Лідери шахової мережі, звіт організатора Гран-Прі Андрія Штукуна

27-28 вересня 2014 року в місті Житомир в приміщенні 25-го гарнізонного Будинку офіцерів пройшов четвертий етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Лідери шахової мережі».

Пропонуємо вашій увазі

Притчу про каву:

«Приходить до батька молода дівчина і каже:

— Батьку, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу протии течії, у мене немає більше сил…Що мені робити?

Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакових каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, в третю насипав розмолоті зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави.

— Що змінилося? — Запитав він свою дочку.

— Морква і яйце зварилися, а зерна кави розчинилися у воді. — Відповіла вона.

— Ні, дочка моя, це лише поверхневий поглядна речі. Подивися, тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися. Вони лишез мінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин — окропу. Так і люди – сильні зовні, можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють…

— А кава? — Запитала вона.

— О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили його — перетворили на чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин — вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації.»

 

Вперше за два роки існування серії турнірів дитячого Гран-Прі знайшлися небайдужі люди, котрі запропонували свою серйозну матеріальну підтримку у організації етапу. На початку вересня адміністратору Гран-Прі зателефонувала Наталія Володимирівна Калкан, котра рік тому відкривала змагання «Лідери шахової мережі», як заступник начальника головного управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Наталія Володимирівна повідомила, що наразі є можливість серйозної матеріальної підтримки обласних шахових змагань.

Звісно адміністратору Гран-Прі ця пропозиція дуже сподобалась, оскільки минулого року на даному етапі через низьку явку учасників він особисто зазнав матеріальних втрат орієнтовно на 3000 грн, крім того щоб зацікавити приїзжих шахістів з інших областей потрібні серйозні призи. Тому фактично залишалося лише узгодити всі організаційні моменти із ЖОЦФЗН «Спорт для всіх» та директором Будинку офіцерів Вовкогон Л.В., котрі незмінно допомагають в проведенні серії дитячого Гран-Прі.

У ЖОЦФЗН «Спорт для всіх» повідомили, що зі свого боку вони як зазвичай підтримують даний турнір, оскільки він уже є в плані заходів. Що ж стосується підтримки змагань з боку інших організацій, то це вже особиста справа адміністратора дитячого Гран-Прі і центр «Спорт для всіх» до цього відношення не має.

Лариса Василівна Вовкогон, директор Будинку офіцерів, очолює фактично військовий об’єкт і тому зваживши всі «за і проти», повідомила представникам про те, що вона надає приміщення під проведення 4 етапу змагань, оскільки вона симпатизує організаторам, котрі розвивають мудру і благородну гру серед дітей.

Коли всі організаційні моменти було узгоджено, інформацію про дані змагання, було розміщено на шаховому сайті області, проте через декілька годин після появи новини її було закрито. Виявилось, що президент ФШЖО А.М. Сачук забороняє проводити змагання за матеріальної підтримки політичної сили, оскільки ніколи раніше ще такого не було. Доводи адміністратора Гран-Прі про те, що вся серія проводиться поза сферою Федерації шахів Житомирської області, оскільки на жодному з положень про турніри ніколи не ставилась печатка Федерації, і що сама Федерація турнірам дитячого Гран-Прі допомоги не надавала, президента не переконали.  Тому адміністратор заявив про свій вихід з Федерації і про те, що турнір все-рівно відбудеться як і заплановано. Для того щоб новина про змагання з’явилась в інтернеті довелось повністю прибрати абзац, де вказувалось про матеріальну підтримку.

А тепер повернімось до притчі про каву.Наша країна в даний час переживає важкий кризовий період. І звісно що обставини у нас наразі несприятливі: «Ми всі варимось в окропі». Одні люди стають м’якими і податливими -як морква; інші – твердіють і міцніють, як яйце. Проте, як видно з притчі, самий правильний шлях, діяти як зерна кави: перетворити саме середовище і обставини на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації.

Ось і вся правда. Працюють звичайні люди, котрі знають про проблеми міста чи того осередку в якому вони проживають і, по-можливості, направляють ресурси на прекрасні справи. Ось і на шаховий турнір люди допомогли направити допомогу.

Шахова спільнота області пам’ятає, як 3 роки тому назад на 9 травня по Житомиру проводились змагання з шахів за сприяння міського благодійного фонду М.Заславського.

Там також все допомагали проводити звичайні люди, які працювали в фонді. Самого фонду вже немає, а прекрасні змагання залишились в пам’яті; переможці зберігають свої нагороди, які отримали на тих змаганнях.

 

Тематика IVетапу була присвячена сучасним соціальним мережам в інтернеті: vk.com, facebook.com, odnoklassniki.com, twitter.com, тощо де юні та дорослі шахісти мають можливість спілкуватись в режимі реального часу і підтримувати дружні зв’язки, незалежно від того в якій точці земного шару вони знаходяться.

На відкритті змагань учасників вітали відомий тренер нашої області Л.М. Новофастовський та президент ФШЖО А.М. Сачук. Виступаючі зазначили, що це остання «генеральна репетиція» для учасників, котрі представлятимуть нашу область на Чемпіонаті України до 12 років, котрий розпочинається вже 3 жовтня.

Також учасників вітав Олександр Миколайович Защитніков. Виступаючий на основі свого непростого життєвого досвіду побажав кожному присутньому щоб їх найбільші війни в житті велись лише в рамках шахових баталій. Перед нагородженням переможців від себе виступаючий вручив подарунки наймолодшим учасникам турніру Г Макеєвій Анжеліці та Найбородіну Артему. Після церемонії нагородження Олександр Миколайович виразив впевненість в тому, що це була далеко не остання його зустріч із юними шахістами і що в нього немає жодних сумнівів в тому, що подібні заходи потрібно підтримувати безумовно.

Лариса Василівна Вовкогон на відкритті змагань ініціювала благодійну акцію на допомогу пораненим солдатам 8-го армійського корпусу. Перед турнірним залом було встановлено благодійну скриньку на збір коштів. Наступного дня перед початком гри кошти було перераховано і Лариса Василівна повідомила про те, що зібрано 1350,00 грн, котрі буде передано пораненому солдату під час виконання свого військового обов’язку на АТО.

Справка про військовослужбовця, якому спрямовано зібрані кошти:

Дмитрієнко Андрій

Житомирянину, старшому солдату й старшому кухарю військовоїчастини 8-го армійського корпусу Андрію Дмитрієнку, який отримав важке осколочне поранення ноги і наразі перебуває у Львівському військовому госпіталі, терміново потрібні гроші на лікування.

Пункт управління 8 армійського корпусу в районі виконання завдань був обстріляний 21 серпня близько 5 години ранку. Вогонь по позиціях військових вівся з реактивних систем залпового вогню «Ураган» з території Росії. Під час обстрілу господарчий пункт був повністю знищений.

Внаслідок обстрілу тоді загинуло 5 військовослужбовців, більше 10 чоловік отримали поранення, в тому числі й Андрій. Він дивом залишився живий, але осколками йому розтрощило ліву ногу.

У госпіталі солдату Дмитрієнку зробили декілька складних операцій, але його стан залишається важким, і лікарі покищо утримуються від прогнозів.

Колективу правління 8 армійського корпусу звертається до громадян з проханням матеріальної допомоги для військовослужбовця.

Дмитрієнко Андрій В’ячеславович
Карта Приватбанку: 6762 4683 0345 7265

Телефон мами (093)3018629.

На 4 етап зареєструвалось 80 учасників з міст Житомир, Коростишів, Коростень, Чуднів, Бердичів, Малин, Новоград-Волинський, Попільня а також м.Київ, м.Рівне, м.Старокостянтинів Хмельницької області.

Цікаві факти 4 етапу:

 1. Даний етап був успішним для двох житомирських сімей: Ратнер та Корнійчук. Всі діти з даних сімей потрапили в призи.
 2. Феноменальну гру в турнірі Б показала Корнійчук Олександра, набравши 8.5 очок з 9 можливих при тому що там грали практично всі найсильніші юнаки області вікової групи до 13 років.
 3. Вперше в історії дитячого Гран-Прі самий старший турнір А був відкритим, тобто грали всі бажаючі учасники. І хоча вважається, що проблеми зазвичай там де діти, на даному етапі 60 дітей не принесли організаторам та суддям стільки клопоту скільки було від декількох дорослих.


Турнір Г (вікова група до 8 років) ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

В даному турнірі прийняли участь 13 шахістів, серед яких чемпіон Гран-Прі Яременко Андрій та срібна медалістка Чемпіонату області серед дівчат до 12 років Герасимчук Юлія. Даний турнір проводився у 7 турів.

Переможцем турніру прогнозовано став Яременко Андрій (Коростишів), показавши 100% результат. Те, що для Андрія в цьому турнірі немає серйозних суперників уже після чотирьох етапів ні в кого не викликає сумнівів. Незрозуміло лише чому тренер не включає його в старші турніри, де рівень суперників вищий. Для Волотовського Кирила таких поблажок не було, постійно його «кидали на танки», і таким чином він став кандидатом у майстри спорту в свої 11 років. Андрія ж постійно виставляють в турнір Г, де він за 4 етапи програв лише одну партію. Незрозуміло просто який в цьому резон? Кубків у нього вже вистачає, тим більше що на звичайних етапах Гран-Прі більшого кубка ніж у Лізі чемпіонів все-рівно не вдасться виграти. Сумнівів у тому що він потрапить до Ліги чемпіонів також немає. Міг би без проблем грати в турнірі В. Проте це його право, вітаємо переможця з черговим трофеєм.

На другій сходинці Герасимчук Юлія (Коростишів), котра набрала 6 очок із 7 поступившись лише переможцю. Тут перед нами яскравий приклад розвитку сильної шахістки, тренери і батько дівчинки гармонійно Юлю виховують. З кожним турніром її результати покращуються.

Приємне враження справляє її нервова система, нечасто в такому віці зустрінеш дитину яка грає спокійно в шахи, без поспіху і страху. На чемпіонаті області серед дівчат до 12 років особливо яскраво проявились її ігрові якості, шахістка професійно боролась проти більш досвідчених суперниць і навіть завоювала медаль. І дівчинці лише 7 років! Зрозуміло що на наступний рік вона фаворитка даної вікової групи, хоча не виключено що до Ліги чемпіонів дівчинка зробить ще більший ривок і спробує створити сенсацію ще цього року.

Бронзову медаль, вперше в своїй кар’єрі завоював Усков Михайло (Житомир), 4.5 очки із 7, котрий не міг стримати своїх радощів і навіть батьки Міши підходили дякувати організаторам. Проте це спорт, і заслуги організаторів в успішному результаті шахіста немає ніякої.

Шахи – справедливий вид спорту, і шахістам що працюють над ними вони відплачують турнірними успіхами. Порекомендуємо юному шахісту працювати над шахами ще більше, в Лізі чемпіонів ой як непросто буде тим, хто відпочиває від шахів і не сильно відповідально займається.

 

Кращий результат серед дівчат показала Ратнер Марія (Житомир), 4 очки із 7. Звісно даний приз дістався Марії завдяки тому, що Юля потрапила в основні призи.

Проте загальновідомий факт полягає в тому, що вся сім’я Ратнерів активно займається шахами, а їх батько проявляє дуже великий інтерес до їх результатів і успіхів. А активна зацікавленість близької людини не може не відобразитись на результатах дитини.

І ось яскравим підтвердженням цієї істини якраз і являється те, що вся сім’я потрапила до призів. Батьки, які прочитають ці слова запам’ятайте такий афоризм: «Приділяйте своїй дитині в 5 разів менше грошей і в 10 разів більше уваги».

 

 

 

 

Турнір В (вікова група до 10 років) ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

В даному турнірі прийняли участь 20 учасників. Змагання проводились в 9 турів.

Переможцем турніру нарешті став Андрійчук Ілля (Житомир) з результатом 7 очок із 9. Ми зазначаємо «нарешті виграв турнір» по тій причині, що за попередні етапи йому це ніяк не вдавалось і в принципі свою турнірну перемогу на подібних змаганнях Ілля отримував аж 2,5 роки тому назад на турнірі «Битва юних шахових генералів», котрий ще тоді не був етапом Гран-Прі. Шахіст є дуже імпульсивним і енергійним, тому на коротких турнірних дистанціях йому ніяк не вдавалось завоювати перемогу в турнірі. Фактично і на цьому етапі він би не був переможцем, якби турнірна дистанція була 7 турів, оскільки шахіст встиг розгубити 2 очки вже до 7 туру.

На наступний рік Ілля переходить у старшу вікову групу і якщо не стане більш витриманим і серйозним, то розраховувати на успіх йому не доведеться. Наразі ж вітаємо юнака з завоюванням кубка і рекомендуємо більше займатись шахами. До Ліги чемпіонів залишилось не так багато часу, а Ілля собі путівку в той турнір вже гарантував.

Сенсацією даного турніру стала срібна медалістка Павлюк Аліна (Житомир), 6.5 очок з 9. Ця прекрасна та приємна шахістка приймає участь в багатьох змаганнях дитячого Гран-Прі, проте ще жодного разу не потрапляла в призи. На даному етапі Аліна має в своєму активі перемоги над Цегельником Віталієм, Радченком Богданом та другорозрядником із Києва Шехетом Павлом!

Наразі незрозуміло чи цей успіх відкриває перед дівчиною високу кар’єру в дитячих шахах області, наприкладі Олександри Корнійчук, чи можливо це рідкісний збіг обставин, як це часто буває в дитячих шахах. Ймовірно що житомирянка потрапить в  Лігу чемпіонів, а там уже легко нікому не буває. Аліна ще займається танцями якраз в 25-му Будинку офіцерів, тому можемо сказати, що турнірний успіх був здобутий «на домашньому полі». Наші вітання тренеру Власенку О.П. та батькам Аліни.

Бронза у житомирянина Корнійчука Федора (Житомир), 6 очок із 9. Шахіст вже неодноразово раніше потрапляв у призові місця, тому результат його закономірний. Проблема Федора носить чисто психологічний характер, він дуже емоційний та вразливий до оточуючого середовища, на відміну від своєї старшої сестри. В одному з турів, шахіст при поправці фігури на полі занадто тихо сказав «поправляю», тому його суперник звернувся до судді з вимогою ходити тронутою фігурою. Шахісту зробили зауваження і він відразу через це розплакався, незважаючи на те, що його позиція було абсолютно виграною навіть якби він ходив тією фігурою.

І ще один цікавий факт: на попередніх етапах Федір неодноразово вигравав свого одноклубника Андрійчука Іллю, чим заважав останньому зайняти 1 місце в турнірі. Цього ж разу шахісти зіграли внічию і ймовірно завдяки цьому Ілля і отримав турнірну перемогу.

Кращий результат серед дівчат продемонструвала Ратнер Христина (Житомир), 4.5 очки з 9. Результат не такий і високий, проте в шахах фактор удачі відіграє значну роль. Так сталось що на даному етапі була відсутньою Гурман Аліка, а Павлюк Аліна завоювала загально-турнірну срібну медаль.

Що ж тут додати, дівчатам Ратнерам — Марії та Христині в якійсь мірі пощастило, проте наскільки сильно грав їх брат Давид в OPEN-турнірі! Можливо тому шахова богиня Каїсса так розпорядилась цього разу.

Сумнівів в тому, що дівчата шахами будуть займатись і надалі немає, тому назвемо їх «сестрами Полгар» в нашій області.

Турнір Б (вікова група до 13 років) ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

В даному турнірі прийняли участь 18 учасників, серед яких два чемпіони Гран-Прі: Лудіщев Артем та Осадчук Дмитро. Даний етап зібрав всіх найкращих шахістів області даної вікової групи, за винятком Глухомана Артема. Який, між іншим, після вибуття з Ліги чемпіонів вже на старті змагань, участі в Гран-Прі більше не приймає. Турнір проводився в 9 турів.

Цікавий турнірний факт: в змаганнях прийняв участь фіналіст Ліги чемпіонів Тонкошкур Олег (Малин), який в даній серії Гран-Прі за 3 етапи ще жодного разу на змаганнях не грав. Шахіст зайняв 4 місце і набрав 14 балів Гран-Прі.

Минулого року він потрапив у Лігу чемпіонів із заключного 8 місця із заліковими 24 балами. Проте як людина зі стальною, не дитячою, нервовою системою, він ледь не виграв фінал. Враховуючи той факт, що Олег зіграє на заключному етапі в Чуднові, він знову може потрапити в фінал Гран-Прі, де на старті буде грати матч з кимсь із фаворитів. Для нього фаворитів абсолютно не існує, малинчанину абсолютно байдуже хто напроти нього сидить: Проценко Ксенія чи Магнус Карлсен, він демонструє такий спокій і впевненість, яким можна лише позаздрити. Час покаже чи збудуться ці прогнози, оскільки лише за балами Гран-Прі можна завоювати путівку до Ліги Чемпіонів, а для цього йому ще необхідно добре зіграти 5 етап.

Турнірну перемогу здобула Корнійчук Олександра (Житомир) з фантастичним результатом 8.5 очок із 9 можливих! Дівчина легко і впевнено розправлялась зі своїми суперниками і 0.5 очка у неї вдалось взяти лише Тонкошкуру Олегу, який Сашу обіграв у матчі Ліги чемпіонів. На нашу думку даний турнір є найкращим її досягненням за всю шахову кар’єру.

Шахістка зіграла на Кубку визова в турнірі Б і хоча виступила без особливого успіху, та все ж це зробило її стиль гри більш дорослим, і тому суперники, котрі ще демонструють дитячий рівень шахів не мають проти неї шансів. Шахістка не підвела свого тренера, оскільки чемпіон Гран-Прі Лудіщев Артем, який є її одноклубником дані змагання просто провалив. Вітаємо з тріумфом кращу шахістку нашої області серед дівчат.

Приємно, що найбільший приз за всі етапи Гран-Прі, дістався дівчині. А хлопцям потрібно працювати і працювати ще над шахами щоб підтвердити загально-шахову тенденцію, яка говорить про те, що чоловіки грають сильніше жінок.

Роберт Фішер стверджував, що дасть коня і хід вперед чемпіонці світу з шахів і все-рівно виграє. Проте до даної вікової групи дитячого Гран-Прі нашої області ці аргументи не відносяться, достатньо подивитись на залікові бали Гран-Прі щоб в цьому переконатись.

Срібна медаль у чемпіона Гран-Прі Осадчука Дмитра (Малин), 6.5 очок із 9. Діма поступивсь лише переможниці і своєму принциповому супернику Новицькому Ярославу.

В свій актив шахіст записав перемоги над cтакими суперниками, як, Лудіщев Артем і Грищенко Дмитро.

Результат достойний, якщо не думати про те, хто на першому місці. Цікавий факт: одноклубник Діми, Тонкошкур Олег, виграв партію у Новицького Ярослава і таким чином Малин з неодноразовим чемпіоном області зіграв внічию 1-1.

Наші вітання тренеру з Малина, Павловському Андрію. В даному турнірі його вихованці зіграли гідно.

На третьому місці Грищенко Дмитро (Коростень), 6 очок із 9. В актив шахісту з даного етапу йдуть перемоги над обома фіналістами Ліги Чемпіонів, Лудіщевим Артемом та Тонкошкуром Олегом.

Для учасника з Коростеня це гідний результат, він також виступить в Лізі Чемпіонів, незрозуміло лише чому в минулому році він туди не потрапив.

Що ж ще написати про Діму… Під час змагань він зіграв міні матч в бліц з адміністратором Гран-Прі з форою в туру.

Результат 4-5 не на його користь. Чекаємо шахіста на заключному етапі в Чуднові.

Кращий результат серед дівчат у Олійник Анастасії (Житомир), 5 очок із 9.

OPEN-турнір (вікова група до 16 років + всі бажаючі) ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

В даному турнірі прийняли участь 29 учасників, серед яких 3 майстри спорту, 6 кандидатів у майстри, а також чемпіон Гран-Прі Зосімович Денис та діючий чемпіон Житомирської області з шахів серед дорослих Випханюк Ігор. Даний турнір проводився в 6 турів.

Казуси турніру:

 

1) В партії 3 туру Квятківський – Ратнер справа дійшла до глибокого цейтноту. У білих лишились кінь та пішак, а в чорних слон. В білих закінчився час і тому чорним була зарахована перемога, оскільки в білих вийшов час і кооперативний мат є можливим.

Звісно, якби білі запропонували нічию супернику або вимагали її в судді, то вона була б відразу прийнята.

Проте такої пропозиції не поступало. Квятківський Геннадій заявив, що якщо в цій партії не визнають результатом нічию, то він вибуває зі змагань.

Проте суддя змагань Хитрич Роман Олексійович свого рішення не змінив. Тому Квятківського Г.Є. було виключено із змагань і проведено жеребкування наступного туру.

Пройшло приблизно півгодини, коли в турнірний зал повернувся Квятківський Г.Є. разом зі суддею турніру і батьком Ратнера Давида і повідомили адміністратору Гран-Прі, що Квятківський Г.Є. визнав свою помилку, погодився з рішенням судді і просить повернути його назад у турнір.

Жеребкування було перероблено і на наступний день учасник продовжив турнірну боротьбу.

Член жіночої олімпійської збірної Росії з шахів, міжнародний гросмейстер, Наталія Погоніна підтвердила адміністратору Гран-Прі, що рішення було прийнято абсолютно правильно і привела наступний приклад: «На чемпіонаті світу серед жінок був цікавий випадок, який потім довго розбирався.

У суперниць залишалось по королю і коню, і в одної з них впав прапорець. Перемога була присуджена іншій, оскільки є теоретична можливість поставити мат.

Наприклад: Білі: Кра1, Ка2; Чорні: Крс2, Кb3»

 

2) Після початку 4 туру адміністратору Гран-Прі зателефонував Поліщук Олег і повідомив, що він запізниться на тур, оскільки в лікарні, куди він звернувся за допомогою, велика черга.

Адміністратор, зі свого боку, відразу повідомив про це суддю OPEN-турніру та суперника Олега, Ревуцького В. Проте Ревуцький В. відмовився чекати і вимагав, щоб через півгодини після початку туру йому було присуджено перемогу. Суддя таким чином і вчинив. Олег, з’явившись на змагання сприйняв цю новину абсолютно спокійно і просто чекав наступний тур.

Сам Ревуцький В.П. і по телефону, і в особистих розмовах під час змагань переконував адміністратора Гран-Прі, що Поліщука Олега не можна допускати на змагання, оскільки у Вінницькій області його не допускають і літом на турнір в Коростишеві також не допустили.

Штукун Андрій (адміністратор Гран-Прі): «Не бачу абсолютно ніяких причин щоб забороняти Олегу грати у змаганнях. Він вже двічі приймав участь на турнірах «Чуднівська вежа» і зарекомендував себе сильним, дисциплінованим та коректним шахістом. Аргумент, що в іншій області йому забороняють грати у змаганнях, і з цієї причини я повинен заборонити – являється абсурдним.

Це якби я образив якусь дівчину і вона перестала зі мною зустрічатись. І як наслідок, після цього мені б забороняли зустрічатись з ними всі інші дівчата. Погодьтесь це було б дивно. І що стосується самого Ревуцького В.П., то він під час змагань поводить себе менш дисципліновано, ніж Олег.

За весь час мого досвіду організації шахових змагань, я заборонив грати лише Муляру Андрію, бо він поводив себе на змаганнях некоректно і образливо для інших. І то це було зроблено за взаємною згодою сторін».

3) Комп’ютерне жеребкування заключного 6 туру звело між собою Випханюка Ігора та Поліщука Олега.

Проте, проти такого жеребкування виступив Квятківський Г.Є., оскільки йому в заключний ігровий день випав третій чорний колір фігур підряд. Він заявив про це судді турніру, який переробив жеребкування, внаслідок чого змінились і пари лідерів: на Поліщука Олега потрапив Ревуцький Володимир, оскільки той плюс, що був у Ревуцького В. через неявку на партію Поліщука О. не заважає комп’ютеру ще раз звести між собою тих самих учасників. А Випханюку Ігору дістався в суперники Зосімович Д.

Після завершення туру чемпіон Житомирської області заявив про свою незгоду з тим, що перероблялось жеребкування, оскільки перший варіант давав йому можливість поборотись за турнірну перемогу і покращував додаткові показники.

Суддя турніру запропонував йому написати протест в апеляційний комітет, проте Ігор сказав що протест писати не буде і звернувся до адміністратора Гран-Прі з вимогою про рівноцінний поділ перших трьох призів.

Штукун Андрій (адміністратор Гран-Прі): «Ігор Випханюк на даних змаганнях мене вразив своєю поведінкою. Я на практиці побачив його вислів: «сильний шахіст – це безпринципний хижак». Спочатку він запізнився на дані змагання, прийшов вже тоді коли тривав 1 тур і попросив його включити з нічиєю в першому турі. Організатори пішли йому на зустріч. Він зайняв в результаті 3 місце і виграв грошовий приз в розмірі 300 грн, що не так і погано, оскільки він зіграв всього 5 партій. Фактично за кожну зіграну партію він отримує 50 грн. Так після змагань він ще вимагає у мене щоб через суддівське рішення, я відібрав частину призу в учасників, що посіли вищі місця, ніж він. А на основі чого я повинен таке робити? По тій причині, що він майстер спорту і чемпіон області? Я йому відповів, що нехай сам про це розмовляє з учасниками, які посіли місця вищі за нього. Як наслідок він не був присутнім на урочистій церемонії нагородження. Подібні речі я вважаю неповагою до організаторів. Є турнір з відомими заздалегідь умовами, хочеш приймаєш участь, не хочеш – не приймаєш.

Літом я працював аніматором в Болгарії. Одного разу, коли наша команда проводила конкурс «Міс готелю», одна учасниця на 15 хвилин спізнилась на початок і тому захід розпочався пізніше запланованого часу. Ця учасниця по ходу конкурсу була самою кращою і поза всякими сумнівами, саме вона заслуговувала на перемогу. Проте наша суддівська колегія присудила їй лише друге місце, оскільки апріорі не може виграти конкурс дівчина, що не виявляє поваги ні до організаторів конкурсу, ні до своїх суперниць, що прочекали через неї початок заходу зайві 15 хвилин.

Тому як організатор змагань, зі свого боку виношу Випханюку Ігору перше попередження за неповагу до праці організаторів. А саме: спізнення на турнір і неявку на церемонію нагородження. Якщо щось подібне матиме повторення, то Ігор буде недопущеним до участі в тих змаганнях, де я являюсь організатором»

В змаганні перші три учасники, майстри спорту, набрали однакову кількість очок 5 із 6. І тому розподіл місць проводився за додатковими показниками.

Переможцем OPEN-турніру став міжнародний майстер Володимир Ревуцький (Житомир). Даний турнір не без везіння проте дуже впевнено був проведеним нашим сильним ветераном-шахістом. Вітаємо Володимира Петровича з черговим досягненням.

На другому місці майстер спорту Поліщук Олег (Старокостянтинів). Звісно, якби не прикра історія зі здоров’ям та лікарнею, то Олег поборовся б і за турнірну перемогу, принаймні він всі партії які грав – виграв, в тому числі має перемогу і над переможцем турніру. Проте дистанція була дуже короткою, лише 6 турів тому цей фактор дав шахісту лише срібну медаль.

На третій сходинці майстер спорту Випханюк Ігор (Житомир). Через описані вище причини у чемпіона області найгірший додатковий показник. Проте є в цьому і вища справедливість, необхідно дотримуватись спортивних принципів.

Сенсацією даного турніру став Ратнер Давид (Житомир), 4.5 очки із 6. Давид посів загально-турнірне 4 місце відразу за майстрами спорту і підтвердив, що невипадково він з недавнього часу виконав норматив кандидата у майстри.

Шахіст обіграв трьох кандидатів у майстри спорту: Трохимишина І., Квятківського Г., Волотовського К. та зіграв внічию з майстром спорту Випханюком І. Причому в партії з останнім мав в ендшпілі зайвого пішака і всі глядачі очікували на сенсацію. Відповідно Давид зайняв 1 місце серед учасників дитячої вікової групи до 16 років і прибавив рейтинг, який йому необхідно підвищувати для того, щоб присвоїли звання. Тому наші вітання батькам та тренеру Давида –Хитричу Роману Олексійовичу.

Кращий результат серед Жінок у Ткачук Оксани.

Кращий результат серед дівчат (до 16 років) показала Прищенко Юлія.

Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, кубками, медалями, грошовими та цінними призами від спонсорів заходу.

 

Вашій увазі пропонується повна фотогалерея IV етапу в офіційній групі дитячого Гран-Прі на vk.com. Запрошуємо всіх вступати в нашу групу, де збирається та зберігається вся історія дитячого Гран-Прі Житомирської області з шахів.

Вітаємо всіх призерів, учасників, батьків, тренерів та вболівальників із завершенням чергового етапу Гран-Прі «Лідери шахової мережі». Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі одна сім’я».

Заключним 5 етапом дитячого Гран-Прі буде Чуднівська вежа 2014, котра пройде 18-19 жовтня 2014 року в м.Чуднів у приміщенні районного Будинку школяра.

І після даних змагань вже буде відомо, хто отримає путівку до фіналу — «Ліги чемпіонів».

До нових зустрічей. З повагою, організатори дитячого Гран-Прі.

Четвертий етап дитячого Гран-Прі 2014 «Лідери шахової мережі» завершено. Залікові бали набрали наступні учасники:


Вікова група до 16 років:
 1. Ратнер Давид 20
 2. Рзаєв Руслан 18
 3. Волотовський Кирил 16
 4. Зосімович Денис 14
 5. Оленчук Андрій 12
 6. Вікарчук Андрій 10
 7. Ніколайчук Дмитро 8
 8. Арманов Владислав 6
 9. Трофименко Денис 4
 10. Опанасюк Олександр 2
Вікова група до 13 років:
 1. Корнійчук Олександра 20
 2. Осадчук Дмитро 18
 3. Грищенко Дмитро 16
 4. Тонкошкур Олег 14
 5. Новицький Ярослав 12
 6. Снігур Олег 10
 7. Лудіщев Артем 8
 8. Кравчук Богдан 6
 9. Бурилко Дмитро 4
 10. Олійник Анастасія 2
Вікова група до 10 років:

 1. Андрійчук Ілля 20
 2. Павлюк Аліна 18
 3. Корнійчук Федір 16
 4. Шехет Павло 14
 5. Цегельник Віталій 12
 6. Рубан Андрій 10
 7. Радченко Богдан 8
 8. Іванков Костянтин 6
 9. РатнерКрістіна 4
 10. Каленський Олександр 2

Вікова група до 8 років:

 1. Яременко Андрій 20
 2. Герасимчук Юлія 18
 3. Усков Михайло 16
 4. Пашківський Святослав 14
 5. Ратнер Марія 12
 6. Наумчук Віктор 10
 7. Горьков Денис 8
 8. Найбородін Артем 6
 9. Макєєва Анжеліка 4
 10. Копетчук Іван 2

 

Залікові бали після 4 етапів:

Вікова група до 16 років:
 1. Арманов Владислав 58
 2. Зосімович Денис 50
 3. Трофименко Денис 46
 4. Волотовський Кирил 40
 5. Ратнер Давид 40
 6. Башмаков Денис 24
 7. Ніколайчук Дмитро 24
 8. Оленчук Андрій 24
 9. Іванішен Юрій 20
 10. Рзаєв Руслан 20
 11. Медведик Василь 18
 12. Трофименко Діана 14
 13. Штонь Роман 14
 14. Вікарчук Андрій 10
 15. Кулага Даша 10
 16. Опанасюк Олександр 10
 17. Длогуш Владислав 8
 18. Фастовець Арсен 6
 19. Олійник Крістіна 2
 20. Ходзінський Богдан 2 
Вікова група до 13 років:
 1. Корнійчук Олександра 70
 2. Осадчук Дмитро 50
 3. Грищенко Дмитро 46
 4. Лудіщев Артем 40
 5. Новицький Ярослав 36
 6. Снігур Олег 34
 7. Ломакова Богдана 24
 8. Медведик Володимир 20
 9. Кравчук Богдан 18
 10. Малиновський Ростислав 18
 11. Тонкошкур Олег 14
 12. Бурилко Дмитро 12
 13. Олійник Анастасія 12
 14. Черниш Максим 12
 15. Левковський Олексій 8
 16. Проценко Ксенія 8
 17. Ляденко Максим 6
 18. Пампуха Олександра 4
 19. Приборецький Максим 4
 20. Радченко Іванна 4 
Вікова група до 10 років:
 1. Андрійчук Ілля 72
 2. Цегельник Віталій 54
 3. Корнійчук Федір 52
 4. Радченко Богдан 40
 5. Павлюк Аліна 38
 6. Рубан Андрій 32
 7. Гурман Аліка 30
 8. Лавренчук Віталій 28
 9. Селюк Дмитро 20
 10. Данильчук Денис 16
 11. Січінава Зурабі 16
 12. Шехет Павло 14
 13. Ященко Дмитро 12
 14. Іванков Костянтин 6
 15. РатнерКрістіна 4
 16. БольшаковНікіта 2
 17. Каленський Олександр 2
 18. Павлюк Давид 2
Вікова група до 8 років:
 1. Яременко Андрій 56
 2. Камінський Максим 50
 3. Горьков Денис 48
 4. Герасимчук Юлія 40
 5. Наумчук Віктор 40
 6. Пашківський Святослав 28
 7. Усков Михайло 26
 8. Менн Єва 20
 9. Шевчук Владислав 20
 10. Довголюк Вадим 16
 11. Сак Андрій 14
 12. Вольський Валерій 12
 13. Грищук Владислав 12
 14. Ратнер Марія 12
 15. Дорощук Дмитро 10
 16. Копетчук Іван 10
 17. Боголюбський Емануїл 6
 18. Найбородін Артем 6
 19. Макєєва Анжеліка 4
 20. Яценко Ілля 4
 21. Свенціцький Любомир 4
 22. Андрієвський Ярослав 2 

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери