«Офіцери королівської гри»

23-24 лютого в м.Житомир пройшов 2 етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Офіцери королівської гри». Даний етап був присвячений Дню Захисника Вітчизни. Тому після привітального слова директора 25 гарнізонного Будинку офіцерів Лариси Василівни Вовкогон учасникам було показано фільм про Київський військовий ліцей ім.Івана Богуна, де навчаються майбутні захисники Вітчизни:

На відкритті турніру заступник директора обласного центру ФЗН «Спорт для всіх» Сергій Миколайович Козловець вручив адміністратору дитячого Гран-Прі Андрію Валентиновичу Штукуну Подяку від Департаменту сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації «За вагомий особистий внесок у розвиток шахів в Житомирській області».

Штукун Андрій: «Звичайно, приємно коли твою роботу цінують. Проте вважаю, що Подяку отримав дуже зарано, сьогодні саме 2 етап Гран-Прі, попереду ще 3 етапи і фінал Гран-Прі… одним словом, «роботи непочатий край». Було б доречно отримати нагороду на фіналі. Я вдячний обласній державній адміністрації та директору ЖОЦФЗН Адаму Івановичу Хільченку, які завжди підтримують будь-які ініціативи по розвитку шахів».

На 2 етап зареєструвалось 90 учасників, для порівняння на 1 етапі було 68:

Турнір А – 26 шахістів;

Турнір Б – 17;

Турнір В – 27;

Турнір Г – 20.

Турнір А (вікова група до 15 років): Турнірна таблиця

Тут варто зазначити, що зіграли всі найсильніші шахісти області цього віку. Тим ціннішим являється повторний успіх бердичівлянина Юри Іванішена, який виграв 1 місце, повторивши результат першого етапу. Його результат 7.5 із 9 (1 нічия з Зосімовичем Денисом, програш Арманову Владиславу та 7 перемог).

Друге місце посів представник м.Коростишів Арманов Владислав. Здавалось після успіху у дорослому чемпіонаті області Владислав виграє другий етап Гран-Прі. Тим більш, в особистій зустрічі він обіграв переможця. Проте поразки від Гірака Руслана та Зосімовича Дениса лишили його на 2 місці. Вистачило б і однієї нічиєї в будь-якій з цих партій для перемоги в турнірі, оскільки коефіцієнт Бухгольця у нього більший ніж у Юри Іванішена. Проте як говорять мудрі люди «история не терпит сослагательного наклонения», і тому 7 перемог і 2 поразки – 2 місце в турнірі.

Третє місце було для організаторів прогнозованим. Гіраку Руслану (м.Коростишів) у квітні цього року виповниться 16 років, і тому це фактично для нього міг бути останній турнір у серії Гран-Прі. Проте організатори врахували той факт, що в першому етапі Руслан зіграв вдало, вибив зі змагань у чвертьфіналі Зосімовича Дениса, і поступивсь лише переможцю. Руслану було запропоновано альтернативний варіант: якщо в ІІ етапі він потрапляє в трійку кращих, то продовжує приймати участь в серії турнірів Гран-Прі за рахунок того, що показує високі результати. 6.5 очок із 9 (2 поразки від Іванішена Юри та Новобранця Ярослава, нічия з Волотовським Кирилом та 6 перемог) і зайняте 3 місце є свідченням того, що Руслан більш ніж гідний грати у серії дитячого Гран-Прі Житомирської області.

Кращий результат серед дівчат і цьому турнірі продемонструвала Кулага Даша (Житомир). Її результат 4 перемоги, 1 нічия та 4 поразки був найкращим у даній номінації.

Турнір Б (вікова група до 12 років): Турнірна таблиця

Єдиний турнір де можна було спрогнозувати переможця турніру ще на початку був саме турнір Б. Інтрига тут могла б бути колосальна, якби участь прийняли 2 переможці 1 етапу Гран Прі Лудіщев Артем та Корнійчук Олександра. В такому випадку, враховуючи що сюди перейшов і фіналіст 1 етапу Псюковський Олег передбачити переможця було б непросто.

Оскільки Артем та Олександра в 2 етапі участі не брали, то Олег показав чому коростишівська шахова школа являється однією з кращих у Житомирській області. Його результат 8.5 очок із 9 буде еталонним для даного турніру. Порівняти його можна лише з феноменальним результатом Зосімовича Дениса на турнірі «Битва юних шахових генералів» 2012 року, де він набрав 9.5 із 10. Той результат Дениса є еталонним для турніру А. Олег же встановив високу планку і в турнірі Б.

2 місце зайняв житомирянин Глухоман Артем (поразка від переможця турніру, нічия з Олійник Анастасією та 7 перемог). Його результат 7.5 із 9 виявивсь переможним у турнірі А. Тут же його вистачило на 2 місце.

3 місце зайняв представник м.Коростень Грищенко Дмитро (поразка від Глухомана Артема, нічия з Псюковським Олегом та 7 перемог). Результат 7.5 із 9 і третє місце за гіршим коефіцієнтом.

Кращий результат серед дівчат показала Олійник Анастасія. Її результат 5.5 із 9 і підсумкове 4 місце в турнірі. Очікувалось що Настя буде в трійці кращих, проте перша поява представників міста Коростень у Гран-Прі сплутала всі карти…

Турнір В (вікова група до 10 років): Турнірна таблиця

Даний турнір був самим масовим – 27 учасників. Проте переможець турніру, незважаючи на те, що він тут самий молодший, не являється сенсацією. Новицький Ярослав вже вигравав турнір В на «Битві юних шахових генералів» з аналогічним результатом 1 поразка і всі інші партії перемоги.

Тому враховуючи те, що Корнійчук Олександра та Псюковський Олег перейшли за віком у Турнір Б, Ярослав був у турнірі беззаперечним фаворитом. Зазначимо той факт, що нещодавно він виконав 1 розряд, ставши наймолодшим першорозрядником за всю історію шахів Житомирської області. Результат переможця 8 очок із 9 (поразка від Осадчука Дмитра та 8 перемог) і перемога в турнірі В.

Друге місце непередбачено зайняв представник м.Малин Осадчук Дмитро (поразка від Криворучка Максима, 2 нічиї з Селюком Дмитром та Бурілко Дмитром, 6 перемог в тому числі і над Новицьким Ярославом). Перемога над переможцем турніру є свідченням того, що 2 місце заслужено за Дімою.

Третє місце посів представник м.Коростишів Приборецький Максим. Його результат 6.5 із 9 (2 поразки від Осадчука Дмитра, Новицького Ярослава, нічия з Андрійчуком Іллею та 6 перемог). Нагадаємо, що на турнірі «Битва юних шахових генералів» 2012 року Максим був другим (8 очок із 9), тому він є претендентом на внесення до галереї слави даного сайту «Наші зірки».

Кращий результат серед дівчат показала житомирянка Пампуха Олександра. Результат 5.5 очок із 9, загальне 8 місце в турнірі є кращим серед представниць прекрасного полу.

Турнір Г (вікова група до 8 років):                                                          Турнірна таблиця

Тут відносно переможця турніру хочеться навести аналогію. Футбол, Ліга чемпіонів сезон 2011-2012. Переможцем турніру стає англійський клуб «Челсі», який не виглядає на переможця. Багато команд показують кращу форму та гру. Проте як сказали спеціалісти, Челсі виграло по сукупності результатів. Занадто команді не щастило в попередні роки, коли команда була кращою в світі, проте через якісь деталі, як наприклад серія пенальті з Манчестер Юнайтед, чи непризначене пенальті на останніх хвилинах в матчі з Барселоною тощо, команда жодного разу цей турнір не виграла. «По сукупності результатів…»

Так хочеться охарактеризувати перемогу Цегельника Віталія з м.Бердичів. Віталій приймає участь у всіх турнірах, які організовуються адміністратором Гран-Прі:

«Битва юних шахових генералів» зайняв 6 місце (6 очок із 10).

«Штурм козацької фортеці» вийшов в плейоф, проте програв відразу ж у ¼ фіналу. Приїхав у неділю на турнір зіграв лише 2 гри і вибув з турніру.

І ось нарешті «прийшов результат». 7 очок із 9 (поразка від Цесельського Артема, 2 нічиї з Радченко Богданом, Корнійчуком Федором та 6 перемог) і загальна перемога в турнірі. Сумнівів бути не може: заслужена перемога «по сукупності результатів».

2 місце посів Цесельський Артем (м.Коростишів). Результат Артема 7 очок із 9 (2 поразки від Рубана Андрія та Корнійчука Федіра та 7 перемог) такий же як у переможця, проте нижчий коефіцієнт. Тренери Артема пояснили організаторам, що для турніру Г 9 турів забагато, оскільки маленькі діти швидко втомлюються. Тому ймовірно у наступному етапі, даний турнір буде проводитись у 7 турів.

3 місце зайняв житомирянин Корнійчук Федір з результатом 6.5 із 9 (2 поразки від Клюцко Олександра, Радченка Богдана, 1 нічия з Цегельником Віталієм та 6 перемог).

Кращий результат серед дівчат показала Акімова Анна (Житомир). Результат Ані 5 очок із 9.

Фотозвіт турніру в нашій групі Вконтакті http://vk.com/album-12196303_170499156


23 лютого після ігрового дня було проведено Конкурс шахових комбінацій. Завдання для дітей готував трьохразовий чемпіон області з шахів Богдан Веремій. Він же після завершення конкурсу показав учасникам на проекторі всі рішення завдань.

Результати Конкурсу наступні:

Вікова група до 15 років:

1.      Зосімович Денис — 75.5 балів.

2.      Трофименко Денис – 60.5

3.      Ратнер Давид – 54

4.      Іванішен Юрій – 53

5.      Олійник Христина – 38.5

6.      Кулага Дарина – 36

7.      Опанасюк Олександр – 32

8.      Мущицький Денис – 31.5

9.      Башмаков Денис – 29.5

10. Оленчук Андрій – 24

11. Олійник Катерина – 23.5

12. Длогуш Владислав – 14

Вікова група до 12 років:

1.      Грищенко Дмитро – 51.5

2.      Кликов Вячеслав – 12.5

3.      Бєлашенок Богдан – 9

Вікова група до 10 років:


1.      Пампуха Олександра – 19.5

2.      Басистий Іван – 18

3.      Осадчук Дмитро – 10.5

4.      Нецевич Роман – 9

5.      Андрусяк Іванна – 1

Вікова група до 8 років:

1.      Новицький Ярослав – 20.5

2.      Цегельник Віталій – 8.5

24 лютого перед закриттям турніру було проведено «Поле шахових чудес».

Спочатку бажаючі прийняти участь подавали адміністратору свої відповіді на запитання «Як зробити турніри серії Гран-Прі цікавішими, веселішими та оригінальнішими?»

Вашій увазі пропонуються кращі дитячі ідеї з коментарями організаторів:

1.      Солодкий стіл

(буде організовано на останньому етапі Гран-Прі, наразі серія Гран-Прі тільки розкручується, коли будуть спонсори, тоді можливо солодкий стіл буде частіше);

2.      Сеанс одночасної гри з Богданом Веремієм або Ігорем Випханюком

(на кожному етапі проводити сеанс недоцільно, оскільки є багато цікавих ідей, які реалізовуються на різних етапах. На 3 етапі обов’язково буде сеанс одночасної гри);

3.      Участь в турнірах Гран-Прі щоб приймали діти зі всієї України

(це мрія не лише дітей, а й організаторів. На 3 етап будуть запрошені тренери з дітьми з інших областей, зокрема з Києва та Вінниці);

4.      Щоб було в турнірах більше призів, приз останньому місцю «За волю до перемоги»

(на 3 етапі підвищується турнірний внесок і основних призів буде 5, також нагороджуватись будуть 2 кращі дівчини кожного турніру і буде грамота останньому місцю «За волю до перемоги»);

5.      Шахові вікторини, конкурси вирішення задач, кросворди, між турами проводити невеличкі конкурси з розіграшем невеличких призів (календарики, розклади дня, фільми на диску), також подавати відомі фрази про шахи відомих людей.

(відтепер будуть між турами проводитись невеличкі конкурси з призами)

6.      Навчальні лекції Випханюка і Веремія, показ кращих партій шахістів світу, інформація про біографії чемпіонів світу.

7.      Матч дітей з ветеранами Житомирщини та тренерами

(матч із тренерами – дуже цікава ідея. Організатори почули дітей, скоріш за все такий матч буде)

8.      Екскурсії по місту для приїжджих

(Ця ідея не підходить для турнірів у швидкі шахи. Наприклад на турнірі з класичних шахів, який проводиться за 4-6 днів екскурсії мають сенс)

9.      Зробити лампи у вигляді фігур, перед входом стоять дві людини, перевдягнені в шахових слонів, а в кутку стоїть загін з 2 конями (білий і чорний)

Автор останньої ідеї Піонтківський Віталій отримав спеціальний приз «За саму оригінальну ідею».

За результатами відбору участь у Полі чудес прийняло 2 групи дітей.

Першій групі (Радченко Іванна, Мущицький Денис, Ратнер Давид, Піонтківський Віталій, Новицький Ярослав) потрібно було відгадати слово із 8 букв:

Завдання: Шаховий автомат «Турок» вперше сконструйований і продемонстрований у Відні в 1769 році. Він являв собою воскову фігуру, одягнену в екзотичний турецький наряд, що сидить за дерев’яним ящиком з шаховою дошкою на верхній кришці. Перед початком гри дверцята ящика розкривались і за допомогою свічки публіці показувавсь складний механізм з різними вузлами і деталями.

Потім дверцята закривались, механізм заводився ключем і починалась гра, яку за автомат вів захований в ящику сильний шахіст. Система дзеркал, розставлених під відповідними кутами і маскуючими перегородками прекрасно приховували гравця, що сидів всередині. Після кожних двадцяти ходів конструктор особисто заводив машину, даючи таким чином, захованому шахісту певний резерв часу для аналізу ситуації, що виникла на шахівниці.

Турок вигравав більшість партій, серед повержених були і Наполеон з Бенджаміном Франкліном.

Автомат був здатний вирішити завдання про хід коня, демонструючи публіці обхід конем всієї шахової дошки так, що на кожну клітинку припадав один хід.

Назвіть прізвище автора і творця шахового автомату.

Загадане слово вгадав Ратнер Давид.

Другій групі (Трофименко Денис, Зосімович Денис, Іванішен Юрій, Башмаков Денис) потрібно було відгадати слово із 7 букв:

Завдання: Цілком перейшов у світ шахів Роберт Фішер. Відрізняючись бездоганною поведінкою під час партії, він з юних років неухильно дотримувався правил. Граючи з німецьким шахістом на турнірі в Буенос-Айресі (1960), він доторкнувся до пішака, вважаючи, що він стоїть поряд з дошкою, і тут же зауважив, що це його власний пішак «h» і що будь-який хід ним веде до катастрофи. Майбутній чемпіон світу, якому було тоді лише сімнадцять, міг сказати: «поправляю», як зробили б більшість на його місці, тим більш що, крім німецького гросмейстера, що спостерігав за тим, що відбувалося з боку, цього не бачив ніхто. «Я б навіть не наважився протестувати, якби Фішер зробив інший хід», згадував потім він. Боббі зробив хід пішаком і, зрозуміло, програв партію. Можливо, якби американець не загартував свій характер з юних років, йому не вдалося б стати найсильнішим і найбезкомпроміснішим гравцем у світі.

Назвіть прізвище суперника Фішера у тій партії.

Загадане слово вгадав Трофіменко Денис.

Отже другий етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Офіцери королівської гри» завершено. Залікові очки набрали наступні учасники:

Залікові очки набрали наступні учасники:
Вікова група до 15 років:

Іванішен Юрій – 20

Арманов Владислав – 18

Гірак Руслан – 16

Зосімович Денис – 14

Новобранець Ярослав – 12

Наумчук Віктор – 10

Волотовський Кирил – 8

Башмаков Денис – 6

Рзаєв Руслан – 4

Ратнер Давид – 1

Трофименко Денис – 1

Вікова група до 12 років:

Псюковський Олег – 20

Глухоман Артем – 18

Грищенко Дмитро – 16

Олійник Анастасія – 14

Черниш Максим – 12

Кликов Вячеслав – 10

Проценко Ксенія – 8

Романов Владислав – 6

Мулляр Андрій – 4

Радченко Іванна – 2

Вікова група до 10 років:

Новицький Ярослав – 20

Осадчук Дмитро – 18

Приборецький Максим – 16

Селюк Дмитро – 14

Корінець Арсеній – 12

Криворучко Максим – 10

Андрійчук Ілля – 8

Пампуха Олександра – 6

Бурилко Дмитро – 4

Петухов Євген – 2

Вікова група до 8 років:

Цегельник Віталій – 20

Цесельський Артем – 18

Корнійчук Федір – 16

Радченко Богдан – 14

Клюцко Олександр – 12

Рубан Андрій – 10

Акімова Анна – 8

Пасічник Владислав — 6

Яременко Андрій – 4

Осипенко Вова – 2

Залікові очки після двох етапів:

Вікова група до 15 років:

Іванішен Юрій – 40

Гірак Руслан – 31

Арманов Владислав – 27

Волотовський Кирил – 26

Зосімович Денис – 23

Башмаков Денис – 15

Трофименко Денис – 15

Новобранець Ярослав – 12

Наумчук Віктор – 10

Ніколайчук Дмитро – 9

Рзаєв Руслан – 4

Полішук Ірина – 4

Ратнер Давид – 2

Лучків Анісія – 2

Вікова група до 12 років:

Глухоман Артем – 33

Олійник Анастасія – 32

Черниш Максим – 27

Псюковський Олег – 20

Лудіщев Артем – 20

Грищенко Дмитро – 16

Кликов Вячеслав – 10

Клименко Віктор – 9

Євдоченко Віталій – 9

Мігалкін Нікіта – 9

Мущицький Денис – 9

Проценко Ксенія – 8

Романов Владислав – 6

Муляр Андрій – 4

Костюк Владислав – 4

Радченко Іванна – 2

Бойко Вікторія – 2

Вікова група до 10 років:

Новицький Ярослав – 29

Корінець Арсеній – 21

Корнійчук Олександра – 20

Осадчук Дмитро – 18

Псюковський Олег – 18

Приборецький Максим – 16

Леонов Євген – 15

Шахрай Юрій – 15

Селюк Дмитро – 14

Криворучко Максим – 10

Романов Владислав – 9

Басистий Іван – 9

Андрійчук Ілля – 8

Пампуха Олександра – 6

Петухов Євген – 6

Бурилко Дмитро – 4

Сергіян Артем – 2

Вікова група до 8 років:

Цегельник Віталій – 29

Цесельський Артем – 27

Клюцко Олександр — 21

Анучин Максим – 20

Андрійчук Ілля – 18

Корнійчук Федір – 16

Данильчук Денис – 15

Підкевич Захар – 15

Радченко Богдан – 14

Рубан Андрій – 14

Міхніцький Данило – 9

Акімова Анна – 8

Пасічник Владислав – 6

Яременко Андрій – 4

Осипенко Вова – 2

Гурман Аліка – 2


Третій етап заплановано на 10-11 травня 2013 р.

Вітаємо переможців, бажаємо успіхів всім учасникам у подальших етапах Гран-Прі. І головне пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ «Ми всі одна сім’я».

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Офіційна сторінка фіналу чемпіонату України
Рубрики сайта
Интересные новости