Чуднівська вежа. Офіційний звіт

12 жовтня 2013 року в місті Чуднів Житомирської області пройшли дитячий та дорослий турніри “Чуднівська вежа – 2013», присвячені 90-річчю створення Чуднівського району.

Даний захід відбувся за фінансової підтримки народного депутата України Віктора Йосиповича Розводовського, під егідою голови Чуднівської райдержадміністрації Максима Юрійовича Самчика та міського голови Івана Йосиповича Розводовського.

У змаганнях прийняли участь 44 учасники дитячого турніру, та 34 – у дорослому з міст Житомир, Бердичів, Коростишів, Малин, Олевськ, а також шахісти Чуднівського району.

На відкритті змагань після Державного Гімну України організатори подарували 8-річному житомирянину Саші Кучумову торт із палаючими свічками, який він при всіх загасив. Олександру 13 жовтня виповняється 9 років.

Далі з привітальним словом виступив Максим Юрійович Самчик, який привітав усіх учасників на Чуднівській землі, побажав успіхів у змаганнях, та вручив подарунки своєму колишньому тренеру, уродженцю міста Чуднів, Леоніду Моісеєвичу Новофастовському, Президенту Федерації шахів Житомирської області Артему Миколайовичу Сачуку та ініціатору «Чуднівської Вежі» Анатолію Володимировичу М’якушку – полковнику у відставці, який свого часу десять років працював на благо району. Також для присутніх чуднівчан Максим Юрійович повідомив, що відтепер в Будинку школяра відкривається та буде працювати шаховий клуб, де всі бажаючі діти матимуть можливість навчитись мудрій грі, надалі вдосконалювати свою майстерність та приймати участь в подібних турнірах. І на завершення виступу Максим Юрійович виразив впевненість в тому, що у березні наступного року на честь 70-річчя визволення Чуднівського району від німецько-фашистських загарбників відбудеться подібне шахове свято.

 

Надалі учасників вітав міський голова міста Чуднів Іван Йосипович Розводовський, який виразив свою вдячність шахістам, які у великій кількості прибули аби відмітити річницю створення району. Також очільник міста подарував почесному головному судді змагань, Леоніду Моісеєвичу, цінний подарунок. На завершення виступу Іван Йосипович запевнив, що міська влада робитиме все можливе для виховання майбутніх юних чемпіонів рідного міста.

Далі президент Федерації шахів Житомирської області, Артем Миколайович Сачук, після привітального слова вручив подяки Федерації гостям:

—         Максиму Юрійовичу Самчику – «за підтримку та активне сприяння в створенні шахового осередку в Чуднівському районі»;

—         Івану Йосиповичу Розводовському – «за підтримку та активне сприяння в створенні шахового клубу в місті Чуднів»;

—         Анатолію Володимировичу М’якушку – за активну цілеспрямовану роботу по розвитку дитячого шахового спорту в Житомирській області»;

—         Леоніду Мойсейовичу Новофастовському – «за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію шахової гри, виховання видатної плеяди шахістів Житомирщини»;

—         Віктору Йосиповичу Развадовському – «за сприяння та фінансову підтримку у проведенні шахових змагань на Житомирщині».

8-річний Ярослав Новицький, наймолодший першорозрядник в історії шахів Житомирської області, чемпіон області серед юнаків до 12 років, вручив Артему Миколайовичу Сачуку приз – щуку вагою 5 кг.

І заключне слово взяв Леонід Моісеєвич Новофастовський, відомий тренер області, який подякував всім присутнім, згадав про минуле: час, коли Максим Юрійович ще малим школярем приходив до нього на заняття у шаховий клуб «Ровесник». І нагородив відомого учня пам’ятним кубком та медаллю.

Опісля священик УПЦ КП Андрій благословив даний турнір та його учасників, і змагання розпочались.

Змагання пройшли у чудовій, теплій та дружній атмосфері. Як організатор багатьох шахових турнірів в Житомирській області, засвідчую даний турнір є кращим турніром нашої області за рівнем організації за всю історію незалежної України: чудове сучасний турнірний зал, високий призовий фонд, кращі шахісти області, вище керівництво району та міста, сучасний шаховий інвентар, безкоштовний обід всередині змагань. Як наслідок, кожен присутній у турнірному залі відчув цю приємну турнірну ауру на собі.

 

У дитячому турнірі зібралось багато сильних шахістів, серед яких переважна більшість фіналістів майбутнього фіналу дитячого Гран-Прі Житомирської області, який пройде у грудні.

А переможцем став вихованець Леоніда Моісеєвича Новофастовського, Зосімович Денис (Житомир), набравши 6 очок із 7 можливих. Денис, який пройшов турнір без поразок (5 перемог та 2 нічиї) планує зіграти у Чемпіонаті м.Житомир. Нагадаємо що на 5 етапі Гран-Прі за 9 турів у нього була лише одна поразка. Тому, як мінімум, шанси Дениса у матчі з Іванішеним Юрієм не гірші.

Далі п’ять шахістів набрали однакову кількість очок, проте за додатковими показниками друге місце посів Арманов Владислав (Коростишів). Шахіст, що не виграв жодного етапу Гран-Прі, поки не радує своїх вболівальників турнірними перемогами. Проте виграний грошовий приз цілком перекриє дану прикрість.

А третім став Трофіменко Денис (Житомир), ще один вихованець Леоніда Моісеєвича. Нестабільний шахіст, який тим не менш у сильному складі в трійці кращих. Хочеться вірити, що в майбутньому матчі Дениса з Русланом Гіраком інтрига буде.

Четверту сходинку посів Волотовський Кирил (Коростишів);

Пяту Псюковський Олег (Коростишів);

Шосту Осадчук Дмитро (Малин).

Кращий результат серед чуднівчан показав Снігур Олег, набравши 3 очки із 7.

Серед дівчат кращий результат показала Олійник Анастасія (Житомир) 5 очок із 7. Звичайно, Настя претендентка на перемогу у фіналі дитячого Гран-Прі тому такий успіх повинен додати дівчині впевненості у своїх силах.

Серед дітей до 8 років прогнозовано кращий результат показав Новицький Ярослав (Житомир) з результатом 4.5 з 7. Звичайно програти таким шахістам як Зосімович Денис і Волотовський Кирил несоромно, цікаво партія з головним суперником фіналу Гран-Прі Осадчуком Дімою завершилась внічию. А так загальне 10 турнірне місце гідний результат для 8-річного шахіста.

Серед дітей до 10 років кращим був Осадчук Дмитро (Малин) з гідним результатом 5.5 з 7. Взагалі показово, що участь Діми у групі до 12 років на 5 етапі Гран-Прі пішла шахісту на користь, незважаючи на невдачу.

У дорослому турнірі грали сім чемпіонів області різних років, серед яких 2 майстри спорту, та більше 10 кандидатів у майстри.

Перша четвірка учасників набрала однакову кількість очок — 5,5 із 7. І за додатковими показниками переможцем турніру став Охріменко Сергій (Житомир). Його успіхи після повернення в шахи продовжують дивувати. Приємно що з усіх учасників, що набрали 5.5 із 7 саме Сергій перший, оскільки виграш партії у діючого чемпіона області, який в принципі рідко програє, дорогого стоїть.

Другим був Крошняков Денис (Бердичів). Здавалось турнірну перемогу Денис не упустить, оскільки перед останнім туром мав 5.5 із 6. Проте Ігор Випханюк здійснив спортивний подвиг, вигравши у нього партію по замовленню чорним кольором. Наші відвідувачі сайту матимуть можливість подивитись цю гру на відео повністю.

Бронза у Веремія Богдана (Житомир). Ймовірно, що це закономірно, оскільки з переможцем турніру у Богдана нічия, а з Денисом поразка.

Четверту позицію посів Випханюк Ігор (Житомир)

А серед чуднівчан кращий результат показав Мельник Олексій, набравши 3 очки.

Кращий результат серед жінок показала Іргашева Заріна (Бердичів), 4.5 із 7. Участь в Чемпіонатах України не могла не сказатись на її рівні гри. Вже в першому турі Заріна створила сенсацію, обігравши Кравченка Леоніда.

Серед ветеранів також прогнозовано кращий результат показав Ревуцький Володимир. Навіть незвично, що Володимир Петрович змагається вже за ветеранський приз. Завдяки його життєрадісності в це неможливо повірити.

Серед шахістів з рейтингом нижче 2100 кращим був Скорук Володимир (Житомир), 4 із 7.

На нагородженні змагань переможці та призери були нагороджені грамотами, кубками та медалями ФШЖО, а також грошовими призами.

Чуднівчанин Володимир Ілліч Школьнік, голова районної громадської організації «Чорнобилець-ліквідатор», спеціально на замовлення А.В. М’якушка написав «Гімн шахіста», який був зачитаний Новицьким Ярославом перед закриттям турніру.

Офіційні гості виразили впевненість у майбутніх зустрічах і побажали всім присутнім здоров’я та творчої наснаги.

Після звучання Державного Гімну України «Чуднівська вежа – 2013» була оголошена закритою.

Від імені шахової спільноти Житомирської області виражається щира подяка людям, завдяки яким такий чудовий турнір відбувся. А саме:

— народному депутату України Віктору Йосиповичу Розводовському – за надану фінансову допомогу та високий призовий фонд змагань;

 

 

 

 

— голові Чуднівської районної державної адміністрації Максиму Юрійовичу Самчику – за прекрасні умови, чудовий турнірний зал, особисту участь в заході від початку і до кінця, за новостворений шаховий клуб на Чуднівщині;

 

 

 

 

— міському голові м.Чуднів Івану Йосиповичу Развадовському – за чудову турнірну атмосферу, яку шахісти відчули в Чуднові, виступ на відкритті змагань і прекрасний подарунок почесному головному судді Л.М. Новофастовському;

 

 

 

— ініціатору та ентузіасту шахів Анатолію Володимировичу М’якушку – за об’єднання багатьох чудових людей, завдяки яким «Чуднівська вежа» виникла, невичерпну енергію, безкоштовний обідній стіл для учасників і ряд оригінальних ідей, що лише украсили і без того чудове свято;

 

 

 

— президенту Федерації шахів Житомирської області Артему Миколайовичу Сачуку – за ряд нових турнірів що з’явились в області, особисту енергію та вклад у шахову копилку;

 

 

 

 

— почесному головному судді Леоніду Моісейовичу Новофастовському – за виховання таких прекрасних людей, як Максим Юрійович Самчик, Артем Миколайович Сачук, Ігор Випханюк, Богдан Веремій і т.д., за працелюбність на шаховій ниві та особисту участь у «Чуднівській вежі – 2013»;

 

 

 

— суддям змагань Світлані Львівні Добрінецькій та Андрію Валентиновичу Штукуну за якісну та оперативну суддівську роботу на змаганнях;

 

 

 

 

— всім шахістам, що прийняли участь у змаганнях, батькам та тренерам, що привезли дітей.

Побажаємо всім успіхів та творчих здобутків у житті та в шахах, і пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі одна сім’я»

Фото турніру в альбомах Вконтакті альбом 1, альбом 2


До зустрічі у майбутньому!

З повагою, організатори змагань.

Відео турніру чекайте пізніше!!!!

2 комментария на “Чуднівська вежа. Офіційний звіт”

  • Ivan says:

    Скорук показав хорошу гру!!! не дарма він перший серед шахістів з рейтингом нище 2100!!

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери