«Офіцери королівської гри» офіційний звіт

22-23 лютого 2014 року у м.Житомир в приміщенні читального залу Житомирського агротехнічного коледжу пройшов перший етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Офіцери королівської гри», присвячений Дню захисника Вітчизни.

Змагання співпали з хвилею революційних подій в нашій державі, саме тому на відкритті та закритті змагань пам’ять загиблих українців було вшановано хвилиною мовчання.

На відкритті змагань учасників вітали:

—         Заступник директора ЖОЦФЗН «Спорт для всіх», Сергій Миколайович Козловець;

—         Президент Федерації шахів Житомирської області, Артем Миколайович Сачук;

—         Почесний гість всіх турнірів дитячого Гран-Прі, найвідоміший тренер з шахів в області, Леонід Моісеєвич Новофастовський;

—         Заступник директора з навчальної роботи Агротехнічного коледжу, Лариса Петрівна Веремій.

В світлі подій, що відбуваються в Україні юним шахістам побажали бути справжніми захисниками своїх сімей та домівок і воювати лише за шаховою дошкою. Перед відкриттям змагань учасники мали можливість подивитись відео про Житомирський агроколедж, і під час свого виступу Лариса Петрівна зазначила, що даний навчальний заклад має найбільшу матеріально-технічну базу в області, значну історію; агроколедж з радістю запрошує на навчання всіх бажаючих учасників Гран-Прі.

Незважаючи на революційні події в країні і в місті Житомир зокрема, на перший етап Гран-Прі зареєструвались 97 учасників: Житомир – 65, Коростишів – 11, Коростень – 11, Чуднів – 6, Бердичів – 1, Новоград-Волинський – 1.

Даний турнір був першою сходинкою в новій серії Гран-Прі, в турнірах В та Г відбулись переходи дітей у старші турніри і тому новий шаховий рік повинен був розкрити нових зірок в дитячих шахах нашої області. І відразу зазначимо, що змагання відкрили двох нових переможців, а в інших вікових групах переможці Ліги Чемпіонів попередньої серії підтвердили свій клас. Перший етап був багатий і на сенсації, і на суддівські помилки і на емоційні скандали. Проте про все по черзі…

 

Турнір Г (вікова група до 8 років): Турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 21 учасник, серед яких переможець Гран-Прі 2013 року Яременко Андрій (Коростишів).

Цікавий турнірний факт: учасниця Ратнер Марія (Житомир) після п’яти турів мала 3 очки із 5, так само як і Юлія Герасимчук, яка в результаті посіла перше місце серед дівчат. Проте батько зняв зі змагань юну шахістку через суддівську помилку в турнірі А, де грав її брат Давид. І таким чином Марія втратила можливість гідно завершити змагання і поборотись за медалі.

 

 

Враховуючи той факт, що головні конкуренти Андрія Яременка Цегельник Віталій та Радченко Богдан перейшли у турнір В його перемога виглядала передбачуваною ще до того як він сів за шахівницю. Хоча варто зазначити, що розпочав боротьбу він лише з другого туру, оскільки при реєстрації не було введено рейтингів учасників, а за алфавітом переможець турніру замикав список. Результат Андрія 7 очок із 7 можливих є повторенням 100% результату Віталія Цегельника на ІІІ етапі минулого року! Результат гідний, проте наразі саме перший етап Гран-Прі, тому не будемо робити далеких висновків. Турнір Г є самим непередбачуваним з усіх вікових груп. Для прикладу достатньо пригадати фінальний матч Ліги чемпіонів між Андрієм та Цегельником Віталієм, де явний фаворит після двох партій вів у рахунку 2-0 і матч в результаті програв. В одному з турів Андрій грав без тури і виграв, оскільки в наймолодшій віковій групі «зайва фігура» ще так сильно ролі на партію не справляє як у старших турнірах. Це другий обласний турнір виграний Андрієм, і переможець підтвердив, що виграв Лігу чемпіонів не випадково. Наразі вітаємо Андрія із заслуженою перемогою і будемо слідкувати за наступними його виступами.

Срібний медаліст І етапу Камінський Максим (Житомир) приймав участь у 2 та 5 етапах Гран-Прі минулого року. Проте жодного разу навіть в першу десятку не потрапляв. Тому друге місце в даних змаганнях – це перший серйозний успіх Максима. Він набрав 6 очок із 7 можливих і поступився лише переможцю. Думаючи, що ще додати про Максима, помітно, що в нього День народження припадає на 9 травня, таким чином на другому етапі Гран-Прі хлопчик буде святкувати свій 8-й День народження. Тому організатори зі свого боку гарантують подарунок, ну а від Максима вже залежить, чи буде ще одним подарунком на День народження турнірна перемога.

 

 

 

Бронзовий медаліст змагань Наумчук Віктор (Житомир) також вперше приймав участь у серії Гран-Прі. Вітя набрав 5 очок із 7, поступившись переможцю і кращій дівчині. З Максимом Камінським він не зустрівся. Тим цікавіше буде слідкувати за результатами наступних етапів. Наразі ж у наймолодшому турнірі є призер найстаршого тренера нашої області, погодьтесь є в цьому якась містика.

В даному турнірі приймали участь шість дівчат. Кращий результат серед учасниць прекрасної статі показала Юлія Герасимчук (Коростишів). Юля набрала 5 очок із 7, що є чудовим результатом, враховуючи те, що дівчина також дебютувала у Гран-Прі. Відразу зазначимо, що Юля є донькою майстра фіде з шахів Герасимчука Сергія. І звісно, можна сподіватись що ми бачимо майбутню юну зірку шахів нашої області.

Підводячи підсумки в даному турнірі можна привітати Коростишівську шахову школу, оскільки з чотирьох учасників, яких вони тут виставили, у них два медалісти.

 

Турнір В (вікова група до 10 років): Турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 29 шахістів.

Цікавий турнірний факт: Паламарчук Віталій (Житомир) добавивсь в турнір лише на другий ігровий день, і зіграв заключні три тури, вигравши всі три партії. Ще жодного разу Віталій участі в Гран-Прі не приймав, оскільки в суботу він не може грати через релігійні причини. Будемо сподіватись, що такий результат надихне батьків шахіста і релігійного пастора хоча б один раз зробити виняток і дати можливість дитині повноцінно зіграти етап.

Враховуючи те, що з даного турніру пішов вище за віком Осадчук Дмитро, а за ним і Новицький Ярослав, оскільки їм тут не було рівних в минулому році, то цікаво було дізнатись, хто з першого етапу закріпить тут за собою статус лідера і як себе проявлять діти, що перейшли сюди з турніру Г. Особливо цікаво було спостерігати за Цегельником Віталієм.

Переможцем турніру став Селюк Дмитро (Коростень), який в минулорічній серії Гран-Прі участь прийняв лише в одному етапі під назвою «Офіцери королівської гри». Тоді він набрав 6 очок з 9 і посів 4 місце. Рік після того за Діму ми нічого не знали і ось друга його поява у Гран-Прі ознаменувалась турнірною перемогою. Результат переможця 6 очок із 7. Обіграти його вдалось лише Корнійчуку Федору, який в останньому турі в разі перемоги над Цегельником Віталієм міг би сам бути переможцем турніру. Очевидно, що коростенська школа шахів має не один талант про який ми ще нічого не знали. Турнірів обласних там немає, тому нам здавалось, що там все тихо і спокійно. А тут такі результати: тренер Леонід Володимирович Борс виставляє на 1 етап 11 учасників, з яких один завойовує бронзу в турнірі Б, де грає багато зірок Гран-Прі, а інший виграє турнір В! Просто дивно, як в наш час розвинутих технологій, в області мало що відомо про таку потужну районну шахову школу. Вітаємо Діму з перемогою і з інтересом будемо спостерігати надалі за його грою.

Срібним медалістом даного турніру став Цегельник Віталій (Бердичів) з результатом 5.5 очок із 7. Переможця трьох етапів Гран-Прі минулого року зайвий раз представляти не потрібно, приємно що зміна вікової групи не відобразилась на його результатах. Програш переможцю турніру і нічия з Рубаном Андрієм не дали змоги шахісту з першого разу виграти турнір В. Наразі Віталій був єдиним, хто представляв місто Бердичів і приніс для міста з славними шаховими традиціями срібло. Жаль, звісно, що велике шахове місто з кожним турніром Гран-Прі все менше і менше виставляє учасників. Наші вітання Віталію і його батькам.

Бронза у Андрійчука Іллі (Житомир). Саме Ілля виглядав в стартовому листі як фаворит турніру. Оскільки представника Коростеня не очікували, а діти що перейшли сюди з турніру Г спочатку повинні були освоїтись в новій віковій групі. Проте вже в першому турі Ілля програє Іванкову Кості, який посів 17 місце і після цього весь турнір намагався наверстати втрачене. Проте турнірна дистанція занадто коротка, всього 7 турів і ще одна поразка від Селюка Діми дала шахісту лише бронзу.

 

В даному турнірі грали 5 дівчат і серед них кращий результат показала Гурман Аліка (Коростишів). Результат юної шахістки 4.5 очки з 7. Інтуїтивно організатори вгадали медалістку змагань і ще на початку турніру взяли в Аліки інтерв’ю для відеоролика. Тому кращу дівчину в групі до 10 років відвідувачі сайту мають можливість побачити у відеозвіті змагань.

 

 

Турнір Б (вікова група до 13 років): Турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 30 шахістів. Серед учасників два переможці Ліги чемпіонів Лудіщев Артем та Осадчук Дмитро, чемпіон області до 8 та 12 років Новицький Ярослав, а також шість фіналістів Гран-Прі минулого року.

Цікаві турнірні факти:

  1. в турнірі грав Олександр Альохін, прообраз 4 чемпіона світу з шахів. Проте результат Олександра, 2 очки із 7, не дає змоги сплутати його з чемпіоном.
  2. Особиста зустріч двох чемпіонів Гран-Прі Лудіщева Артема та Осадчука Дмитра завершилась нічиєю.

Скандал турніру: в партії 5 туру Муляр Андрій – Басистий Іван чорні оголосивши шах королю сказали, що це мат. Андрій Муляр зупинив годинник і розставив фігури. В цей момент він пригадав, що шах ще не являвся матом, оскільки він мав змогу побити фігуру, що напала на короля. І сказав про це супернику і судді турніру Кравченку Л.Г. Проте йому пояснили, що за правилами шахів він зупинив годинник і розставив фігури, а відповідно здався і тому нічого вже змінити не можна.

Штукун Андрій (адміністратор Гран-Прі): «Я проходив біля турніру Б, коли мене зупинив Леонід Григорович Кравченко і розповів про цю курйозну ситуацію, що виникла в його турнірі. Ледь він закінчив розповідь, як до мене підійшов Муляр Андрій і сказав, що йому несправедливо зарахували поразку. Я запитав його чи правда те, що коли йому оголосили мат, він розставив фігури і зупинив годинник. Він відповів, що це правда, але результат нечесний, оскільки насправді мату не було. Я погодився з ним, проте сказав, що вже нічого довести неможливо, оскільки партія не записувалась і згідно з правилами шахів, Андрій просто здався, як здаються будь-які шахісти, коли вважають що їх позиція програна. Після цього він сказав, що його засудили і він не має наміру більше грати в турнірі, тому хоче щоб я йому повернув турнірний внесок і він піде зі змагань. Помітивши, що ми своєю розмовою заважаємо учасникам, що продовжують свої партії ми вийшли з турнірного залу в коридор. До Андрія ще підійшов його батько, і за нашою розмовою спостерігало багато батьків і дітей, що на той час знаходились в коридорі. Я запитав чому повинен повертати турнірний внесок, якщо згідно правил шахів все було зроблено правильно. Андрій уже важко в цей момент себе контролював, плакав і говорив, що оскільки насправді мату на дошці не було, значить і поразку йому не мають права зараховувати. Після цього я його запитав, як він вважає, хто повинен повернути йому внесок: я чи Леонід Григорович, який судить його турнір. Він відповів, що я, бо я адміністратор Гран-Прі значить повинен за все відповідати. Далі я запитав, чи написані в Положенні про змагання випадки, в яких турнірний внесок може бути учаснику повернений. Він сказав, що такі випадки там не прописані, але там і не написано, що турнірний внесок не може повертатись назад. Я сказав, що щойно Давид Ратнер покинув турнір і чи повинен я йому точно так само як і Муляру Андрію повернути внесок. Він відповів, що Давиду не повинен повертати, бо сам Давид такої вимоги не виставляв, а йому, Андрію Муляру, повинен повернути, бо він цього вимагає. До цього моменту, учасник слабо себе контролював і сильно плакав, а збоку спостерігали за тим, що відбувається багато людей. Тому я запропонував йому консенсус: я повертаю йому турнірний внесок при умові, що він його забирає і більше ніколи на турнірах серії Гран-Прі не приймає участь. Андрій відповів, що його такі умови повністю задовольняють, після чого я віддав йому 40 грн. Батько Андрія мені дорікав, що я веду себе неправильно, оскільки дитина на емоціях і розстроєна, і я як педагог повинен її заспокоїти. Проте, я йому пояснив що в даній ситуації я виступаю не як педагог, а як організатор шахових змагань. Ну і відразу тут зазначу, що через Андрія Мулляра було затягнено перший тур, оскільки він при реєстрації записавсь у турнір В, хоча за віком повинен грати у Б. Тому довелось проводити пере-жеребкування і заново розсажувати два турніри».

Як зазначив перший чемпіон світу з шахів Вільгельм Стейніц: «Шахи – не для слабких духом людей». І тому для всіх, хто важко переносить поразки краща порада – займатись малюванням або ліпленням фігур з пластиліну. Там і нерви в порядку і мінуси твої так явно не помітні як в шахах.

 

 

 

Не дивлячись на сильний склад турніру переможець Гран-Прі минулого року даної вікової групи Лудіщев Артем (Житомир) впевнено здобув перемогу і підтвердив своє чемпіонство. Результат переможця 6 очок із 7 можливих без поразок! Що тут додати, Артем – справжній спортсмен, який не шукає причин невдач в супернику або в судді, в цій групі очевидно що саме він явний фаворит, проте шахи не стоять на місці і тому будемо слідкувати надалі за його результатами.

 

Срібним призером став Осадчук Дмитро (Малин), який проводив турнір так само якісно, як і переможець, доки не поступився в останньому турі Грищенку Дмитру. В будь-якому випадку результат гідний чемпіона Гран-Прі, з чим ми Діму і вітаємо. Його результат 5.5 із 7.

Бронза у Грищенка Дмитра (Коростень), який є справжнім відкриттям І етапу. Шахіст вперше з’явивсь на турнірах Гран-Прі і відразу має перемоги над Осадчуком Дмитром та Олійник Анастасією.  Результат Діми також 5.5 із 7, і лише за додатковими показниками він поступився другому місцю. Відкриття нових зірок в дитячих шахах – це одне із найголовніших завдань серії. Вітаємо Діму і чекаємо на нові турніри за його участі.

В турнірі приймали участь 7 дівчат і кращий результат показала фаворитка Корнійчук Олександра з результатом 5 очок із 7. Олександра є однією з кращих дівчат-шахістів в нашій області, тому вітаємо її з черговим досягненням і бажаємо успіхів на Чемпіонаті України.

Турнір А (вікова група до 16 років): Турнірна таблиця

В даному турнірі взяли участь 17 шахістів, з яких три учасники – це студенти агротехнічного коледжу, що грали поза конкурсом просто заради практики.


Цікавий турнірний факт:
1 етап в даному турнірі можна сміливо назвати «реванш Ліги чемпіонів» Гран-Прі минулого року. Чемпіон Гран-Прі Зосімович Денис та його суперник по фінальному матчу Ліги чемпіонів Волотовський Кирил зайняли лише 8 та 9 місця відповідно. А реванш взяли шахісти, яким більше всіх не пощастило на фіналі: Арманов Влад, Трофименко Денис та Башмаков Денис.

 

 

Скандал турніру: В партії 4 туру Волотовський Кирил – Ратнер Давид гра дійшла до цейтноту. Суддя турніру А Богдан Веремій весь час знаходився поряд з дошкою і за всім спостерігав. В якийсь момент білі походили пішаком на два поля і оголосили шах королю, чорні забрали цього пішака «на проході», оголосивши при цьому шах королю у відповідь. Проте, забувши зняти забраного пішака з дошки чорні нажали годинник і пішов час білих. Білі автоматично зробили хід і пережали часи. Проте відразу після цього помітили, що пішак, якого чорні мали забрати з шахівниці досі стоїть на полі і тому обидва королі знаходяться під шахом. Тому Кирил зупинив годинник, повернув назад свій зроблений хід і заявив судді про неможливий хід суперника. Незважаючи на те, що позиція вже була заграною, суддя добавив білим 2 хвилини часу. Партія продовжилась і дійшла до цейтноту, де часу в обох сторін було менше 5 секунд. Чорні роблять «вічний шах» завдяки супернику, оскільки він мав можливість відійти королем на інше поле, де «вічного шаху» вже немає і таким чином позиція на очах глядачів і судді повторюється приблизно п’ять разів. При цьому чорні пропонують нічию білим, яку білі відхиляють і продовжують ходити королем на ті ж самі поля. В цей момент у чорних падає прапорець на годиннику. Суддя присуджує перемогу білим на тій основі, що: а) король білих мав змогу піти на інше поле де «вічний шах» закінчується; б) чорні замість того щоб пропонувати нічию супернику повинні були зупинити годинник і потребувати нічию у судді. Батько Ратнера Давида, який всю партію спостерігав за грою сина, не витримує такої несправедливості і заявляє, що у випадку, якщо суддя не змінить свого рішення Давид вибуває зі змагань. Суддя залишається непохитним і тому Ратнер Давид вибуває зі змагань. Також забирається при цьому і сестра Давида, Марія, яка грала в турнірі Г — вся сім’я покидає змагання. Давид після цього був виключений з жеребкування і турнір продовжився без нього.

Через дві години Давид з батьком повернулись в турнірний зал з роздрукованими з інтернету суддівськими правилами, де було вказано на суддівську помилку. Зокрема там зазначалось, що якщо на очах судді відбулось «триразове повторення позиції», то він повинен присудити нічию, навіть якщо це швидкі шахи. Богдан Веремій визнав свою помилку і на закритті змагань перед нагородженням турніру А взяв слово і привселюдно вибачився, вручивши Давиду приз «настінний годинник». Конфлікт було улагоджено.

Леонід Григорович Кравченко, тренер Волотовського Кирила, сказав з цього приводу: «Слава Богу, що Кирил грає не в моєму турнірі, мені тут вистачило Муляра!»

Порушення принципів «fair play» Кирилу коштували дуже дорого. В заключних трьох турах він всі партії програв і опинився в нижній половині таблиці.

 

 

А переможцем турніру став Арманов Владислав (Коростишів) з прекрасним результатом 6.5 очок із 7. В минулій серії Гран-Прі Влад жодного разу турнір не виграв і надто нещасливим був для нього фінал. Як кажуть мудрі люди: «Що нас не вбиває – робить нас сильнішими». Тут даний принцип проявивсь дуже яскраво. Впевнено Влад обіграв обох учасників фінального матчу Ліги чемпіонів, і лише одна нічия з Ніколайчуком Дмитром не дала йому можливості показати 100% результат. Наші вітання переможцю.

 

 

 

 

Срібним медалістом вперше в історії Гран-Прі став Трофименко Денис (Житомир) з результатом 5 очок із 7. Одного разу Денис займав третє місце, тепер він другий. Чи вдасться йому виграти турнір? Запитання цікаве, проте відразу варто зазначити, що це останній рік коли він приймає участь у Гран-Прі і тому на виконання цієї «місії» в нього лишається ще 5 спроб. В даному турнірі Денис в першому ж турі наніс поразку чемпіону чим відразу зіпсував йому турнір. І надалі грав впевнено, програвши лише одну партію переможцю.

Бронза у Башмакова Дениса (Житомир), який вперше в історії Гран-Прі потрапив у трійку кращих. Результат Дениса 4.5 очки із 7. Взагалі, помітний в даному турнірі цікавий факт: перші п’ять місць посіли учасники, що грають в Гран-Прі останній рік. Можливо це більше мотивує, принаймні в минулій серії Гірак Руслан стабільно показував високі результати, розуміючи що це його «лебедина пісня».

 

 

Кращий результат серед дівчат показала Трофіменко Діана (Житомир) з результатом 4.5 очки із 7. В турнірі А помітно, що учні старались для Леоніда Моісеєвича зробити подарунок, три призи з чотирьох у його вихованців. Діана в Гран-Прі вже не грала цілий рік і ось нарешті повернулась. Тим цікавіше буде інтрига Ліги чемпіонів, якщо туди потрапить дівчина. А наразі щирі вітання, стати в турнірі вище Зосімовича Д. і Волотовського К. для дівчини – це новий рекорд Гран-Прі!

 

На закритті змагань Л.М. Новофастовський повідомив, що вже підготовлено лист на благодійний фонд чемпіона світу Магнуса Карлсена, який створено в США. В даному листі вказані кращі шахісти області молодших вікових турнірів і висловлено прохання у фінансовій підтримці даних шахістів.

Незаплановано на закритті 1 етапу з’явивсь діючий чемпіон області Ігор Випханюк, який провів екстренну вікторину для дітей і пообіцяв для тих, хто правильно відповів на його питання провести безкоштовну лекцію.

Переможці змагань були нагороджені грамотами, кубками та медалями. А також в турнірі А та Б – грошовими призами, в турнірах В та Г – цінними призами. Крім того цінними призами були відмічені шахісти, що відгадали загадане слово під час Поля чудес, що проводилось в перший ігровий день.

Вашій увазі пропонується  фінансовий звіт 1 етапу Гран-Прі.

Також для вас пропонується повна фотогалерея першого етапу на офіційній групі дитячого Гран-Прі в контакті.

Також під час змагань знімавсь професійний відеоролик з ведучою Крістіною Олійник. відео звіт змагань.

Вітаємо всіх призерів та учасників 1 етапу «Офіцери королівської гри». Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ “Ми всі одна сім’я”.

Другий етап Гран-Прі «Битва юних шахових генералів» заплановано на травень місяць, присвячений буде етап Дню Перемоги у Великі Вітчизняній Війні. Детальніше слідкуйте за новинами нашого сайту.

До нових зустрічей, з повагою організатори дитячого Гран-Прі.

 

Отже перший етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Офіцери королівської гри» завершено. Залікові бали набрали наступні шахісти:

Вікова група до 16 років:

1. Арманов Владислав 20

2. Трофименко Денис 18

3. Башмаков Денис 16

4. Трофименко Діана 14

5. Оленчук Андрій 12

6. Ніколайчук Дмитро 10

7. Длогуш Владислав 8

8. Зосімович Денис 6

9. Волотовський Кирил 4

10. Олійник Крістіна 2

Вікова група до 13 років:

1. Лудіщев Артем 20

2. Осадчук Дмитро 18

3. Грищенко Дмитро 16

4. Корнійчук Олександра 14

5. Снігур Олег 12

6. Олійник Анастасія 10

7. Левковський Олексій 8

8. Новицький Ярослав 6

9. Пампуха Олександра 4

10. Ломакова Богдана 2

Вікова група до 10 років:

1. Селюк Дмитро 20

2. Цегельник Віталій 18

3. Андрійчук Ілля 16

4. Корнійчук Федір 14

5. Лавренчук Віталій 12

6. Рубан Андрій 10

7. Гурман Аліка 8

8. Данильчук Денис 6

9. Радченко Богдан 4

10. Січінава Зурабі 2

Вікова група до 8 років:

1. Яременко Андрій 20

2. Камінський Максим 18

3. Наумчук Віктор 16

4. Сак Андрій 14

5. Грищук Владислав 12

6. Горков Денис 10

7. Герасимчук Юлія 8

8. Пашківський Святослав 6

9. Свенціцький Любомир 4

10. Усков Михайло 2

 

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери