Завершився традиційний турнір «Шахова юність Полісся»

Ось і закінчився традиційний дитячий шаховий фестиваль «Шахова юність Полісся » 2013. Змагання проходили  з 1 по 5 червня 2013 року за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 104а (Житомирський міський культурно-спортивний центр Житомирської міської Ради; орієнтири – Мистецькі ворота, ТЦ «Глобал»). Це вже четвертий турнір в графіку дитячого кубка області, і, одночасно першим турніром з класичним контролем.

Четвертий етап за кількісним і якісним складом учасників виявився найслабшим за всі чотири етапи, але на це є обєктивні причини, (про які ми писали у минулій статті)

У змаганнях приймали участь 58 учасників, серед яких представники Житомира, Коростишева, Бердичева, Малина, та Коростеня. Шахісти змагались у чотирьох вікових категоріях: до 16, до 12, до 10, до 8 років, та у командному заліку.

Турнір «А» (до 16 років)
Цього разу турнір «А» виявився найменш масовим,- всього 9 учасників, котрі змагались між собою за коловою системою у 8 турів. Решта турнірів проходила за регульованою швейцарською системою в 9 турів.  За відсутності головних фаворитів турніру, найкращий результат показав Житомирянин Ратнер Давид,- 7 очок із 8 можливих, (6 перемог і дві нічиї). Другий результат з результатом 6.5 очок показали двоє учасників Рзаєв Руслан (Коростишів), та Башмаков Денис (Житомир), котрі зіграли між собою унічию, і закінчили турнір з абсолютно рівними додатковими показниками. Для виявлення володаря другого місця, учасники зіграли додаткові дві партії в бліц, де сильнішим виявився Рзаєв Руслан. Третім став Башмаков Денис, котрий виконав норматив першого розряду. Від четвертого місця відрив виявився 1.5 очка.

Турнір «Б» (до 12 років)
У турнірі «Б» грали 16 учасників, серед яких, переможець першого етапу Лудіщев Артем, переможець другого етапу Псюковський Олег, та призер всіх трьох етапів Глухоман Артем.
А перемогу в турнірі, як і на першому етапі, здобув Житомирянин першорозрядник Лудіщев Артем, з результатом 8 очок із 9.
Другу позицію посів постійний призер даної вікової категорії Житомирянин Глухоман Артем з таким же очковим доробком,- 8 очок, і перемогою над переможцем, однак дві нічиї, і гірші додаткові показники, не дозволили Артему піднятися на першу сходинку.
Третю позицію посів Житомирянин Черниш Максим з результатом 6 очок, від четвертого місця відрив склав всього 0,5 очка.

Турнір «В» (до 10 років)
У турнірі «В» грали 18 учасників, Серед яких переможець третього етапу та срібний призер другого етапу- Осадчук Дмитро.  Турнір виявився наймасовішим на четвертому етапі.
Перемогу знову здобув представник Малина, другорозрядник Осадчук Дмитро, з результатом 7.5 очок із 9 можливих.
Друге місце посів Житомирянин Данильчук Денис, який трішки затримався на старті (після 6 турів мав лише 50%) останні три партії Денис виграв, і набравши 6 очок посів другу позицію.
На пів очка менше, по 5.5 очок набрали одразу шість учасників: Пампуха Олександра, Кожаріна Олена, Басистий Іван, Пєтухов Євген, Антоненко Андрій, та Гурман Аліка. (позиції згідно додаткових показників)
Отож, третю позицію посіла Житомирянка, Пампуха Олександра,  котра до останнього туру претендувала на другу позицію, але поразка в очному протистоянні з володарем срібла, не дозволила піднятися Олександрі вище третьої позиції.

Турнір «Г» (до 8 років)
У турнірі «Г» приймли участь 15 учасників, серед яких переможець другого та третього етапів Цегельник Віталій.
І в наймолодшій віковій категорії знову здобув перемогу представник Бердичева Цегельник Віталій, з результатом 7 очок із 9 можливих, це вже третя перемога поспіль в турнірах серії Гран-Прі для юного шахіста, з чим його і вітаємо!!!
По шість очок набрали троє шахістів: Мостіпака Леонід (Коростишів),  Волинець Андрій (Житомир), та Цесельський Артем (Коростишів).
Кращі додаткові показники у представника Коростишева, Мостіпака Леоніда, хоча, особиста зустріч завершилась, якраз перемогою Андрія!!! Відповідно третю позицію посів Волинець Андрій.