Новицький Ярослав – 9
Басистий Іван – 9
Корінець Арсеній – 9
Пєтухов Євгеній – 4
Сергіян Артем – 2

Вікова група до 8 років:
Анучін Максим – 20
Андрійчук Ілля – 18
Данильчук Денис – 15
Підкевич Захар – 15
Клюцко Олександр – 9
Міхніцький Данило – 9
Цегельник Віталій – 9
Цесельський Артем – 9
Рубан Андрій – 4
Гурман Аліка – 2

Другий етап заплановано на лютий місяць, 23-24 числа.
Вітаємо переможців, бажаємо успіхів всім учасникам у подальших етапах Гран-Прі. І головне пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ «Ми всі одна сім’я».

З повагою організатори турніру.

Оставить комментарий

ФШЖО
найближчі турніри
Рубрики сайта
Интересные новости
Твіттер