«Битва юних шахових генералів»


10-11 травня 2013 року в м. Житомир пройшов третій етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Битва юних шахових генералів», присвячений 68-й річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.


На відкритті змагань перед учасниками виступили представник ЖОЦФЗН «Спорт для всіх» Олег Миколайович та Президент Федерації шахів Житомирської області Артем Миколайович Сачук, які побажали учасникам чесної спортивної боротьби та «Нехай переможе сильніший!»

Потім директор 25-гарнізонного Будинку офіцерів (місця проведення перших трьох етапів Гран-Прі) Лариса Василівна представила дітям ветерана ВВВ, який приймав безпосередню участь у бойових діях та звільненні півдня України від ворожої німецької армії Костянтина Васильовича Позднякова.


Костянтин Васильович у своєму виступі згадав про непрості, буремні далекі воєнні роки, своїх бойових товаришів, яких вже давно немає на нашій землі. Провів дітей шляхом своїх спогадів та зазначив, що мирне небо над нашою землею буде таким до тих пір, доки люди пам’ятатимуть про жахіття, звірства та вбивства які неодмінно з собою несе будь-яка війна. Також Костянтин Васильович відмітив високий рівень організації дитячого Гран-Прі нашої області і зазначив, що вже вдруге його запрошують виступити тут на відкритті змагань (минулого року ветеран також відкривав турнір «Битва юних шахових генералів») і він завжди з задоволенням приймає запрошення.

Після виступу ветерана пам’ять всіх полеглих людей у ВВВ було вшановано хвилиною мовчання.

Далі учасники змагань були запрошені на екскурсію до Музею бойової слави Будинку офіцерів, яку з коментарями для дітей провели ветеран та директор Будинку офіцерів. Також діти проглянули відеоролик про парад великої перемоги у Москві.

У зв’язку з великою кількістю заходів, присвячених Дню Перемоги значно пізніше запланованого часу розпочавсь перший тур змагань. Проте шкодувати про це не доводиться, оскільки час невтомно робить свою справу… Все більше ветеранів залишають нашу землю і ймовірно що теперішнє покоління дітей останнє перед яким виступають живі учасники бойових дій Великої Вітчизняної Війни.

На 3 етап зареєструвалось 85 учасників. З яких 23 шахісти вперше приймали участь в серії Гран-Прі та 33 шахісти, що не пропустили ще жодного етапу.

Широкою цього разу була географія змагань: участь приймали діти з міст Житомир, Коростишів, Малин, Коростень, Бердичів а також міст Києва та Южне Одеської області.

Турнір Г (вікова група до 8 років):
В даному турнірі прийняли участь 20 учасників.
Цікаві факти турніру:
1. В перших6 місцях 5 місць посіли учасники з міста Коростишів;

2. Другий шахіст в загальному заліку Гран-Прі та срібний призер 2 етапу Цесельський Артем цього разу посів лише 10 місце.

Якщо в репортажі про другий етап Гран-Прі про переможця турніру Віталія Цегельника (Бердичів) було сказано, що перемога в турнірі була здобута «за сукупністю результатів», то цього разу Віталій своїм фантастичним 100% результатом 9 очок з 9 можливих продемонстрував що не випадково являється лідером загального заліку Гран-Прі даної вікової групи.

Проте такий результат не буває випадковим і тому звернемо увагу на те, що батьки Віталія ведуть правильну лінію у шаховому вихованні сина: привозять його на всі турніри, в яких йому потрібно зіграти, завжди вболівають і підтримують його.
Навіть на вікторину, яка планувалась між турами про Олександра Альохіна, батьки дуже серйозно Віталія готували. Як наслідок «посіяні зерна вже дають свої плоди».
Результат «9 очок з 9»є рекордом не лише для турніру Г, а і рекордом серії Гран-Прі.
Цегельник Віталій – запам’ятаймо це ім’я!


Друге місце посів Радченко Богдан (Коростишів) з результатом 7 очок з 9 (дві поразки від Цегельника Віталія та Демчука Максима та 7 перемог.
Про Богдана варто сказати, що він не пропускає жодного турніру організованого адміністратором Гран-Прі і аж до третього етапу неухильно крокував до своєї мети.
Минулорічна «Битва юних шахових генералів» 7 місце – 5.5 очок; 1 етап Гран-Прі 3 очки і 11 місце при 10 місцях які виходили в плей-оф; 2 етап Гран-Прі 4 місце – 6.5 очок. І ось нарешті з четвертої спроби Богдан медаліст турніру!
Воістину, терпіння і труд все перетруть!

Третє місце зайняв Демчук Максим (Коростишів) з результатом 6.5 очок з 9 (дві поразки від Цегельника Віталія та Клюцко Олександра, нічия з Рубаном Андрієм та 6 перемог).
Максим розпочав участь у Гран-Прі лише з третього етапу і відразу став бронзовим медалістом. Проте варто зазначити, що турнір «Битва юних шахових генералів» є його улюбленим турніром.
Минулого року в даному турнірі він зайняв 2 місце з результатом 8 очок з 10.
Тому будемо слідкувати за результатами Максима у наступних етапах Гран-Прі.

Кращий результат серед дівчат показала чемпіонка Житомирської області серед дівчат до 8 років Труфаненко Юлія (Житомир) з результатом 5 очок з 9. Що написати про Юлію навіть не знаю, оскільки це перша її поява у наших турнірах. Тому будемо і надалі слідкувати за її виступами.

Турнір В (вікова група до 10 років):
В даному турнірі прийняли участь 20 шахістів.
Цікаві факти турніру:
1.Переможець минулорічної «Битви юних шахових генералів» Андрійчук Ілля цього разу зайняв лише 10 місце;
2. В турнірі грали два брати Антоненки: Євген та Андрій з м.Житомир. Обоє народились в один день, і результати у п’яти турах показували однакові: в 2, 6, 9 турах обоє програли, а в 5, 8 — обоє виграли. В кінцевому підсумку набрали і однакову кількість очок – обоє по 4 очки з 9.

Переможцем турніру став чемпіон Житомирської області серед юнаків до 10 років Осадчук Дмитро (Малин) з результатом 7.5 очок з 9 (1 поразка від Приборецького Максима, 1 нічия з Кожаріною Оленою та 7 перемог). В 2 етапі Гран-Прі Діма посів 2 місце, хоча і обіграв в особистій зустрічі переможця.
Оскільки Новицького Ярослава тренер включив у турнір Б, то перемогу Дмитра цього разу можна назвати закономірною. Кращий шахіст серед дітей міста Малин вдруге показав високий результат. Не останню роль в успіху зіграв і його виступ на Чемпіонаті України 18-26 квітня 2013 р., де в швидких шахах Діма набрав 6 очок з 11.

Друге місце посів Корінець Арсеній (Житомир) з результатом 7 очок з 9 (2 поразки від Осадчука Дмитра та Басистого Вані, та 7 перемог).
Місце Арсенія, який в заліку Гран-Прі займає 2 місце в даному турнірі можна назвати закономірним. Хоча йшов до даної медалі Арсеній неухильно: 1 етап — дійшов до ¼ фіналу; 2 етап -5 місце,6 очок. І нарешті срібна медаль.
Час покаже чи зможе Арсеній виграти хоча б один етап Гран-Прі. Він також був учасником Чемпіонатів України, тому досвіду йому не займати.

Третє місце, повторивши досягненнядругого етапу і набравши таку ж кількість очок, посів Приборецький Максим (Коростишів)з результатом 6.5 очок з 9 (2 поразки від Корінця Арсенія та Пампухи Олександри, 1 нічия з Андрійчуком Іллею та 6 перемог).
Максим у минулому році в даному турнірі зайняв 2 місце з результатом 8 очок з 10. Як бачимо шахіст неодмінно являється медалістом турніру. Тому виникає запитання: «Чи зможе і коли Максим виграти турнір?»
Проте відповідь знає лише його тренер Леонід Григорович Кравченко.

Кращий результат серед дівчат показала чемпіонка Житомирської області серед дівчат до 10 років Кожаріна Олена (Коростень) з результатом 6.5 очок з 9. Олена зайняла загальне турнірне 4 місце. Очевидно участь Олени в Чемпіонаті України 18-26 квітня 2013 р. (результат в класичних шахах 3.5 очки з 9) пішла їй на користь. Оскільки у другому етапі вона зайняла 13 місце, 5 очок. А тепер ледь не стала медалісткою загального турніру. Сподіваємось, що Олена не зупиниться на досягнутому і візьме приклад з Корнійчук Олександри, яка неодмінно виграє загальні турніри не дивлячись на те, що вона дівчинка.
Турнір Б (вікова група до 12 років):
В даному турнірі прийняли участь 23 шахісти.
Цікаві факти турніру:
1.В даному турнірі приймали участь 4 переможці перших двох етапів Гран-Прі;
2.Лідер загального заліку Гран-Прі даного турніру Псюковський Олег не попав навіть у першу десятку, зайнявши лише 12 місце;
3. Наймолодший учасник турніру Новицький Ярослав, якому виповнилось 8 років, зайняв 4 місце, обігравши переможця турніру, та зробивши нічиї з учасниками, що посіли 2 та 3 місця.

Переможницею турніру стала Корнійчук Олександра (Житомир) з результатом 7 очок з 9 (2 поразки від Новицького Ярослава та Луценка Костянтина та 7 перемог). Олександра повторила успіх першого етапу Гран-Прі. Не дивлячись на те, що вона дівчина, незважаючи на те, що перший етап Олександра виграла у турнірі В (до 10 років), Олександра показала що якщо правильно поставлена мета, і незмінно та постійно до неї крокуєш, то немає неможливого. Нагадаємо, що Олександра має мету «Стати чемпіонкою світу». Мета сама висока, проте в нашій області дівчинка виграє загальні турніри. Навіть такий турнір в якому приймали участь окрім неї ще три переможці Гран-Прі не став для неї перешкодою! Ну і варто сказати, що такі результати мають в своїй основі правильну роботу близької людини, а саме батька Саши. Взагалі очевидно, що діти які нас дивують мають в своєму житті близьких людей, які багато чим готові пожертвувати заради успіхів своїх дітей. Окрім Олександри спадають на думку ще Цегельник Віталій (батьки) і Новицький Ярослав (дідусь).

Друге місце зайняв Глухоман Артем (Житомир) з результатом 7 очок з 9. Про Артема варто сказати, що він неодмінно приймає участь у всіх турнірах адміністратора Гран-Прі і з кожним турніром результати його стають все вищими і вищими. Минулорічна «Битва юних шахових генералів» 15 місце, 5 очок з 10; 1 етап Гран-Прі дійшов до півфіналу, 2 етап зайняв 2 місце, 7.5 очок. І знову 2 місце. Тому виникає логічне запитання: «Чи вдасться Артему виграти хоча б один етап Гран-Прі?» Час покаже…

Третє місце стало непередбачуваним. Медалістом став представник міста Южне Одеської області Луценко Костянтин з результатом 6.5 очок з 9 (1 поразка від Глухомана Артема, 3 нічиї з Кравчуком Богданом, Ломаковою Богданою, Новицьким Ярославом та 5 перемог). Що ж сказати цікавого про Костянтина? Коли адміністратор Гран-Прі перед змаганнями запитав тренера з м.Южне Шпильового Євгена Володимировича «Чи розраховує він реально хоча б на одну турнірну перемогу?» відповідь була «Навряд… хоча, можливо в турнірі Б». Як показали результати, тренер реально оцінив ситуацію, хоча з першого разу виграти турнір Гран-Прі Костянтину не вдалось, та все ж він медаліст турніру.

Кращий результат серед дівчат (окрім переможниці турніру) показала Олійник Анастасія (Житомир) з результатом 5.5 очок з 9. Настя також приймає участь у всіх турнірах адміністратора Гран-Прі і найкращий її результат це перший етап, коли Настя дійшла до фіналу і поступилась лише переможцю. В порівнянні з минулорічним турніром «Битва юних шахових генералів», результат однозначно кращий (минулий 5 очок з 10). Нам здається, що Настя трішки зупинилась на досягненому рівні і тому порада її тренерам звозити дівчину на Чемпіонат України, оскільки після нього діти значно додають у грі.
Турнір А (вікова група до 15 років):
В даному турнірі прийняли участь 22 шахісти.
Цікавий факт турніру:
В турнір добавились чотири першорозрядники з інших областей, проте переможець турніру незмінний.

А незмінний переможець турніру Юра Іванішен (Бердичів) виграє вже третій етап Гран-Прі підряд. Його результат 7.5 очок з 9 (1 поразка від Трофіменка Дениса, 1 нічия з Кулагою Дашою та 7 перемог). Якщо після другого етапу суперник Юри по турніру Арманов Владислав сказав, що Юрі пощастило, оскільки Влад його обіграв тоді в особистій зустрічі, то після третьої турнірної перемоги можна сміливо сказати про Юру ті ж слова, які сказав Борис Спаськийпро Роберта Фішера в матчі останнього з Таймановим: «Він просто грає сильніше всіх!» А якщо погодитись зі словами Влада, то варто їх трішки перефразувати: «Щастить сильнішим!» Справді в турнірі знову зіграли всі найсильніші шахісти даного віку (окрім Зосімовича Дениса) та 4 першорозрядники з інших областей, а Юра впевнено виграв турнір. Констатуємо очевидний факт: серед дітей Житомирської області в швидких шахах Іванішен Юрій № 1.

Друге місце посів Гірак Руслан (Коростишів) з результатом 6.5 очок з 9 (2 поразки від Іванішена Юрія і Рзаєва Руслана, 1 нічия з Мазуровим Сергієм та 6 перемог). Друге місце Руслана можна назвати закономірним, оскільки в загальному заліку Гран-Прі в даному турнірі Руслан на другому місці. Проте цікава сама тенденція виступів Руслана в Гран-Прі: 1 етап – півфінал, 2 етап – 3 місце, 6.5 очок і тепер 2 місце. Якщо ця тенденція продовжиться, то наступний крок – перемога в турнірі. Ну що ж, час покаже.. Хоча шахова історія знає немало прикладів, коли сильні шахісти так ніколи і не могли позбавитись ярлика «вічно другий». Згадаємо хоча б естонського гросмейстера Пауля Кереса.

А ось учасника який зайняв третє місце сміливо можна назвати сенсацією турніру. Трофіменко Денис (Житомир) і його результат 6 очок з 9 (2 поразки від Гірака Руслана та Зайцева Кирила, 2 нічиї з Волотовським Кирилом та Рзаєвим Русланом, 5 перемог в тому числі і над переможцем турніру). Після того як Денис на другому етапі Гран-Прі зайняв 11 місце, 5 очок навряд хтось всерйоз спрогнозував би, що він буде медалістом третього етапу. Хоча на кубку Готовчиця 26-28 квітня Денис виграв партію у майстра спорту Шепелєва Ігора (рейтинг 2256) і було зрозуміло, що на третій етап Гран-Прі Денис налаштований рішуче. Минулого року Денис в даному турнірі також виступив непогано: 4 місце, 6.5 очок, проте саме результат в третьому етапі можна назвати найкращим його досягненням у турнірах області.

Кращий результат серед дівчат в даному турнірі показала учасниця з м.Южне Одеської області Юдина Ліда з результатом 4.5 очки з 9. Тренер Ліди сказав, що делегація з м.Южне ще буде приймати участь у турнірах Гран-Прі у майбутньому, тому будемо і в подальшому слідкувати за результатами Ліди.
10 травня після ігрового дня Богдан Веремій, чемпіон Житомирської області 2008, 2009, 2012 років, провів сеанс одночасної гри на 29 шахівницях. Результат сеансу 28:1 на користь Богдана.
Нічию з Богданом вдалось зробити одному дорослому шахісту та Башмакову Денису (Житомир). Хоча Денис мав у партії три зайвих пішаки, проте партія завершилась нічиєю. Тому сеансер подарував Денису книгу українського гросмейстера Василя Іванчука «Вбивство чемпіонів». Сподіваємось книга допоможе Денису вигравати явно виграні позиції у будь-якого шахіста.


Цікавий турнірний факт: 8 тур у турнірах В та Г був туром «білого кольору». З 20 партій у 19-ти перемогу здобули білі фігури.

11 травня перед церемонією нагородження Богдан Веремій провів для учасників лекцію на тему «Парадоксальні позиції в ендшпілі». Вашій увазі пропонуються всі позиції з відповідями, які були підготовлені Богданом для лекції.

На церемонії нагородження всі призери були нагороджені Кубками, грамотами, медалями та цінними шаховими книгами.


Також під час турніру знімавсь професійний відеоролик про ІІІ етап з ведучою Крістіною Олійник.Вітаємо переможців та всіх учасників третього етапу Гран-Прі. Бажаємо всім успіхів у подальших етапах. Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі – одна сім’я»

Четвертий етап Гран-Прі заплановано на 1-5 червня 2013 р. Ним буде Всеукраїнський фестиваль «Шахова юність Полісся». Увага! Місце проведення 4 етапу буде іншим, детальніше читайте в Положенні.

До нових зустрічей. З повагою, організатори дитячого Гран-Прі.

Отже третій етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Битва юних шахових генералів» завершено.

Залікові очки Гран-Прі набрали наступні учасники:

Вікова група до 15 років:
Іванішен Юрій 20
Гірак Руслан 18
Трофіменко Денис 16
Зайцев Кирил 14
Арманов Владислав 12
Волотовський Кирил 10
Рзаєв Руслан 8
Ніколайчук Дмитро 6
Мазуров Сергій 4
Башмаков Денис 2

Вікова група до 12 років:
Корнійчук Олександра 20
Глухоман Артем 18
Луценко Костянтин 16
Новицький Ярослав 14
Лудіщев Артем 12
Олійник Анастасія 10
Ломакова Богдана 8
Кравчук Богдан 6
Черниш Максим 4
Кликов В’ячеслав 2

Вікова група до 10 років:
Осадчук Дмитро 20
Корінець Арсеній 18
Приборецький Максим 16
Кожаріна Олена 14
Басистий Ваня 12
Пампуха Олександра 10
Іванков Костянтин 8
Бурилко Дмитро 6
Петухов Євген 4
Андрійчук Ілля 2

Вікова група до 8 років:
Цегельник Віталій 20
Радченко Богдан 18
Демчук Максим 16
Клюцко Олександр 14
Рубан Андрій 12
Яременко Андрій 10
Міхніцький Данило 8
Труфаненко Юлія 6
Корнійчук Федір 4
Цесельський Артем 2

Залікові очки Гран-Прі після трьох етапів:

Вікова група до 15 років:
1. Іванішен Юрій 60
2. Гірак Руслан 49
3. Арманов Владислав 39
4. Волотовський Кирил 36
5. Трофіменко Денис 32
6. Зосімович Денис 23
7. Башмаков Денис 17
8. Ніколайчук Дмитро 15
9. Зайцев Кирил 14
10. Рзаєв Руслан 12
11. Новобранець Ярослав 12
12. Наумчук Віктор 10
13. Євдоченко Віталій 9
14. Мущицький Денис 9
15. Мазуров Сергій 4
16. Поліщук Ірина 4
17. Костюк Владислав 4
18. Лучків Анісія 2
19. Бойко Вікторія 2
20. Ратнер Давид 1

Вікова група до 12 років:
1. Глухоман Артем 51
2. Олійник Анастасія 42
3. Корнійчук Олександра 40
4. Псюковський Олег 38
5. Лудіщев Артем 32
6. Черниш Максим 31
7. Луценко Костянтин 16
8. Грищенко Дмитро 16
9. Леонов Євген 15
10. Шахрай Юрій 15
11. Романов Владислав 15
12. Кликов В’ячеслав 12
13. Мігалкін Микита 9
14. Клименко Віктор 9
15. Ломакова Богдана 8
16. Проценко Ксенія 8
17. Кравчук Богдан 6
18. Мулляр Андрій 4
19. Радченко Іванна 2
20. Сергіян Артем 2

Вікова група до 10 років:
1. Новицький Ярослав 43
2. Корінець Арсеній 39
3. Осадчук Дмитро 38
4. Приборецький Максим 32
5. Басистий Іван 21
6. Андрійчук Ілля 20
7. Анучин Максим 20
8. Підкевич Захар 15
9. Данильчук Денис 15
10. Кожаріна Олена 14
11. Селюк Дмитро 14
12. Пампуха Олександра 10
13. Криворучко Максим 10
14. Іванков Костянтин 8
15. Петухов Євген 8
16. Бурилко Дмитро 6
17. Гурман Аліка 2

Вікова група до 8 років:
1. Цегельник Віталій 49
2. Клюцко Олександр 35
3. Радченко Богдан 32
4. Цесельський Артем 29
5. Рубан Андрій 26
6. Корнійчук Федір 20
7. Міхніцький Данило 17
8. Демчук Максим 16
9. Яременко Андрій 14
10. Акімова Анна 8
11. Труфаненко Юлія 6
12. Пасічник Владислав 6
13. Осипенко Вова 2

 

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Офіційна сторінка фіналу чемпіонату України
Рубрики сайта
Интересные новости