Чуднівська вежа. Звіт Штукуна Андрія, організатора Гран-Прі (відредагований)

18-19 жовтня 2014 року в м.Чуднів в приміщенні Районного будинку школяра пройшли обласні шахові змагання «Чуднівська Вежа 2014», котрі являлись одночасно 5-им, заключним етапом дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів.

П’ятий етап був заключним в серії дитячого Гран-Прі, останньою можливістю набрати залікові бали учасникам, котрі бажали потрапити до Ліги Чемпіонів. І відразу зазначимо що в майбутньому фіналі Гран-Прі будуть приймати участь два шахісти з інших областей. Тим цікавіше буде спостерігати за тим, як наша область маючи чисельну перевагу, буде боротись проти цих учасників.

Зареєструвалось на змагання 56 учасників з міст Житомир, Коростишів, Чуднів, Малин, Бердичів, а також Броди (Львівська обл.) та Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.)

Дитячий турнір (2000 р.н. та молодші)

Даний турнір вперше за всі етапи об’єднав у собі три вікові групи: до 8, 10, 13 років. В даному турнірі прийняли участь 38 учасників, серед яких три чемпіони Гран-Прі.

Переможцем турніру прогнозовано став рейтинг-фаворит Медведик Володимир (Броди, Львівська обл., 8 очок із 9), який дуже впевнено та сильно провів змагання. Нашій області шахіст віддав лише 1 очко із 9, а на 2 етапі Гран-Прі 0,5 очка. Поза всякими сумнівами саме Володимир є фаворитом Ліги Чемпіонів даної вікової групи. В стартовому матчі з переможцем турніру нашу область представлятиме чемпіон Гран-Прі Осадчук Дмитро, тому цікаво чи зможе Діма хоча б одну партію виграти у шахіста, який 2 етапи провів без поразок. Час покаже, але в зв’язку з появою такого конкурента всім учасникам Ліги Чемпіонів потрібно починати працювати в поті чола над шахами.

Друге місце з результатом 7.5 очок із 9 посів Новицький Ярослав (Житомир). Неодноразовий чемпіон області також дуже впевнено провів змагання, не програвши жодної партії. В ході змагань Ярославу вдалось обіграти двох чемпіонів Гран-Прі і зіграти внічию з переможцем! Дуже гідний результат. У Лізі Чемпіонів наймолодшому учаснику даної вікової групи в стартовому матчі дістався в суперники Снігур Олег із Чуднова, котрого можна назвати найлегшим із усіх можливих суперників фіналу Гран-Прі. Для прикладу Ярослав його виграв і в даному турнірі. Наразі ж вітаємо шахіста зі срібною медаллю.

На третьому місці Корнійчук Олександра (Житомир, 7 очок із 9). В нашій області Саша вже останнім часом мало програє своїм суперникам по віковій групі, так і в даному турнірі, єдину поразку дівчині завдав Медведик В. В стартовому матчі Ліги Чемпіонів шахістка отримала в суперники Тонкошкура Олега, котрий її обіграв рік тому в драматичному півфінальному матчі. Звісно недооцінки шахіста з Малина цього разу бути не може, оскільки він тоді ще й на старті змагань вибив лідера заліку Гран-Прі Глухомана Артема. Тим цікавіша інтрига даного матчу, оскільки для Олега фаворитів не існує. На нинішній «Чуднівській Вежі» в партії з переможцем турніру він мав 2 зайві пішаки і явно виграну позицію, і лише через йому відомі причини він цю партію програв.

На четвертому місці чемпіон області до 12 років Басистий Іван (Житомир, 6 очок із 9). В актив шахісту з даного турніру потрібно записати дві перемоги над чемпіонами Гран-Прі. В фінал він за балами Гран-Прі не потрапляє. Тому наразі вітаємо Ваню із завоюванням призу.

На 5 місці сенсаційно 10-річний Анучін Максим (Житомир, 6 очок із 9). Шахіст, який до даного етапу не мав жодного балу Гран-Прі в підсумковій таблиці стоїть вище ніж три чемпіони Гран-Прі. Вітаємо житомирянина з даним досягненням.

Кращий результат серед учасників Чуднівського району продемонстрував Снігур Олег (5.5 очок із 9), котрий посів загально-турнірне 6 місце. Результат гідний, оскільки чуднівчанин стоїть вище ніж всі чемпіони Гран-Прі, проте по силам було Олегу зайняти і 3 місце. В партії останнього туру проти Корнійчук Олександри шахіст в мітельшпілі отримав виграну позицію, котра носила закритий характер. У Олега було 2 коні проти двох слонів Олександри, що в подібних позиціях являється серйозною перевагою. Саша потратила багато часу в пошуках плану гри і дала своєму супернику 4 хвилини переваги. І після того як дівчина продвинула пішака на поле d5, Олег маючи вибір яким пішаком бити з вертикалі е або с, здійснив неправильний вибір. Побивши пішаком с, дав суперниці чіткий план гри на ферзевому фланзі, ну а там уже найсильнішій дівчині області не потрібно було багато думати: позиція відкривається, слони мають змогу проявити свою силу і є чіткий план пішакового наступу на фланзі. Проте в спорті можливості нікого не цікавлять, важливим є лише результат. А він у Чуднівського району: 6 місце при 38 учасниках, що є прогресом порівняно з минулою «Чуднівською вежою», де найвищим місцем було 10.

Цікавий факт: «Аналізуючи гру кращих шахістів Чуднівського району: Снігура Олега та Вікарчука Андрія помітний наступний принцип. Коли шахісти грають в одному і тому ж турнірі, то їх кінцевий результат залежить від особистої зустрічі. Так на минулій Чуднівській Вежі особисту зустріч виграв Андрій і Олег відразу після цього почав програвати навіть таким шахістам, яким на заняттях проводить Сеанс одночасної гри. В результаті він навіть до кращої трійки шахістів району не потрапив. В теперішньому турнірі особисту зустріч виграв Олег, після цього Андрій провалює змагання і не потрапляє в жодні призи. Вище нього стає навіть Зураб, котрого Андрій може виграти з форою в туру. І нарешті 3 етап Рівненської області з шахів в м.Здолбунів в травні. Особиста зустріч завершується нічиєю і як наслідок обидва шахісти потрапляють в призи: Олег займає 1 місце, а Андрій 3-тє».

Пропонуємо вашій увазі радіозапис про Чуднівських шахістів, котрий лише зараз потрапив у наше користування.

Варто також в турнірному звіті відмітити результат учасника з м.Кам’янець-Подільський, 7-річного Довгалюка Олександра (5.5 очок із 9). В даному турнірі наймолодший учасник має перемоги над 4-ма фіналістами Гран-Прі: Пашківським Святославом, Рубаном Андрієм, Цегельником Віталієм, а також над лідером заліку Гран-Прі до 10 років Андрійчуком Іллею, і ще Кравчуком Богданом, бердичівлянином котрий є сильним учасником групи до 13 років. А програвав юний учасник суперникам, яким будь-кому не соромно програти: Медведику Володимиру, Корнійчук Олександрі та Тонкошкуру Олегу. Для вікової групи до 8 років це дуже сильний конкурент у Лізі Чемпіонів, до якої він потрапляє із заключного 8 місця. Вже в стартовому матчі він буде перевіряти рівень гри чемпіона Гран-Прі Яременка Андрія. Тому рекомендуємо тренерам з м. Коростишів звернути на цей факт увагу. За попередні етапи Яременку Андрію не було в наймолодшій віковій групі рівних суперників і ось на заключному етапі таке поповнення. Набраних 20 залікових балів учаснику з Кам’янця-Подільського вистачило щоб потрапити у фінал. Виникає враження, що переможець цього матчу буде і переможцем Ліги Чемпіонів, проте відповіді на ці питання відкладемо до 5 грудня.

Турнірні таблиці….

OPENтурнір (всі бажаючі + вікова група до 16 років)

В даному турнірі прийняли участь 18 учасників, серед яких 2 майстри спорту та 8 кандидатів у майстри.

В цьому турнірі на відміну від дитячого явного фаворита не було. В турнірі було встановлено 4 основні призи і перші 4 учасники набрали однакову кількість балів по 7 очок із 9, тому місця розподілялись за додатковими показниками, а в учасників що посіли 1-2 місця навіть додаткові показники були абсолютно рівними. І ще цікавий факт: у першій трійці не було майстрів спорту.

Переможцем турніру було оголошено Крошнякова Дениса (Бердичів). Шахіст мав однакові показники з Власенком Олександром, при тому що особиста зустріч завершилась нічиєю.

Суддя змагань запропонував зіграти додаткову партію. Проте учасники домовились між собою про рівномірний розподіл грошових призів і вручення кубка бердичівлянину. Тому наші вітання Денису, це його перший турнірний успіх після невдачі на «Кубку виклику».

На другій сходинці Власенко Олександр (Житомир). Взагалі тренер із ДЮСШ №1 мало в яких турнірах приймає участь, останній раз він грав на «Кубку виклику» в турнірі Б, проте зіграв без особливого успіху.

Оскільки там важливим є лише 1 місце, що дає право грати в наступний раз в головному турнірі, а переможцем там став Зосімович Денис. Вітаємо Олександра Петровича із турнірним здобутком і бажаємо успіхів у майбутніх змаганнях.

Бронзова медаль у Андрієнка Петра (Малин). Після 5 турів шахіст із Малина являвся одноосібним лідером, маючи 5 очок із 5 можливих, випереджаючи найближчого переслідувача на 1,5 очки.

Проте в 6 та 7 турах поступився обом тренерам із м. Житомир чим і позбавив себе шансів на турнірну перемогу. Цікавий факт: Пєтя і Денис не планували на цих змаганнях грати, доки їх не переконав організатор приїхати. Ну і як наслідок обидва взяли призи. Єдине про що шахісти можуть шкодувати, що пропустили 4 етап Гран-Прі у вересні, там призи були ще вищими і з їх рівнем гри були всі шанси їх завоювати.

На заключному, призовому 4 місці з найнижчим додатковим показником тренер ДЮСШ №1 Думанський Ярослав (Житомир).

Ярослав Несторович був першим хто зумів зупинити успішну турнірну ходу Андрієнка П. у 6 турі.

Шахіст рідко в яких змаганнях в останній час приймає участь, проте для Чуднова зробив виняток, можливо через те, що тут як ніде пригощають «книшами по-чуднівськи».

Вітаємо Ярослава Несторовича із завоюванням призу.

Кращий результат серед учасників дитячої вікової групи до 16 років продемонстрував чемпіон області Ніколайчук Дмитро (Коростишів). В фіналі його суперником в¼ фіналу буде Волотовський Кирил. Рік тому ми б назвали фаворитом пари Кирила, проте в Діми в останній час підвищився клас гри, тому сподіваємось на гідну та запеклу боротьбу.

Мельник Олексій (с.Іванопіль)

Кращий результат серед шахістів Чуднівського району у Мельника Олексія (с.Іванопіль), котрий уже потрапив у всеукраїнський рейтинг-лист зі стартовим рейтингом 1935. Що свідчить про непоганий 1 розряд з шахів. Майбутньої зими вперше пройде Чемпіонат Чуднівського району з шахів і цікаво буде подивитись чи вдасться Олексію там завоювати 1 місце.

На урочистій церемонії нагородження всі призери були нагороджені кубками, грамотами, медалями та грошовими призами.

Вашій увазі пропонується повна фотогалерея 5 етапу дитячого Гран-Прі в офіційній групі на vk.com. Запрошуємо всіх вступати в нашу групу, де зберігається вся історія дитячого Гран-Прі, а також надається вся оперативна інформація по даній серії.

На змаганнях записувалась радіопередача, котра з’явиться найближчим часом на нашому сайті.

Вітаємо всіх учасників, призерів, батьків, тренерів, вболівальників, а також звичайних читачів нашого сайту із завершенням заключного етапу Гран-Прі нашої області. Запрошуємо постійно приймати участь у наших турнірах. І пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі одна сім’я»

До нових зустрічей, з повагою організатори дитячого Гран-Прі.

І ось нарешті, коли всі 5 етапів позаду ми готові надати відповідь на найцікавіші питання, а саме «Хто ж отримує путівку до Ліги Чемпіонів?». Представляємо вашій увазі пари ¼ фіналу дитячого Гран-Прі:

Турнір Г (вікова група до 8 років):

Яременко Андрій (Коростишів) – Довголюк Олександр (Кам’янець-Подільський)

Камінський Максим (Житомир) – Усков Михайло (Житомир)

Горьков Денис (Коростишів) – Пашківський Святослав (Житомир)

Наумчук Віктор (Житомир) – Герасимчук Юлія (Коростишів)

Перший запасний: Менн Єва (Бердичів)

Турнір В (вікова група до 10 років):

Андрійчук Ілля (Житомир) – Гурман Аліка (Коростишів)

Корнійчук Федір (Житомир) – Січінава Зурабі (Чуднів)

Цегельник Віталій (Бердичів) – Радченко Богдан (Коростишів)

Павлюк Аліна (Житомир) – Рубан Андрій (Коростишів)

Перший запасний: Лавренчук Віталій (Коростень)

Турнір Б (вікова група до 13 років):

Корнійчук Олександра (Житомир) – Тонкошкур Олег (Малин)

Осадчук Дмитро (Малин) – Медведик Володимир (Броди)

Новицький Ярослав (Житомир) – Снігур Олег (Чуднів)

Лудіщев Артем (Житомир) – Грищенко Дмитро (Коростень)

Перший запасний: Ломакова Богдана (Коростишів)

Турнір А (вікова група до 16 років):

Арманов Владислав (Коростишів) – Башмаков Денис (Житомир)

Трофименко Денис (Житомир) – Іванішен Юрій (Бердичів)

Зосімович Денис (Житомир) – Ратнер Давид (Житомир)

Ніколайчук Дмитро (Коростишів) – Волотовський Кирил (Коростишів)

Перший запасний: Медведик Василь (Броди)

П’ятий етап дитячого Гран-Прі 2014 Житомирської області з шахів «Чуднівська Вежа» завершено. Залікові бали набрали наступні учасники:

Вікова група до 16 років
 1. Ніколайчук Дмитро 20
 2. Арманов Владислав 18
 3. Іванішен Юрій 16
 4. Медведик Василь 14
 5. Башмаков Денис 12
 6. Трофименко Денис 10
Вікова група до 13 років
 1. Медведик Володимир 20
 2. Новицький Ярослав 18
 3. Корнійчук Олександра 16
 4. Басистий Іван 14
 5. Снігур Олег 12
 6. Тонкошкур Олег 10
 7. Лудіщев Артем 8
 8. Осадчук Дмитро 6
 9. Кравчук Богдан 4
 10. Проценко Ксенія 2
Вікова група до 10 років
 1. Анучин Максим 20
 2. Андрійчук Ілля 18
 3. Січінава Зурабі 16
 4. Корнійчук Федір 14
 5. Павлюк Аліна 12
 6. Рубан Андрій 10
 7. Стаценко Данило 8
 8. Стакан Євген 6
 9. Демчик Назар 4
 10. Цегельник Віталій 2
Вікова група до 8 років
 1. Довгалюк Олександр 20
 2. Яременко Андрій 18
 3. Андрієвський Ярослав 16
 4. Рябов Віктор 14
 5. Пашківський Святослав 12
 6. Усков Михайло 10
 7. Наумчук Віктор 8
 8. Найбородін Артем 6
 9. Вікарчук Вікторія 4

Залікові бали після 5 етапів:

Спойлер

 1. Арманов Владислав 76
 2. Трофименко Денис 56
 3. Зосімович Денис 50
 4. Ніколайчук Дмитро 44
 5. Волотовський Кирил 40
 6. Ратнер Давид 40
 7. Іванішен Юрій 36
 8. Башмаков Денис 36
 9. Медведик Василь 32
 10. Оленчук Андрій 24
 11. Рзаєв Руслан 20
 12. Трофименко Діана 14
 13. Штонь Роман 14
 14. Вікарчук Андрій 10
 15. Кулага Даша 10
 16. Опанасюк Олександр 10
 17. Длогуш Владислав 8
 18. Фастовець Арсен 6
 19. Олійник Крістіна 2
 20. Ходзінський Богдан 2

Вікова група до 13 років

 1. КорнійчукОлександра86
 2. ОсадчукДмитро 56
 3. Новицький Ярослав 54
 4. Лудіщев Артем 48
 5. Грищенко Дмитро 46
 6. Снігур Олег 46
 7. МедведикВолодимир40
 8. Тонкошкур Олег 24
 9. Ломакова Богдана 24
 10. Кравчук Богдан 22
 11. Малиновський Ростислав 18
 12. Басистий Іван 14
 13. БурилкоДмитро 12
 14. ОлійникАнастасія 12
 15. Черниш Максим 12
 16. ЛевковськийОлексій 8
 17. Проценко Ксенія10
 18. Ляденко Максим 6
 19. ПампухаОлександра 4
 20. Приборецький Максим 4
 21. Радченко Іванна 4

Спойлер

 1. АндрійчукІлля90
 2. КорнійчукФедір66
 3. ЦегельникВіталій 56
 4. ПавлюкАліна50
 5. Рубан Андрій42
 6. Радченко Богдан 40
 7. СічінаваЗурабі32
 8. Гурман Аліка 30
 9. ЛавренчукВіталій 28
 10. СелюкДмитро 20
 11. Анучин Максим 20
 12. Данильчук Денис 16
 13. ШехетПавло 14
 14. Ященко Дмитро 12
 15. Стаценко Данило 8
 16. Стакан Євген 6
 17. ІванковКостянтин 6
 18. Демчик Назар 4
 19. РатнерКрістіна 4
 20. БольшаковНікіта 2
 21. КаленськийОлександр 2
 22. Павлюк Давид 2

Вікова група до 8 років

 1. Яременко Андрій74
 2. Камінський Максим 50
 3. Горьков Денис 48
 4. НаумчукВіктор 48
 5. Герасимчук Юлія 40
 6. Пашківський Святослав 40
 7. Усков Михайло 36
 8. Довголюк Олександр 20
 9. МеннЄва 20
 10. Шевчук Владислав 20
 11. Андрієвський Ярослав 18
 12. Довголюк Вадим 16
 13. Рябов Віктор 14
 14. Сак Андрій 14
 15. ВольськийВалерій 12
 16. Грищук Владислав 12
 17. Найбородін Артем 12
 18. РатнерМарія 12
 19. ДорощукДмитро 10
 20. КопетчукІван 10
 21. БоголюбськийЕмануїл 6
 22. Вікарчук Вікторія 4
 23. МакєєваАнжеліка 4
 24. Яценко Ілля 4
 25. Свенціцький Любомир 4

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Приєднатися до шахової спільноти в фейсбук
 
Житомир Шаховий
Загальнодоступна група · 1 211 учасників

Приєднатися до групи

 
Партнери