«Лідери шахової мережі» Офіційний звіт організатора Гран-Прі

21-22 вересня у м.Житомир в приміщенні 25 гарнізонного Будинку офіцерів пройшов п’ятий етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів «Лідери шахової мережі».

Тематика турніру була присвячена сучасним соціальним мережам в інтернеті, насамперед таким як vk.com, odnoklassniki.ru, facebook.com, twitter.com тощо, де юні шахісти мають можливість спілкуватись в режимі реального часу і підтримувати дружбу та зв’язки, незалежно від того в якій точці земного шару вони знаходяться.

Організатори Гран-Прі запрошували на відкриття змагань губернатора Житомирської області Сергія Миколайовича Рижука, проте замість нього на відкритті з привітальним словом виступила заступник начальника головного управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Володимирівна Калкан. Наталія Володимирівна після привітального слова зробила символічний «перший хід» на першій шахівниці турніру А.

 

 

Далі слово взяв головний історик шахового життя нашої області Леонід Моісеєвич Новофастовський. Леонід Моісеєвич розповів про історію розвитку шахового мистецтва в Житомирському гарнізоні в роки війни та післявоєнний період. Сам Леонід Моісеєвич свого часу працював тренером з шахів у Будинку офіцерів, місці проведення дитячого Гран-Прі. А його знайомство з незмінним секретарем всіх шахових змагань Житомирської області, Михайлом Максимовичем Тараном, відбулось колись у турнірному залі, де проходить дитячий Гран-Прі. Михайло Максимович на той період до шахового життя нашої області не мав відношення, а на шаховий турнір привів свого сина показати турнір, який там на той час проходив. І, як наслідок, Михайло Максимович став головним помічником Новофастовського Л.М. на довгі десятиліття, і на даний час є головним секретарем дитячого Гран-Прі. Від такої незапланованої далекої зустрічі, яка могла б і не відбутись, Житомирська область отримала дует порядних людей на яких трималось і тримається шахове суспільство нашої області. Низький уклін від всіх шахістів цим двом видатним та працьовитим людям…

П’ятий етап був заключним в серії Гран-Прі, і останньою можливістю набрати залікові бали шахістам, які планували потрапити до Ліги чемпіонів. Тому саме через цю призму і варто аналізувати турнірні перипетії даних змагань. Майбутня Ліга Чемпіонів – фінал дитячого Гран-Прі – головна тема при аналізі результатів даного заключного етапу.

 

 

 

Зареєструвалось на фінальний етап 59 шахістів з міст Житомир, Коростишів, Малин та Бердичів.

 

Турнір Г (вікова група до 8 років):

В даному турнірі прийняли участь 16 шахістів. І саме тут вперше за всю серію турнірів Гран-Прі перемогу здобув вихованець Світлани Львівни Добрінецької з міста Коростишів.

Також вітаємо коростишівську шахову школу, оскільки у Лізі чемпіонів у даному турнірі вони мають 6 представників із 8!

Феноменальний результат!

Якби місце Корнійчука Федора зайняв ще один представник із Коростишева, то для Цегельника Віталія збувся б самий кошмарний сон Боббі Фішера: він один змагається проти всіх представників однієї когорти.

 

 

Цікавий турнірний факт:

Пригадую в дитинстві я дуже довго не міг навчитись плавати, багато разів топився, мене спасали і т.д. Потім в якийсь момент на глибині, не більшій ніж мій зріст, мені вдалось проплити приблизно 10 метрів. Щастю моєму не було меж і, звичайно ж, я хотів випробувати свій новий омріяний навик на глибокій воді. Двоє друзів погодились плити поряд біля мене щоб була підстраховка. І я, пропливши приблизно метрів 15-20, повернув голову назад і злякався.. невже я на глибині проплив таку значну відстань? І тільки ця думка мною оволоділа, відразу ж злякався, що піді мною немає дна, і розпочав топитись — все знову стало на свої місця. Варто було лише подумати, що цього не може бути як відразу ж все, що було раніше, повторилось.

Ця історія мені пригадалась в той момент, коли я проаналізував турнірну ходу учасниці з м.Житомир – Ані Акімової (Житомир). Аня, яка в попередніх турнірах не показувала ніяких особливо значних результатів, розпочала турнір з трьох перемог підряд! Та ще й  яких перемог! Серед переможених виявились три учасники фіналу Гран-Прі: Рубан Андрій, Яременко Андрій та Радченко Богдан – майбутній переможець турніру, який всі інші 8 партій виграв! І після цього з Анею трапилось те, що трапилось зі мною коли я повернув голову назад і подумав «невже я вмію плавати?». Дівчина розгубилась і в наступних шести партіях набрала лише 2 очки і скромно завершила турнір на 6 місці. Проте саме Аня показала кращий результат серед дівчат, з чим ми її і вітаємо.

А переможцем турніру став Радченко Богдан (Коростишів) – шахіст, який можливо за характером і не виглядає як чемпіон, оскільки за всі попередні чотири етапи лише один раз зайняв друге місце і більше жодного разу в трійці кращих не був, проте він займав другу сходинку в загальному заліку Гран-Прі. Ми за Богдана в репортажі третього етапу, де він посів друге місце, написали «терпіння і труд все перетруть», і цього разу він яскраво підтвердив правильність даної істини. 8 перемог, в тому числі і над переможцем трьох етапів Цегельником Віталієм і 1 поразка від Ані Акімової в підсумку дали Богдану заслужене 1 місце! Що ж, попереду Ліга чемпіонів дитячого Гран-Прі і саме там Богдану буде надана можливість показати наскільки заслужена дана перемога. І вітаємо, звичайно, Світлану Львівну Добрінецьку з першим кубком дитячого Гран-Прі!

 

 

Звичайно, триразовий переможець серії турнірів Гран-Прі – це титул, який багато до чого зобов’язує. Невипадково Роберт Фішер після своїх феноменальних результатів 1971-1972 рр. у матчах претендентів та завоювання титулу «Чемпіон світу» перестав грати в шахи. Занадто багато від тебе очікують… В минулих турнірах Гран-Прі у місто Бердичів при найменшій кількості виставлених учасників їхали 2 кубки з чотирьох, а враховуючи що на 5 етап Іванішен Юрій не приїхав, то на Віталія Цегельника (Бердичів) лягала відповідальність за результат міста зі славними шаховими перемогами на дитячому Гран-Прі. Очевидно і сам Віталій грав з думкою, що більше ніяких місць окрім першого не буває. Як наслідок турнір провів нерівно, програв принципову партію Радченку Богдану, проте навіть при такій ситуації зайняв друге місце. Всім зрозуміло, що в Лізі чемпіонів саме Віталій фаворит даної вікової групи. Проте для Віталія такий підхід може зіграти негативну роль, і тому надіємось, що друга турнірна сходинка спустить шахіста з неба на землю і він надалі буде грати як у кращі періоди своєї форми.

Що ж сказати про бронзового призера даного турніру Леоніда Мостіпаку (Коростишів, 6 очок з 9). Він жодного етапу Гран-Прі не пропустив, в перших трьох етапах жодного разу не потрапляв у першу десятку, проте на четвертому етапі зайняв 2 місце, а цього разу третє. Завдяки останнім успіхам він все таки отримав путівку у Лігу чемпіонів, проте в першому ж матчі його буде перевіряти Віталій Цегельник. Тут можливі 2 варіанти:

1. Льоні просто пощастило, оскільки чим менша вікова група – тим вищий там елемент випадковості;

2. Льоня розігрався за період Гран-Прі, набрав форму і впевненість у собі і тому являється «темною лошадкою», яка може створити сенсацію вже на старті Ліги чемпіонів.

Тому залишимо догадки і наразі просто привітаємо шахіста з бронзовою медаллю 5 етапу Гран-Прі.

Пари ¼ фіналу Ліги чемпіонів:

Цегельник Віталій (Бердичів) – Мостіпака Леонід (Коростишів)

Радченко Богдан (Коростишів) – Рубан Андрій (Коростишів)

Клюцко Олександр (Коростишів) – Корнійчук Федір (Житомир)

Цесельський Артем (Коростишів) — Яременко Андрій (Коростишів)

1-й запасний: Волинець Андрій (Житомир)

 

Турнір В (вікова група до 10 років):

В даному турнірі прийняли участь 17 шахістів.

Цікавий турнірний факт:

Чемпіон Житомирської області серед юнаків до 8 та до 12 років Новицький Ярослав у партії з прямим конкурентом за перемогу в турнірі Приборецьким Максимом в дебюті залишився без слона і тим самим Максим отримав реальні шанси на турнірну перемогу. В ендшпілі Ярослав грав уже позицію слон і пішак за туру. В якийсь момент навіть з’явилась ілюзія, що Ярослав може партію виграти… Проте прагматична жертва тури за останнього пішака зафіксувала остаточний результат партії – нічия!

 

Одні позитивні емоції переповняють організаторів Гран-Прі від результатів та й взагалі від участі у турнірах Новицького Ярослава (Житомир). Наймолодший першорозрядник в історії шахів Житомирської області, чемпіон області серед юнаків до 8 років, 6 місце на Чемпіонаті України, а нещодавно до своїх нагород 8-річний шахіст добавив золоту медаль Чемпіонату області серед юнаків до 12 років. Такий учасник являється мрією будь-якого організатора змагань. Останні чотири турніри в яких Ярослав приймав участь: Чемпіонат України в Білій Церкві до 8 років, Меморіал Анфьорова в Коростишеві, Чемпіонат області до 12 років і 5 етап дитячого Гран-Прі. У цих чотирьох турнірах Ярослав зіграв 31 турнірну партію, і з них лише одна поразка на Чемпіонаті України! Статистика – річ вперта! Ярослав – головний фаворит Ліги чемпіонів даного турніру. А наразі вітаємо тренера Ярослава — Романа Олексійовича Хитрича і дідуся — Анатолія Володимировича М’якушка з успіхом юного шахіста на заключному етапі Гран-Прі.

Срібний призер турніру В Максим Приборецький (Коростишів) стабільно являється медалістом турніру: на 2 і 3 етапах Гран-Прі він був бронзовим медалістом, а цього разу срібло. Максим набрав 8 очок із 9 можливих і не виграв турнір! Як таке пояснити? У мене є одна цікава версія, хоча вона в жодному разі не претендує на істину в останній інстанції: тренер Максима, Леонід Григорович Кравченко, на минулому Чемпіонаті області набрав 8 очок із 9 і теж не став переможцем турніру! Ось яка аналогія від тренера до учня, тому якщо Леонід Григорович хоче щоб Максим вигравав турніри, нехай покаже йому наочний приклад на найближчому Чемпіонаті області. А взагалі Максим сам винен. Ну і що з того, що перед тобою сидить першорозрядник? Якщо маєш зайву фігуру, то повинен партію вигравати, а якщо не виграєш, то який із тебе переможець турніру? В фіналі Максим отримав у суперники в першому матчі Корінця Арсенія, шахіста, який особливо нічим йому не поступається. Тому порада Максиму за той час, що ще лишився активно включатись в роботу над шахами і набирати форму. А зрештою, срібна медаль – це ж чудово. Вибачаємось за надмірну критичність і вітаємо Максима зі сріблом.

Третє місце, повторивши досягнення 4 етапу посіла Пампуха Олександра (Житомир, 6 очок з 9). Що ж написати про Сашу, вона рік назад змінила тренера. Спочатку займалась у Морозової Юлії Євгенівни, а тепер у Романа Олексійовича Хитрича. Відповідно нові напрями та стиль гри закладаються у її шаховому вихованні і дівчина сама розуміє, що набирає форму від турніру до турніру. Роман Олексійович під час турніру сказав: «Вона в тій групі грає сильніше інших, просто сама цього не усвідомлює». Тому відповідно побажаємо дівчині набирати впевненість у собі, оскільки якщо ти сам у себе віриш і знаєш що ти сильніше інших граєш, то й суперники це відчувають. Прикладів немало можна привести: Іванішен Юрій, Волотовський Кирил, Новицький Ярослав тощо. В Лізі Чемпіонів Саші випало грати матч зі своїм одноклубником Ванею Басистим. Мені здається що за рівнем гри суперники приблизно рівні, тому все буде вирішувати впевненість у собі та в своїх силах. Нехай девізом юної шахістки будуть слова одного відомого літератора: «Хто сказав тобі що це неможливо? І чи багато він сам зробив, щоб так легко розкидатись словом «неможливо»?

Пари ¼ фіналу Ліги чемпіонів:

Новицький Ярослав (Житомир) – Кожаріна Олена (Коростень)

Осадчук Дмитро (Малин) – Данильчук Денис (Житомир)

Приборецький Максим (Коростишів) – Корінець Арсеній (Житомир)

Пампуха Олександра (Житомир) — Басистий Іван (Житомир)

1-й запасний: Андрійчук Ілля (Житомир)

 

Турнір Б (вікова група до 12 років):

В даному турнірі прийняли участь 16 шахістів.

Цікавий турнірний факт:

На третьому етапі в даній віковій групі пробував свої сили Новицький Ярослав, і зіграв дуже гідно: обіграв переможницю турніру, зробив нічиї з учасниками, що посіли 2 та 3 місця і в результаті сам зайняв 4 місце. Цього ж разу тут зіграв переможець двох останніх етапів турніру В Осадчук Дмитро (Малин). Результат Дмитра не такий яскравий: 4.5 очки і 10 місце.

Нарешті лідер заліку Гран-Прі даної вікової групи Глухоман Артем (Житомир), який незмінно останні три етапи брав срібну медаль виграв турнір і тим самим підтвердив свій статус лідера загального заліку. Крім того, це перша перемога учня Леоніда Моісеєвича Новофастовського в серії Гран-Прі. Раніше шахіст не сприймався в уяві, як істинний лідер, оскільки постійно перше місце займав хтось інший, а надто коли Олександра Корнійчук виграла цей турнір. Для прикладу Артем їй програв особисту зустріч і в цьому турнірі. Між іншим, Артем — рекордсмен серії Гран-Прі за заліковими балами: 89 балів зі 100 можливих! Хоча навіть при цьому не надто віриться, що Артем виграє Лігу чемпіонів, проте шахіст прикладе для цього максимум своїх зусиль. А враховуючи той факт, що в матчах дуже велику роль відіграє психологія, а Артем – стабільний шахіст, то з нетерпінням будемо слідкувати за ним у фіналі. А наразі вітаємо батьків Артема та тренера Леоніда Моісеєвича із золотою медаллю 5 етапу Гран-Прі! І бажаємо успіхів у фіналі.

Срібна призерка «Лідерів шахової мережі» Олійник Анастасія (Житомир, 7 із 9) повторила досягнення першого етапу. Влітку Настя завдяки шахам відпочивала у дитячому таборі «Артек» і цей факт однозначно допоміг шахістці в покращенні гри. Чого тільки стоїть її партія з Корнійчук Олександрою, в якій Настя пройшла мимо нескладного виграшу і тому задовільнилась лише нічиєю. А жаль, здавалось дівчина заслуговує виграти турнір…

Очевидно, що їй так само як і її сестрі Акімовій Ані бракує впевненості в своїх силах. В будь-якому випадку, Настя реально може розраховувати на високий результат у Лізі чемпіонів, вона одна із головних претендентів на перемогу. Порада Насті, хоча вона так само підійде будь-якому учаснику фіналу Гран-Прі – зіграти в жовтні у дорослому турнірі «Чемпіонат м.Житомир» і якомога частіше відвідувати заняття за той період часу, що ще залишився перед фіналом.

Дуже вже хотілось би побачити серед чотирьох переможців Ліги чемпіонів хоча б одну дівчину. І саме в турнірі Б у дівчат найбільші шанси.

Переможниця двох етапів Гран-Прі Олександра Корнійчук (Житомир, 7 із 9) по ходу турніру найбільш ймовірно виглядала на золоту медалістку. Сенсація сталась у 8 турі, коли Саша програла партію Тонкошкуру Олегу. Навіть не знаю, що саме там сталось. Коли я підійшов до шахівниці, на дошці вже був мітельшпіль, в якому Олександра просто грала без фігури. Тому цього разу в Олександри бронза.

Проте її найголовніший турнір попереду – це Чемпіонат України в місті Євпаторія серед дівчат до 12 років. Олександра дуже солідно до турніру готувалась і їде на півфінал персонально з тренером. Тому побажаємо юній шахістці, яка мріє відібрати титул чемпіонки світу у китаянки Хоу Іфань, успіху на півфіналі.

А в першому матчі Ліги чемпіонів Саші випало грати матч із Чернишом Максимом, який за слухами завершує шахову кар’єру. Як би там не було, а Спортліга впевнено прогнозує її перемогу. Тому Саша зосередься і всі сили на Чемпіонат України!

 

 

Пари ¼ фіналу Ліги чемпіонів:

Глухоман Артем (Житомир) – Тонкошкур Олег (Малин)

Олійник Анастасія (Житомир) – Кравчук Богдан (Бердичів)

Корнійчук Олександра (Житомир) – Черниш Максим (Житомир)

Псюковський Олег (Коростишів) – Лудіщев Артем (Житомир)

1-й запасний: Кликов В’ячеслав (Житомир)

 

Турнір А (вікова група до 15 років):

В даному турнірі прийняли участь 10 шахістів. Змагання проводилися за коловою системою.

Звіт головного судді турніру «А» Веремія Богдана: подивитись…….

Цікавий турнірний факт:

Перед даним етапом розрив у залікових балах між Зосімовичем Денисом і Ніколайчуком Дмитром складав 4 очки, а це означало, що для попадання у Лігу чемпіонів Денису необхідно було в турнірі випередити Діму мінімум на три позиції. Дану задачу Денис перевиконав, проте більш незручного суперника у фіналі йому годі було й придумати.

Не дивлячись на відсутність переможця перших трьох етапів Іванішена Юрія, цей турнір виявився найбільш інтригуючим та непередбачуваним за всі 5 етапів. До речі, стосовно причини відсутності Юри видвигались різні версії. Ймовірно найбільш вірна та, що Юру окрім Гірака Руслана навіть теоретично ніхто не міг наздогнати за заліковими балами, а тому він не бачив необхідності витрачати гроші на турнір, який можливо б і виграв, проте призів Гран-Прі у нього і так більш ніж достатньо. Проте сама цікава версія його відсутності наступна: на Чемпіонаті області з шахів серед юнаків до 16 років, який проводився за тиждень перед 5 етапом Гран-Прі Юра після чотирьох турів був беззаперечним фаворитом, маючи в своєму активі 100% результат. І навіть до головного судді жартував, мовляв, завтра я першу партію виграю, а в другій поставте розписну нічию і я поїду відразу додому. Проте дві поразки в останній день від коростишівських шахістів Рзаєва Руслана і Арманова Владислава не лише збили плани зі швидким від’їздом додому, але й відібрали титул чемпіона області, який здавалось уже в кишені. Як наслідок Юра зайняв 2 місце, а чемпіоном області став Зосімович Денис. І Юра після цього сказав, що кидає шахи. Неважко уявити, що б з цього приводу сказав будь-який шахіст: «Нам би його проблеми!» Тому вже в ¼ фіналу Ліги чемпіонів нас чекає матч чемпіона області Зосімовича Дениса проти переможця трьох етапів Гран-Прі Іванішена Юрія. І це поза сумнівом матч №1 у перший ігровий день Ліги чемпіонів.

А переможцем турніру вікової групи до 15 років, проявивши справжній спортивний характер і прекрасну гру став 10-річний Кирил Волотовський (Коростишів, 7.5 з 9), не програвши жодної партії і вигравши принципову зустріч в останньому турі у чемпіона Житомирської області серед юнаків до 16 років Зосімовича Дениса! Перед 8 туром я дививсь на турнірну таблицю і взагалі нічого не міг там зрозуміти: троє шахістів реально претендували на перемогу в турнірі і зовсім було незрозуміло чим завершиться турнір. Підійшов Кирил і поцікавився яка ситуація в турнірі за 2 тури до завершення. Я відповів, що нічого не зрозуміло, а єдине що чітко видно, якщо Кирил в останніх двох партіях набирає 2 із 2, то він за очками наздоганяє Дениса Зосімовича і стає переможцем за рахунок коефіцієнта Бергера. Кирил це почув і відразу пропав із турнірного залу. Це були два затяжні тури для майбутнього переможця, грав він фактично до падаючих прапорців. Я не мав змоги спостерігати за грою, оскільки готувався до церемонії нагородження, визначав переможців інших турнірів і підписував грамоти. Дізнався, що у 8 турі Башмакова Дениса Кирил виграв. Чесно кажучи, мені не сильно вірилось що Кирил Зосімовича Дениса виграє, оскільки він у нього виграв принциповий «армагедон» літом на турнірі у Глобалі і тому зрозуміло, що зі сторони Дениса ніякої недооцінки не могло бути і близько – лише повна, максимальна викладка за шаховою дошкою. І крім того, Денис дуже сильно проводив 5 етап Гран-Прі, перед партією з Кирилом він мав 7.5 із 8 і йому достатньо було нічиєї для турнірної перемоги. Сиджу підписую грамоти, підходить Богдан Веремій і я відразу запитую як закінчилась партія, каже Кирил виграв. Відразу підходить Кирил і цікавиться яке він місце зайняв. Але це було зайве запитання, перемога над прямим конкурентом відразу зробила свою справу у коефіцієнті Бергера.

Мене постійно дивувало, чому тренер Кирила не включить його наприклад у турнір Б або В? Звичайно, що він виграв би ті турніри скоріш за все зі 100% результатом. Проте один раз можна було б так зробити, щоб підняти його бойовий дух. На перших етапах я був свідком того, як Кирил після програних партій не міг стримати сліз.. Проте зараз розумію, що «вода камінь точить». І мені Кирил багато в чому нагадує Роберта Фішера: таке ж саме відношення до поразок, та ж сама впевненість у тому що він грає сильніше інших, концентрація під час шахової партії і коректна поведінка під час гри.

Що ж у Лізі чемпіонів Кирилу випало «схрестити шпаги» з одноклубником Рзаєвим Русланом і хоча спортліга фаворитом визначила Кирила в цьому матчі буде не все так однозначно. Руслан лишив Юру Іванішена титулу чемпіона області. Так що їх матч обіцяє бути не менш цікавим.

А на разі вітаємо переможця 5 етапу найстаршого турніру з заслуженою перемогою. Леоніду Григоровичу Кравченку також вітання, це вже другий його учень, який виграв кубок на Гран-Прі.

Чемпіон області даної вікової групи Денис Зосімович (Житомир, 7.5 з 9) посів 2 місце на турнірі, продемонструвавши яскраву та змістовну гру. Якби вдалось виграти партію у Гірака Руслана, тоді б поразка від Кирила не відібрала б золоту медаль. Денис ряд етапів пропустив і тому сам себе загнав у таку ситуацію, що перед заключним етапом ще не було зрозуміло чи виступатиме він у фіналі.

Як наслідок, нас очікує суперцікавий матч вже на старті Ліги чемпіонів. Спробуємо проаналізувати шанси суперників: Юра Іванішен виграв всі етапи Гран-Прі у яких приймав участь, а Денис став чемпіоном області програвши особисту зустріч Юрі. На Гран-Прі суперники зіграли дві партії, 1 – виграв Юра, друга завершилась внічию. Єдиний факт на користь Дениса, що в фіналі контроль часу 30 хвилин на партію, Юра вигравав турніри в яких контроль був 15 хвилин. Візуально здається, що Юра повинен матч виграти, спортліга навіть фору дає, що виграє з різницею у 2 очки. Проте мені здається що фору Юра точно не повинен пробити, можливо виграє, але з різницею не більшою ніж в одне очко. І крім того, перед матчем Альохіна з Капабланкою ніхто не вірив у перемогу Альохіна, окрім самого Альохіна. Тому все в руках Дениса. І вітаємо його з першою медаллю на Гран-Прі!

Бронзовим призером даного турніру став Гірак Руслан. Турнір Руслан проводив непогано, має стільки ж перемог в своєму активі скільки і в переможця, проте поразка від Рзаєва Руслана лишила його на третьому місці. Руслан унікальний учасник Гран-Прі, єдиний лідер загального заліку, який не виграв жодного етапу. Проте він стабільно у трійці кращих, і цим він мені нагадує Глухомана Артема.

Єдине в чому в мене немає сумнівів у фіналі Руслан буде важким суперником для будь-кого, оскільки він розуміє що це його останній шанс — відступати нікуди. В першому матчі йому випало грати з Трофіменком Денисом, шахістом сильним, проте занадто нестабільним. Єдиний його успіх був на третьому етапі, де він посів третє місце вигравши партію у Іванішена Юрія.

Звичайно, Денис може виграти партію у будь-кого, але ж матч складається з чотирьох партій, а тут на перше місце виходить стабільність, яка є у Руслана і немає в Дениса. Тому погоджусь тут зі спортлігою, фаворит Руслан і скоріш за все в півфінал він повинен пройти.

Кращий результат серед дівчат в даному турнірі продемонструвала Кулага Даша (Житомир), зробивши 2 нічиї з Крістіною Олійник та Ніколайчуком Дімою.

Особливо тут немає на чому загострювати увагу, єдине що хочеться зазначити, Даша не має так званого «інстинкту вбивці», майже в кожній партії суперникам пропонувала нічию і звісно чула відмови.

Тому головне що хочеться побажати Даші, нехай завжди любить шахи і грає просто в своє задоволення.

Вона дуже добрий журналіст, ми її просимо писати нариси для нашого сайту, проте вона поки не хоче цього робити.

 

 

Пари ¼ фіналу Ліги чемпіонів:

Гірак Руслан (Коростишів) – Трофіменко Денис (Житомир)

Іванішен Юрій (Бердичів) – Зосімович Денис (Житомир)

Волотовський Кирил (Коростишів) – Рзаєв Руслан (Коростишів)

Арманов Владислав (Коростишів) – Башмаков Денис (Житомир)

1-й запасний: Ніколайчук Діма (Коростишів)

 

В перший ігровий день було проведено конкурс «Кращі шахісти сучасності». Учасники називали на фотографіях слайд-шоу шахістів з першої 20-ки світового рейтинг-листа, а також відповідали на запитання список яких пропонується вашій увазі. Скачати список…

Переможцями конкурсу стали Віталій Цегельник та Ярослав Новицький, які порадували організаторів своєю ерудицією, особливо враховуючи той факт, що їм лише по 8 років.

Перед церемонію нагородження 3-разовий чемпіон області Веремій Богдан провів лекцію на тему «Михайло Тросман та кращі його учні», з показом та коментуванням партій.

 

На церемонії нагородження всі призери були нагороджені кубками, грамотами, медалями та цінними шаховими книгами.

 

Вашій увазі пропонується повна фотогалерея п’ятого етапу Гран-Прі у нашій офіційній групі в контакті.

 

 

Також під час турніру знімавсь професійний відеоролик з ведучою Крістіною Олійник.

Олійник Кристина

 

 

 


Вітаємо всіх призерів та учасників турніру «Лідери шахової мережі». Чемпіонам бажаємо успіхів у фіналі – Лізі чемпіонів. Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: “Ми всі одна сім’я”

 

Фінал Гран-Прі заплановано на листопад-грудень 2013 р. Детальніше слідкуйте за новинами нашого сайту.

До нових зустрічей. З повагою, організатори дитячого Гран-Прі.

Отже п’ятий (заключний) етап дитячого Гран-Прі 2013 Житомирської області з шахів завершено. Залікові бали набрали наступні шахісти:

Вікова група до 15 років:

 1. Волотовський Кирил 20
 2. Зосімович Денис 18
 3. Гірак Руслан 16
 4. Арманов Владислав 14
 5. Рзаєв Руслан 12
 6. Башмаков Денис 10
 7. Трофименко Денис 8
 8. Ніколайчук Діма 6
 9. Кулага Даша 4
 10. Олійник Крістіна 2

Вікова група до 12 років:

 1. Глухоман Артем 20
 2. Олійник Анастасія 18
 3. Корнійчук Олександра 16
 4. Тонкошкур Олег 14
 5. Псюковський Олег 12
 6. Кравчук Богдан 10
 7. Ломакова Богдана 8
 8. Клименко Віктор 6
 9. Бєлашенок Богдан 4
 10. Осадчук Діма 2

Вікова група до 10 років:

 1. Новицький Ярослав 20
 2. Приборецький Максим 18
 3. Пампуха Олександра 16
 4. Басистий Ваня 14
 5. Криворучко Максим 12
 6. Іванков Костянтин 10
 7. Бурилко Діма 8
 8. Корінець Арсеній 6
 9. Петухов Євген 4
 10. Данильчук Денис 2

Вікова група до 8 років:

 1. Радченко Богдан 20
 2. Цегельник Віталій 18
 3. Мостіпака Леонід 16
 4. Клюцко Олександр 14
 5. Яременко Андрій 12
 6. Акімова Анна 10
 7. Корнійчук Федір 8
 8. Волинець Андрій 6
 9. Рубан Андрій 4
 10. Цесельський Артем 2

Залікові бали після п’ятого етапу:

Вікова група до 15 років:

 1. Гірак Руслан 65
 2. Іванішен Юрій 60
 3. Волотовський Кирил 56
 4. Арманов Владислав 53
 5. Башмаков Денис 43
 6. Рзаєв Руслан 42
 7. Зосімович Денис 41
 8. Трофіменко Денис 40
 9. Ніколайчук Діма 33
 10. Ратнер Давид 21
 11. Поліщук Ірина 18
 12. Зайцев Кирил 14
 13. Новобранець Ярослав 12
 14. Наумчук Віктор 10
 15. Коробка Юлія 10
 16. Євдоченко Віталій 9
 17. Мущицький Денис 9
 18. Ковальчук Дмитро 8
 19. Семашко Євген 6
 20. Мазуров Сергій 4
 21. Костюк Владислав 4
 22. Крижановський Андрій 4
 23. Кулага Даша 4
 24. Олійник Крістіна 2
 25. Лучків Анісія 2
 26. Бойко Вікторія 2

Вікова група до 12 років:

 1. Глухоман Артем 89
 2. Олійник Анастасія 60
 3. Корнійчук Олександра 56
 4. Псюковський Олег 56
 5. Лудіщев Артем 52
 6. Черниш Максим 47
 7. Кравчук Богдан 30
 8. Тонкошкур Олег 24
 9. Кликов В’ячеслав 20
 10. Романов Владислав 17
 11. Луценко Костянтин 16
 12. Грищенко Дмитро 16
 13. Ломакова Богдана 16
 14. Леонов Євген 15
 15. Шахрай Юрій 15
 16. Клименко Віктор 15
 17. Проценко Ксенія 12
 18. Левковський Олексій 12
 19. Мігалкін Микита 9
 20. Мулляр Андрій 4
 21. Бєлашенок Богдан 4
 22. Радченко Іванна 2
 23. Сергіян Артем 2

Вікова група до 10 років:

 1. Новицький Ярослав 63
 2. Осадчук Дмитро 60
 3. Приборецький Максим 50
 4. Пампуха Олександра 48
 5. Басистий Іван 47
 6. Корінець Арсеній 45
 7. Данильчук Денис 35
 8. Кожаріна Олена 28
 9. Андрійчук Ілля 28
 10. Петухов Євген 24
 11. Криворучко Максим 22
 12. Анучин Максим 20
 13. Іванков Костянтин 18
 14. Підкевич Захар 15
 15. Селюк Дмитро 14
 16. Бурилко Дмитро 14
 17. Гурман Аліка 8
 18. Антоненко Андрій 8
 19. Ковальчук Юрій 4
 20. Павлюк Аліна 2

Вікова група до 8 років:

 1. Цегельник Віталій 87
 2. Радченко Богдан 62
 3. Клюцко Олександр 49
 4. Цесельський Артем 45
 5. Яременко Андрій 38
 6. Корнійчук Федір 36
 7. Рубан Андрій 36
 8. Мостіпака Леонід 34
 9. Волинець Андрій 22
 10. Міхніцький Данило 21
 11. Акімова Анна 18
 12. Демчук Максим 16
 13. Труфаненко Юлія 6
 14. Пасічник Владислав 6
 15. Рубан Андрій 6
 16. Осипенко Вова 2
 17. Пашковський Святослав 2

Один комментарий на “«Лідери шахової мережі» Офіційний звіт організатора Гран-Прі”

 • Віталій says:

  А що це за справи зі «Спортлига»? Де можна ставки робити, детальніше про ці можливості можете надати інформацію? 🙂
  «Вашій увазі пропонується повна фотогалерея п’ятого етапу Гран-Прі у нашій офіційній групі в контакті.» бажано кинути відразу лінк, а то народ у нас лінивий, шукати ще приходиться)

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Офіційна сторінка фіналу чемпіонату України
Рубрики сайта
Интересные новости