«Чуднівська вежа 2014» Офіційний звіт

5-6 квітня 2014 р. в м.Чуднів в приміщенні Районного будинку школяра пройшли обласні шахові змагання «Чуднівська вежа 2014», присвячені 70-й річниці визволення Чуднівського району від фашистських загарбників.

Дане шахове свято відбулось завдяки активній підтримці міської влади на чолі з міським головою Розводовським Іваном Йосиповичем, а також приватним підприємцям району: Іщук П.О., Рогова Л.В., Петрик І.Г., Пеньківський В.М., Лабунець В.П., Фіненко Ю., Кідрук М.О., Міцик С.С., Журбій В.Л., Носенко І.М., Кучерява Г.В., Сініцька Н.П., Лозова Л., Іщик М., Мейчук М.С.

До участі у змаганнях зареєструвалось 63 учасники з Чуднівського району, міст: Житомир, Малин, Бердичів, Коростень, Коростишів, Ружин, Київ, Старокостянтинів Хмельницької обл.

Радіозапис про турнір: прослухати…

На відкритті змагань учасників вітали:

—         Міський голова м.Чуднів І.Й. Розводовський;

—         Заступник голови Чуднівської РДА Н.П. Загоненко;

—         Голова ради ветеранів Чуднівського р-ну М.С. Шваб;

—         Найстарший та найвідоміший тренер Житомирської області, уродженець м.Чуднів Л.М. Новофастовський;

—         Начальник відділу освіти Чуднівської РДА Г.В. Кучерява;

—         Головний спеціаліст Житомирського обласного центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх“ А.В. Шпатиковський.

Виступаючі привітали учасників, їх батьків та вболівальників з присутністю на шаховому святі, побажали спортивних та творчих успіхів та зазначили, що Чуднівський район пишається довірою обласної шахової спільноти і тому «Чуднівська вежа» старається гідно нести титул найкращого обласного турніру. Пам’ять загиблих учасників бойових дій при визволенні району від фашистських загарбників було вшановано хвилиною мовчання.

Завдяки міській владі учасники мали можливість безкоштовного обіду напротязі двох днів змагань.

Міський голова І.Й. Розводовський запевнив присутніх в тому що майбутньої осені Чуднів знову прийматиме гостей на аналогічних шахових змаганнях, оскільки для дітей та шахістів Чуднівського району це безцінний досвід. Очільник міста зробив символічний перший хід в партії чемпіона області до 14 років Лудіщева Артема чим дав старт змаганням.

 

Дитячий турнір (2000 р.н. та молодші)

В даному турнірі прийняли участь 36 учасників, серед яких два чемпіони Гран-Прі минулого року. Загалом в турнірі зіграли всі найсильніші шахісти області даного віку, окрім представників Коростеня: Селюка Дмитра та Грищенка Дмитра.

Турнірна таблиця дитячого турніру…

 

 

 

Переможцем турніру сенсаційно став Глухоман Артем (Житомир), який впевнено та сильно провів змагання. Результат шахіста 8 очок із 9 можливих, причому переможцю вдалось в одному турнірі обіграти обох чемпіонів дитячого Гран-Прі минулого року. Після того як в грудні на Лізі чемпіонів дитячого Гран-Прі Артем як лідер заліку сенсаційно покинув змагання вже у першому матчі з Тонкошкуром Олегом участі в обласних змаганнях він більше не приймав. На першому етапі Гран-Прі «Офіцери королівської гри» в лютому його не було. І ось таке феєричне повернення — друга турнірна перемога в обласних змаганнях, нагадаємо що Артем виграв також 5 етап Гран-Прі у вересні минулого року. Можна впевнено стверджувати, що на «Чуднівській вежі» Артем виконав І розряд з шахів. Наші вітання переможцю.

 

 

Друге місце з результатом 7 очок із 9 посів чемпіон Гран-Прі 2013 року Лудіщев Артем (Житомир). Варто зазначити, що для досягнення даного результату переможцю довелось продемонструвати справжній характер чемпіона. В перший ігровий день шахіст набрав лише 2 очки із 4. І після цього в заключних п’яти турах він отримує п’ять перемог поспіль і займає чисте друге місце. Останні обласні змагання показують що житомирянин бере приклад з чемпіона світу Магнуса Карлсена, який у різних змаганнях нижче третього місця ніколи не опускається.

 

 

 

 

На третьому місці чемпіон області до 10 років Новицький Ярослав (Житомир) з результатом 6.5 очок із 9. Ярослав впевнено і легко проводив турнір, він єдиний кому вдалось обіграти переможця. До останнього туру він проводив змагання без поразок і лише поразка від Лудіщева Артема в заключному турі дали йому лише 3 місце. Цікавим є те, що під кінець змагань юному шахісту забракло сил: якщо після шести турів він мав 5.5 очок, то в заключних трьох турах набрав лише одне.

 

 

Кращий результат серед дівчат прогнозовано показала Олександра Корнійчук (Житомир), яка також набрала 6.5 очок і посіла 4 місце. Шахістка рівно провела змагання: поступилась першим двом місцям та зіграла внічию з третім. Іншим суперникам не залишила жодних шансів і тому заслужене 1 місце серед дівчат і 4 загальнотурнірне.

 

 

 

 

 

Учасникам Чуднівського району не вдалось «відстояти свою територію». Кращий результат показав Вікарчук Андрій, який набрав 5.5 очок із 9 і зайняв лише 10 місце. Після того як Андрій у тренувальному матчі з Лудіщевим Артемом зробив з чотирьох партій три нічиї і одну програв здавалось шахіст готовий поборотись у подібних змаганнях за трійку. Проте брак досвіду зробив свою справу: шахіст нерівно провів змагання і тому лише 10 турнірне місце.

 

 

 

 

 

OPEN-турнір (всі бажаючі)

В даному турнірі прийняли участь 27 учасників, з яких три майстри та 11 кандидатів у майстри спорту. 14 учасників мають рейтинг вище 2100. Також у турнірі зіграли дві представниці прекрасної половини людства.)

Турнірна таблиця OPEN-турніру….

 

 

Переможцем змагань продемонструвавши легку і впевнену гру став 3-разовий чемпіон Житомирської області Богдан Веремій (Житомир) з результатом 6.5 очок із 7. Відносно результату переможця хочеться сказати, що він «провів Сеанс одночасної гри» в даному турнірі. І справді результат дуже вагомий, чорним кольором Богдан переміг Охріменка Сергія, який взагалі білими програвав невідомо коли та рейтинг-фаворита турніру Поліщука Олега. Даний OРEN-турнір проводивсь з обрахунком національного рейтингу і тому такий результат принесе Богдану близько 20 пунктів.

 

 

 

На другому місці Поліщук Олег (Старокостянтинів) з результатом 6 очок із 7. Олег поступивсь лише переможцю змагань, хоча навіть в тій партії мав дуже перспективну позицію. Загалом шахіст провів сильно і впевнено турнір і звісно будемо чекати на його участь у майбутніх турнірах в Чуднові.

 

 

 

Третю сходинку посів Андрієнко Петро (Малин) з результатом 5 очок із 7. Петро поступивсь лише першим двом місцям, а іншим суперникам не залишив жодного шансу. Шахіст із Малина вже впевнено зарекомендував себе в шаховій еліті нашої області, він же являється діючим чемпіоном м.Житомир з шахів, а також нещодавно зайняв друге місце на Чемпіонаті України до 20 років. А враховуючи його юний вік можна сподіватись що перед нами зараз майбутній майстер спорту або навіть гросмейстер.

 

 

Серед чуднівчан в даному турнірі кращий результат продемонстрував сільський голова с.Іванопіль Марков Іван, котрий набрав 3 очки із 7. Такий самий результат як і в головного його конкурента Мельника Олексія, проте кращий коефіцієнт у Івана. Турнірна дистанція була короткою тому між собою чуднівчани не зіграли. Наші вітання кращому шахісту Чуднівського району.

 

 

 

 

 

ОPEN-турнір Чуднівська Вежа є четвертим етапом кубка області за який нараховуються залікові бали

Залікові бали за четвертий етап

1 Веремій Богдан– 20 балів,

2 Поліщук Олег– 18 балів,

3 Андрієнко Петро– 16 балів,
4 Іванішен Юрій– 14 балів,
5 Кравченко Леонід– 12 балів,
6 Сачук Артем– 11 балів,
7 Ревуцький Володимир– 10 балів,
8 Охріменко Сергій– 9 балів.
9 Герасимчук Сергій– 8 балів,
10 Вітюк Олександр– 7 балів,
11 Кручак Леся– 6 балів,
12 Хитрич Роман– 5 балів,
13 Арманов Владислав– 4 бали,
14 Трохимишин Іван– 3 бали,
15 Тарасов Юрій– 2 бали,
16 Рзаєв Руслан– 1 бал.
Залікові бали за Чотири етапи

ПІБ 1 етап 2 етап 3 етап 4 етап 5 етап 6 етап 7 етап Сумма
1 Випханюк Ігор 20 20 30 70
2 Охріменко Сергій 14 12 12 9 47
3 Веремій Богдан 10 14 20 44
4 Ревуцький Володимир 16 10 10 36
5 Андрієнко Петро 16 16 32
6 Кравченко Леонід 18 12 30
7 Олішевський Андрій 18 10 28
8 Мякіньков Максим 4 24 28
9 Герасимчук Сергій 20 8 28
10 Крошняков Денис 9 18 27
11 Шишкин Вадим 26 26
12 Коляденко Максим 22 22
13 Трохимишин Сергій 12 8 20
14 Поліщук Олег 18 18
15 Сачук Артем 6 11 17
16 Ткачук Оксана 16 16
17 Джупін Дмитро 16 16
18 Петренчук Ліна 14 14
19 Мельник Володимир 14 14
20 Іванішен Юрій 14 14
21 Кручак Леся 5 2 6 13
22 Корнійчук Олександра 12 12
23 Тарасов Юрій 1 9 2 12
24 Арманов Владислав 8 4 12
25 Довгань Дмитро 11 11
26 Трохимишин Іван 8 3 11
27 Хитрич Роман 6 5 11
28 Вітюк Олександр 4 7 11
29 Тіторенко Ольга 10 10
30 Олійник Анастасія 8 8
31 Кулик Василь 7 7
32 Червонюк Юрій 7 7
33 Кулага Дарина 6 6
34 Горносталь Сергій 6 6
35 Ткаченко Валентин 5 5
36 Поліщук Ірина 4 4
37 Трофіменко Денис 2 2 4
38 Коденский Юрій 4 4
39 Сердюков Олексій 3 3
40 Фольверт Павло 3 3
41 Прищенко Юлія 2 2
42 Николайчук Дмитро 1 1
43 Дубивка Дмитро 1 1
44 Рзаєв Руслан 1 1

Андрій Штукун, тренер шахового клубу «Зодіак», м.Чуднів: «Не дивлячись на те, що в Чуднівському районі ніколи раніше не було шахового осередку, а з’явивсь він лише півроку назад завдяки Самчику М.Ю. є надія на майбутні успіхи та здобутки чуднівчан. Районна та міська влада підтримують будь-які ідеї, які я вважаю доцільними для прогресу дітей-шахістів району. В першу чергу це проведення «Чуднівської вежі», обласних змагань, котрі необхідно проводити двічі на рік, восени та весною. А також фінансово регулярно підтримуються поїздки дітей на обласні змагання в Житомир, Коростишів тощо. Як зазначає відомий тренер Л.М. Новофастовський результати з часом будуть, головне неухильно притримуватись курсу на посилення шахової гри. Загалом результати дітей в «Чуднівській вежі 2014» необхідно оцінити як успішні. Не дивлячись на те, що я сподівавсь на те, що чуднівчани потраплять до трійки кращих цього не сталось за браком досвіду їх участі в змаганнях такого рівня. Саме це, на мою думку, є головною причиною того, що Андрій Вікарчук посів лише 10 місце. Адже два тижні тому назад він грав тренувальний матч з чемпіоном Житомирської області з шахів житомирянином Артемом Лудіщевим і з чотирьох партій зробив 3 нічиї і лише одну програв. Тобто фактично за рівнем гри півроку регулярних занять шахами можуть дати гарний результат. Для прикладу минулої осені Андрій в цих змаганнях був лише на 27 місці. Розчарував своїм виступом Снігур Олег, оскільки в матчі з Вікарчуком Андрієм він здобув впевнену перемогу і тому булла надія, що він зіграє не гірше Андрія. В результаті він навіть до трійки кращих шахістів району не потрапив. Велика подяка районній та міській владі за підтримку шахової роботи, будемо працювати для того щоб майбутньої осені на наступному обласному турнірі «Чуднівська вежа» місцеві шахісти могли «відстояти свою територію». І сам факт того, що 20 дітей району приймали участь у обласних змаганнях є підтверженням того, що шахи в районі необхідно підтримувати та розвивати».

Фоторепортаж у нашому альбомі Вконтакті…

Призовий фонд змагань…

Під час змагань знімавсь професійний відеоролик з незмінною ведучою Крістіною Олійник. Відео на нашому сайті.

 

«Чуднівська вежа 2014» вже стала історією. Наші вітання всім учасникам. До зустрічі наступної осені на Чуднівській землі.

З повагою, організатори.

Один комментарий на “«Чуднівська вежа 2014» Офіційний звіт”

  • Oleg says:

    Chudovyj turnir v Chudnovi!
    Bazhaju prodovzhuvaty rozvyvaty podibni zmagannia sered ditej ta doroslyx!1
    zdorov’ja ta nasnagy organizatoram.Osoblyva diaka za sumlinne sudivstvo molodomu shaxistu-Andriju Sh.
    Oleg P.

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери