«Битва юних шахових генералів» офіційний звіт

10-11 травня 2014 року в м.Житомир у приміщенні 25-го гарнізонного Будинку офіцерів пройшов другий етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Битва юних шахових генералів», присвячений 69-й річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.

Змагання співпали з трагічними подіями на сході України, де щодня гинуть люди, тому звісно позитивних емоцій від Дня Перемоги в учасників, гостей та організаторів було не так багато.

На відкритті змагань учасників вітали:

 

— Заступник директора Житомирського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Сергій Миколайович Козловець. Виступаючий зазначив, що незважаючи на трагічні події в країні та нестабільну ситуацію ЖОЦФЗН «Спорт для всіх» буде постійно і надалі підтримувати серію дитячого Гран-Прі, оскільки стабільно висока кількість учасників на етапах серії є кращим підтвердженням того, що суспільство підтримує дану ідею. Тому другий етап відбору до Ліги Чемпіонів дитячого Гран-Прі проводиться за планом.

 

— Президент Федерації шахів Житомирської області, Артем Миколайович Сачук, котрий зазначив, що в зв’язку з трагічними подіями на південному сході країни Федерація шахів України бажає проводити в м.Житомир Чемпіонати України по віковим категоріям. Досвід проведення змагань на сучасному рівні в організаторів обласних змагань вже значний, тому ФШЖО на нараді тренерів прийме рішення, які вікові групи краще приймати і після того направить своє рішення в ФШУ.

Для дітей нашої області це чудова нагода набратись безцінного досвіду, оскільки Чемпіонати України проводяться протягом 7-10 днів за всіма контролями часу: класичні шахи, рапід, бліц і юним шахістам Житомирської області не доведеться затрачати значні фінансові ресурси для поїздки на турнір, де гратимуть кращі шахісти України.

 

 

— Почесний гість серії дитячого Гран-Прі, відомий тренер області Леонід Моісеєвич Новофастовський.

Леонід Моісеєвич привітав учасників 2 етапу та повідомив про наступний турнір з класичних шахів «Шахова Юність Полісся», який буде проходити 1-4 червня 2014 року. Турнір буде 3 етапом дитячого Гран-Прі, за результатами якого учасникам будуть нараховані залікові бали. На «Шахову Юність Полісся» є декілька спонсорів змагань, а тому за призами він буде набагато привабливішим ніж попередні етапи.

 

— Директор 25-го гарнізонного Будинку офіцерів, Лариса Василівна Вовкогон. Лариса Василівна привітала учасників змагань, перед відкриттям змагань провела для всіх бажаючих екскурсію Музеєм бойової слави та представила учасникам ветерана Великої Вітчизняної Війни, живого очевидця та безпосереднього учасників далеких воєнних років.

Організатори Гран-Прі зі свого боку та від імені шахової спільноти області виражають щиру вдячність керівництву Будинку офіцерів в особі директора Лариси Василівни за постійне надання місця для проведення багатьох дитячих змагань області, чисельність яких вже і не порахувати. Принаймні «Битва юних шахових генералів» проводиться вже третій рік поспіль.

 

 

 

— Ветеран Великої Вітчизняної Війни Костянтин Васильович Позняков. Очевидець бойових дій провів історичний екскурс від початку Великої Вітчизняної Війни, яка була розпочата раптово без оголошення війни, до Дня Перемоги, яка була здобута безцінними мільйонами людських життів.

Костянтин Васильович зазначив, що мирне небо залишається мирним, доки люди пам’ятають про жахливі уроки історії.

 

 

 

 

 

На другий етап зареєструвалось 89 учасників: Житомир – 45; Коростишів – 15; Коростень – 12; Чуднів – 8; Бердичів – 3; Малин – 1; Броди, Львівська обл. – 2, Київ – 3.

Цікаві факти 2 етапу:

 1. Вперше за всю історію дитячого Гран-Прі переможцем турніру став учасник з іншої області;
 2. Місто Бердичів при виставлених трьох учасниках має двох переможців турнірів;
 3. Вперше за всю історію дитячого Гран-Прі місто Житомир залишилось без жодного переможця;
 4. Даний етап відкрив двох нових переможців турнірів, причому обидва вперше приймали участь в Гран-Прі;
 5. В турнірі А грав учасник, котрий на Чемпіонаті світу в Бразилії серед дітей до 8 років посів 6 місце.

 

Турнір Г (вікова група до 8 років) турнірна таблиця

Цікавий турнірний факт: перші три місця турніру визначались за додатковими показниками, оскільки трійка призерів набрали по 6 очок із 7 можливих, обігравши один одного по колу.

В даному турнірі грали 22 учасники, серед яких Чемпіон Гран-Прі 2013 року Яременко Андрій (Коростишів).

Переможцем турніру став Шевчук Владислав (Коростень, 6 очок із 7) котрий ніколи раніше в Гран-Прі не грав. У звіті про перший етап «Офіцери королівської гри» ми виражали своє здивування коростенською школою шахів, яка виставляє на турніри нових зірок шахів області.

Переможець турніру Г здивував ще й  тим, що він 2007 року народження, а це означає, що на наступний рік за віком він в цьому ж турнірі зможе залишитись. Шість перемог і лише одна поразка від Чемпіона Гран-Прі, чудовий результат для дебютного турніру!

Наразі вітаємо Владислава з турнірною перемогою та аплодуємо його тренеру Леоніду Борсу, котрий з кожним турніром дивує нас все більше.

 

 

Срібний призер турніру Г Камінський Максим (Житомир, 6 очок із 7) повторив досягнення першого етапу, обігравши Чемпіона Гран-Прі.

Максим поступивсь переможцю лише за додатковими показниками. Шахіст на старті змагань в першому турі поступивсь майбутньому переможцю, після чого виграв всі інші партії!

На відкритті змагань організатори подарували в подарунок до Дня народження Максиму подарунок.

Бажаємо юному шахісту майбутніх успіхів і турнірних перемог.

 

 

 

Чемпіон Гран-Прі Яременко Андрій (Коростишів, 6 очок із 7) цього разу лише на третьому місці, незважаючи на те, що за два етапи він програв лише одну партію, вигравши всі інші.

 

Такий парадокс швейцарської системи з малою кількістю турів, що необхідно кожну партію грати з повною викладкою, одне розслаблення і турнірна перемога випущена.

Наразі ж вітаємо Андрія з бронзовою медаллю.

 

 

 

В даному турнірі приймало участь три дівчини, кращий результат серед дівчат повторно показала Герасимчук Юлія (Коростишів, 4.5 очки із 7).

Юлю, яка є донькою сильного шахіста Герасимчука Сергія ми представляли в звіті про минулий етап. Результат юної шахістки покращився, вона посіла чисте загальнотурнірне 4 місце. Для прикладу в минулому етапі була сьомою. Поступалась шахістка лише учасникам, що посіли місця, вищі ніж вона.

Будемо вболівати за неї на наступних етапах, оскільки турнір Г ще ніколи раніше жодна дівчина не вигравала, а відносно Юлі виникає враження, що для неї ця мета є реальною.

 

 

Турнір В (вікова група до 10 років) турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 24 учасники.

Цікаві турнірні факти:

 1. В передостанньому турі між собою зійшлись два одноклубники з м.Житомир: Андрійчук Ілля та Корнійчук Федір. Ілля перед даним туром був в турнірі одноосібним лідером, маючи 4.5 очки із 5, а Федір мав лише 3 очки із 5. Проте шахісти продемонстрували змістовну боротьбу, і в результаті Федір переміг, чим позбавив свого одноклубника турнірної перемоги і сам не потрапив в результаті в призи.
 2. В останньому турі повторилась і партія, і колір фігур, і результат останнього туру першого етапу. Жеребкування звело між собою пару Цегельник Віталій – Корнійчук Федір і Віталій знову здобув впевнену перемогу.
 3. Після того як на 2 етап не приїхав переможець першого етапу Селюк Дмитро відбулось зміщення на одну позицію шахістів, які в минулому етапі посіли 2 та 3 місця за Дімою: Цегельника Віталія та Андрійчука Іллі.

Переможцем турніру В став Цегельник Віталій (Бердичів, 6 очок із 7), який провів дуже впевнено турнір, вигравши 5 партій при двох нічиїх. Віталій на турнірах Гран-Прі грає з особливим настроєм. Для прикладу в квітні на турнірі «Чуднівська вежа» шахіст програв партію Корнійчуку Федору і відразу після цього дівчині Чуднівського району, яка лише декілька місяців займається шахами. В турнірах дитячого Гран-Прі переможець собі такого не дозволяє.

Наші вітання Віталію, це перша турнірна перемога для шахіста в турнірі В.

 

Срібним медалістом став Андрійчук Ілля (Житомир, 5.5 очок із 7), який виграв би турнір, коли б не поступивсь своєму одноклубнику або обіграв в особистій зустрічі переможця турніру. Цікавим є той факт, що два роки тому Андрій був переможцем турніру «Битва юних шахових генералів» у турнірі Г (до 8 років). Тоді Андрія тренував, покійний нині тренер, Казимір Юліанович Венгловський. З того часу Ілля турніри такого рівня більше не виграє. Будемо слідкувати в цьому році за виступами шахіста в наступних етапах, оскільки на наступний рік йому доведеться перейти в турнір Б, а там ще важче потрапляти в призи. Для прикладу там грає Новицький Ярослав, який Іллю в Лізі Чемпіонів обіграв з сухим рахунком. Навіть Ярослав там ще поки в трійку кращих не потрапляє.

Бронзовим медалістом став Лавренчук Віталій (Коростень, 5 очок із 7), котрий набрав стільки ж очок як і на першому етапі. Минулого разу цього результату вистачило лише для 5 місця, наразі ж Віталій завоював бронзу. Поступивсь шахіст лише першим двом місцям, вигравши решту партій.

Очевидно якщо він не пропускатиме етапи, то до Ліги Чемпіонів потрапить. Поки здається, що є в турнірі три шахісти, з якими Віталію важко грати. Тому порадимо йому літом більше самостійно попрацювати над шахами, щоб ближче до фіналу Гран-Прі мати можливість обіграти будь-якого суперника.

В даному турнірі грали шість дівчат. Кращий результат серед представниць прекрасної статі показала Гурман Аліка (Коростишів, 5 очок із 7), яка посіла загальнотурнірне 4 місце.

Аліка однозначно покращила результат 1 етапу, на якому вона була лише на 7 сходинці. Тому наступне що нас цікавить, чи потрапить юна шахістка до трійки кращих в майбутніх турнірах і чи зможе виграти турнір.

Нагадаємо, що в турнірі В таке вдавалось Олександрі Корнійчук на 1 етапі Гран-Прі минулого року.

Хоч Аліка зовнішнім виглядом не демонструє спортивного характеру, проте риси характеру виховуються і загартовуються в турнірній боротьбі, тому все можливо.

 

Турнір Б (вікова група до 13 років) турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 26 шахістів, серед яких Чемпіон Гран-Прі 2013 року Лудіщев Артем.

Цікавий турнірний факт: Перші два місця посіли приїзжі учасники з інших областей. Чемпіон Гран-Прі не зміг відстояти честь області, програвши їм обом особисту зустріч.

Переможцем турніру вперше в історії дитячого Гран-Прі став представник іншої області Медведик Володимир (м.Броди, Львівська обл. 6.5 очок із 7). Володимир був рейтинг-фаворитом турніру з рейтингом 2122, що на 200 пунктів вище ніж у Лудіщева Артема. Проте цей факт в жодному разі не принижує чудовий результат переможця, оскільки шахісту лише 11 років. Суперникам Вова віддав лише 0,5 очка, обігравши в особистій зустрічі чемпіона Гран-Прі і учасника, що посів друге місце.

Як повідомив організаторам тренер з м.Броди, брати Медведики планували на цей період їхати на змагання в Польщу в м.Краків і лише сумнозвісні події нашої країни порушили ці плани. Тому шахісти приїхали в Житомирську область на змагання. Велика подяка батькам і тренеру шахістів за те, що так чудово підсилили турніри А і Б, будемо сподіватись, що шахісти восени ще завітають до нас на заключні етапи Гран-Прі. В такому випадку вони матимуть реальні шанси потрапити до Ліги Чемпіонів.

 

Срібним призером турніру Б став наймолодший учасник даного турніру Малиновський Ростислав (Київ, 6 очок із 7), якому лише 9 років і він має право виступати в турнірі В. Ростислав програв лише одну партію переможцю, вигравши всі інші партії, обігравши чемпіона Гран-Прі Лудіщева А., Корнійчук О., Грищенка Д., які є кращими шахістами Житомирської області даної вікової групи.

Чудовий результат юного шахіста і маємо сподівання на його участь в подальшій серії Гран-Прі, оскільки Київ поряд із Житомиром і проблеми приїхати на дводенний етап немає, чого не скажеш про учасників з м.Броди.

На третьому місці Корнійчук Олександра (Житомир, 5 очок із 7). Олександра є єдиною шахісткою області, яка в цьому турнірі змогла взяти очки у шахістів інших областей.

І цікавим є той факт, що Саша в партії з переможцем турніру, маючи виграну позицію і більше часу (3 хв проти 1 хв) не проявила спортивного характеру і не пішла на боротьбу до останнього, задовільнившись лише нічиєю.

Навіть незважаючи на це шахістка показала прекрасний результат з чим ми її і вітаємо.

Враховуючи той факт, що Корнійчук Олександра потрапила до трійки кращих приз «Кращий результат серед дівчат» достався Ломаковій Богдані (Коростишів, 4 очки із 7).

Богдана після 5 туру мала лише 2 очки, в одній з партій маючи зайву фігуру зівнула мат королю. Заключні дві перемоги і «щасливий розклад», при якому головна конкурентка потрапила в основні призи дали шахістці змогу потрапити до призів.

 

Турнір А (вікова група до 16 років) турнірна таблиця

В даному турнірі прийняли участь 17 учасників, серед яких два Чемпіони Гран-Прі 2013 р. Зосімович Денис та Осадчук Дмитро. Турнір вперше в історії Гран-Прі проводився з обрахунком національного рейтингу.

Неприємний турнірний факт: учасниця турніру Трофіменко Діана в перший ігровий день набрала 1 очко із 3. Нікого не повідомивши заздалегідь на другий день шахістка просто на турнір не з’явилась, чим зіпсувала додаткові показники учасникам, з якими зіграла раніше. Новицький Ярослав, якому випало в 4 турі грати з Діаною, з’явивсь на турнір вчасно і як наслідок приблизно 2 години просто чекав наступного туру. Можливо юний учасник, який грав в турнірі, що на дві вікові категорії перевищує його вік «перегорів», як кажуть шахісти в таких випадках. Як вважає один з тренерів нашої області в таких випадках потрібно таким учасникам як Діана рахувати неявку на турнір як програші партій з тими суперниками з якими вони попадають грати і після того, як «недобросовісні шахісти» втратять значну частину рейтингу, то отримають чудовий урок спортивної поведінки.

Переможцем турніру А став Іванішен Юрій (Бердичів, 6 очок із 7) який в історії Гран-Прі є єдиним шахістом, який виграє всі етапи в яких приймає участь.

Турнірна перемога засвідчила, що шахіст є кращим в своєму віці в області не лише в турнірах зі скороченим контролем, а й в турнірах «класичних шахів».

Переможець продемонстрував впевнену гру, поступившись лише Медведику Василю в рівній позиції, яку спробував грати на перемогу. Всі інші партії Юра виграв, обігравши обох чемпіонів Гран-Прі.

Будемо слідкувати і надалі за результатами переможця, оскільки в серії дитячого Гран-Прі він ще не все показав на що здатен. Всі пам’ятають Лігу чемпіонів, де Юра «провалив змагання вже в перший ігровий день».

 

Срібним призером турніру А став Медведик Василь (м.Броди, Львівська обл. 5.5 очок із 7).

Гість з іншої області поступивсь лише чемпіону Гран-Прі, обігравши переможця турніру, чим підтвердив свій клас. Саме Василь колись в дитинстві приймав участь в Чемпіонаті світу серед юнаків до 8 років і посів там 6 місце.

Чудовий результат, і будемо сподіватись що шахісти Львівської області ще завітають на наші турніри, принаймні обидва брати з першого разу турніри не виграли, лише одному з них це вдалось.

 

 

 

Бронзова медаль у переможця І етапу Арманова Владислава (Коростишів, 5 очок із 7).

Влад поступивсь лише учасникам, що посіли 1-2 місця, вигравши всі інші партії.

Влад є самим старшим учасником турніру і кандидатом в майстри спорту.

Звісно він є одним з головних претендентів на перемогу в турнірі, тому наші вітання і будемо слідкувати за шахістом на наступних етапах.

 

 

 

Кращий результат серед дівчат показала Кулага Даша (Житомир, 3.5 очки із 7), яка гарантовано отримувала цей приз після того, як її конкурентка не з’явилась на другий змагальний день на змагання.

Проте шахістка показала дуже гарні результати з учасниками Ліги Чемпіонів: обіграла Рзаєва Р., зіграла внічию з Трофименком Д. та Зосімовичем Д. Причому в партії з чемпіоном Гран-Прі Даша мала виграну позицію і глядачі очікували сенсацію. Проте шахістка погодилась на нічию і пояснила це тим, що боялась виграти.

Чудовий результат для юної шахістки! Очевидно що в турнірі А дівчатам важче показувати високі результати, ніж в інших турнірах.

 

Зміни в рейтингу (орієнтовно)

10 травня для всіх бажаючих було проведено Сеанс одночасної гри, котрий проводили чемпіони області різних років: Випханюк Ігор та Веремій Богдан. Участь в Сеасні прийняли 25 учасників, проте цього разу нікому не вдалось «вистояти». Чемпіони продемонстрували, що дітям ще багато потрібно займатись, щоб підвищити свій клас гри.

Переможці змагань були нагороджені кубками, грамотами, медалями, грошовими та цінними призами.

Вашій увазі пропонується повна фотогалерея ІІ етапу Гран-Прі в офіційній групі Гран-Прі в контакті. Запрошуємо всіх бажаючих вступати в нашу групу, де збирається та зберігається вся історія дитячого Гран-Прі Житомирської області.

Вітаємо всіх призерів, учасників, батьків, тренерів та вболівальників із завершенням «Битви юних шахових генералів». Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі одна сім’я»

Третім етапом дитячого Гран-Прі буде турнір «Шахова Юність Полісся», який стартує вже 1 червня в приміщенні Міського культурно-спортивного центру, (навпроти гіпермаркету «Глобал»).

 

До нових зустрічей, з повагою організатори дитячого Гран-Прі.

Отже другий етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Битва юних шахових генералів» завершено.

Залікові бали набрали:

Залікові бали набрали наступні учасники:

Вікова група до 16 років

 1. Іванішен Юрій 20
 2. Медведик Василь 18
 3. Арманов Владислав 16
 4. Трофименко Денис 14
 5. Зосімович Денис 12
 6. Кулага Дарина 10
 7. Ратнер Давид 8
 8. Ніколайчук Дмитро 6
 9. Башмаков Денис 4
 10. Рзаєв Руслан 2

Вікова група до 13 років

 1. Медведик Володимир 20
 2. Малиновський Ростислав 18
 3. Корнійчук Олександра 16
 4. Грищенко Дмитро 14
 5. Лудіщев Артем 12
 6. Черниш Максим 10
 7. Бурилко  Дмитро 8
 8. Ломакова Богдана 6
 9. Приборецький Максим 4
 10. Кравчук Богдан 2

 

Вікова група до 10 років

 1. Цегельник Віталій 20
 2. Андрійчук Ілля 18
 3. Лавренчук Віталій 16
 4. Гурман Аліка 14
 5. Ященко Дмитро 12
 6. Корнійчук Федір 10
 7. Радченко Богдан 8
 8. Рубан Андрій 6
 9. Павлюк Аліна 4
 10. Павлюк Давид 2

 

Вікова група до 8 років

 1. Шевчук Владислав 20
 2. Камінський Максим 18
 3. Яременко Андрій 16
 4. Герасимчук Юлія 14
 5. Горьков Денис 12
 6. Дорощук Дмитро 10
 7. Пашковський Святослав 8
 8. Копетчук Іван 6
 9. Наумчук Віктор 4
 10. Андрієвський Ярослав 2

.

Залікові бали після двох етапів

Залікові бали після двох етапів:

Вікова група до 16 років

 1. Арманов Владислав 36
 2. Трофименко Денис 32
 3. Іванішен Юрій 20
 4. Башмаков Денис 20
 5. Медведик Василь 18
 6. Зосімович Денис 18
 7. Ніколайчук Дмитро 16
 8. Трофименко Діана 14
 9. Оленчук Андрій 12
 10. Кулага Дарина 10
 11. Ратнер Давид 8
 12. Длогуш Владислав 8
 13. Волотовський Кирил 4
 14. Рзаєв Руслан 2
 15. Олійник Крістіна 2

Вікова група до 13 років

 1. Лудіщев Артем 32
 2. Корнійчук Олександра 30
 3. Грищенко Дмитро 30
 4. Медведик Володимир 20
 5. Малиновський Ростислав 18
 6. Осадчук Дмитро 18
 7. Снігур Олег 12
 8. Черниш Максим 10
 9. Олійник Анастасія 10
 10. Бурилко  Дмитро 8
 11. Ломакова Богдана 8
 12. Левковський Олексій 8
 13. Новицький Ярослав 6
 14. Приборецький Максим 4
 15. Пампуха Олександра 4
 16. Кравчук Богдан 2

 

Вікова група до 10 років

 1. Цегельник Віталій 38
 2. Андрійчук Ілля 34
 3. Лавренчук Віталій 28
 4. Корнійчук Федір 24
 5. Гурман Аліка 22
 6. Селюк Дмитро 20
 7. Рубан Андрій 16
 8. Ященко Дмитро 12
 9. Радченко Богдан 12
 10. Данильчук Денис 6
 11. Павлюк Аліна 4
 12. Павлюк Давид 2
 13. Січінава Зурабі 2

Вікова група до 8 років

 1. Камінський Максим 36
 2. Яременко Андрій 36
 3. Герасимчук Юлія 22
 4. Горьков Денис 22
 5. Наумчук Віктор 20
 6. Шевчук Владислав 20
 7. Пашківський Святослав 14
 8. Сак Андрій 14
 9. Грищук Владислав 12
 10. Дорощук Дмитро 10
 11. Копетчук Іван 6
 12. Свенціцький Любомир 4
 13. Усков Михайло 2
 14. Андрієвський Ярослав 2

.

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери