Традиційний шаховий фестиваль «Чуднівська Вежа 2015»

Традиційний шаховий фестиваль «Чуднівська Вежа 2015»

Стаття відображає точку зору автора (тренера з шахів м.Чуднів, Штукуна А.В.) та не є офіційною позицією ФШЖО та редакції сайту

04-05 квітня 2015 року в м.Чуднів у приміщенні Районного Будинку школяра пройшов традиційний фестиваль шахів «Чуднівська Вежа 2015».

В рамках фестивалю проходили одночасно чотири турніри:

—         OPEN-турнір (для всіх бажаючих);

—         Дитячий турнір А (до 15 років);

—         Дитячий турнір Б (до 10 років);

—         Турнір ветеранів Чуднівського району.

Надзвичайно широкою була географія змагань, за участі 8 областей України. Зареєструвалось 75 учасників з Тернопільської (м.Тернопіль), Івано-Франківської (м.Коломия), Черкаської (м.Черкаси), Львівської (м.Броди), Хмельницької (м.Кам’янець-Подільський), Рівненської (м.Рівне), Київської (м.Київ), Житомирської (міста Чуднів, Житомир, Коростишів, Малин, Попільня, Бердичів) областей.

В наше користування потрапила радіопередача присвячена 84-й річниці з Дня народження відомого тренера області, уродженця м.Чуднів Л.М. Новофастовського. Леонід Моісеєвич постійно був гостем турнірів «Чуднівська вежа» і лише за станом здоров’я не зміг приїхати на даний турнір. Пропонуємо дану передачу вашій увазі.

Дане шахове свято відбулось завдяки наступним людям та організаціям:

міський голова м.Чуднів, І.Й. Розводовський

—         міський голова м.Чуднів, І.Й. Розводовський.

Іван Йосипович підтримує всі проведені змагання з шахів у Чуднові, надає серйозну особисту матеріальну підтримку і на призовий фонд, і на харчування учасників під час змагань. Крім того завдяки його підтримці кращі шахісти Чуднівщини їздять на багатоденні змагання. На церемонії відкриття від імені Житомирського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» міському голові було вручено Подяку «за вагомий особистий внесок в розвиток інтелектуальних здібностей учнівської молоді Чуднівського району; організацію та проведення традиційного обласного фестивалю «Чуднівська вежа» — кращого свята шахів в Житомирській області».

—         ЖОЦФЗН «Спорт для всіх», директор Хільченко А.І.

Дана обласна організація постійно підтримує всі заходи з шахів, коли організатори звертаються по допомогу. Два роки поспіль підтримувалась серія дитячого Гран-Прі Житомирської області з шахів. Наразі традиційно організація «Спорт для всіх» допомогла у проведенні «Чуднівської вежі 2015».

Директор ХПП (хлібо-пекарного підприємства) с.Вільшанка Чуднівського р-ну Іщук П.О.

—         Директор ХПП (хлібо-пекарного підприємства) с.Вільшанка Чуднівського р-ну Іщук П.О.

Петро Олександрович і сам є шахістом, сила гри якого відповідає непоганому 2 розряду. Він же виграв і ветеранський турнір, що проводився в рамках даного фестивалю. Завжди він надає фінансову допомогу для проведення «Чуднівської вежі» та підтримки чуднівського шахового клубу. За його фанатизм шаховій справі міський голова на відкритті змагань вручив Іщуку П.О. у подарунок комплект шахів ручної, різьбленої роботи.

Начальник відділу освіти Чуднівської райдержадміністрації Кучерява Г.В.

—         Начальник відділу освіти Чуднівської райдержадміністрації Кучерява Г.В.

Галина Василівна з часу її призначення на державну посаду особисто цікавиться роботою шахового клубу, успіхами та досягненнями його вихованців, по-можливості її відділ оплачує відрядження кращих дітей-шахістів на турніри в інші міста. Від себе особисто очільниця освіти району організувала харчування учасників «Чуднівської вежі» «книшами по чуднівськи» та іншими ласощами. А її душевність, ораторські здібності та повагу до інших людей учасники мали нагоду оцінити з її виступів на відкритті та закритті фестивалю.

—         різні підприємці району та просто небайдужі люди, котрі надавали різноманітну допомогу в непростий час, котрий переживає наша країна.

На відкритті змагань світлу пам’ять всіх людей, що полягли за волю та свободу України було вшановано хвилиною мовчання.

Данило Стаценко

Також 5-класник с. Вільшанка Чуднівського району Данило Стаценко продекламував «Гімн шахістів», текст якого був написаний чуднівчанином В.Школьником.

Цікаві турнірні факти:

  1. Переможці дитячих турнірів А і Б були легко прогнозовані. Чемпіони Гран-Прі Довгалюк Олександр та Медведик Володимир дуже просто виграли турніри, підтвердивши свій високий рівень гри, причому зробили це не програвши жодної партії.
  2. Медведик Володимир (м.Броди, Львівська область) вже зіграв в нашій області 4 турніри, не знаючи поразок. Єдиний учасник у якого він ще не вигравав це Новицький Ярослав, всі їхні зустрічі завжди завершуються нічиїми.
  3. OPEN-турнір зібрав неймовірно сильний склад учасників. В турнірі грало 14 кандидатів у майстри спорту та 1 міжнародний майстер з рейтингами вище 2100. При такому складі учасників в будь-якого розрядника була реальна можливість виконати норматив КМС.

А далі розпочалась безкомпромісна турнірна боротьба.

ТУРНІРНІ ТАБЛИЦІ…СКАЧАТИ…

Турнір ветеранів Чуднівського району

В даному турнірі, котрий проводився вперше прийняли участь 6 учасників. Змагання проводились без годинників за коловою системою.

Іщук Петро Олександрович

Чемпіоном району став Іщук Петро Олександрович, котрий 4 партії виграв та 1 зіграв внічию. Даний шахіст з віком не втратив жаги до перемоги і кожну партію проводив з «величезним шаховим апетитом», а вкупі із його гумором та життєлюбством це давало йому значну перевагу над своїми суперниками.

Булій Володимир Трихонович

На другій сходинці Булій Володимир Трихонович, котрий виграв 4 партії і поступивсь лише переможцю. Срібний медаліст був і найстаршим учасником даного турніру, через рік ветеран буде відмічати 80-річний ювілей. Тому бажаємо йому міцного здоров’я та натхнення.

 

Кучерявенкj Олександр Володимирович

Бронзова медаль у Кучерявенка Олександра Володимировича. Він привів у чуднівський шаховий гурток обох своїх синів, постійно цікавиться новинами шахового клубу, читає шахову періодику, котра виписується клубом і при нагоді слухає теми, котрі викладаються для старшої групи. Ймовірно що на наступний раз шахіст зможе покращити свій результат.

Дитячий турнір Б (до 10 років)

В турнірі прийняли участь 30 учасників, серед яких чемпіон Гран-Прі 2014 Довгалюк Олександр. Турнір проводився у 8 турів.

Олександр Довгалюк

Саме Олександр Довгалюк (Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.) впевнено виграв даний турнір, набравши 7,5 очок із 8 можливих. Наша область не могла нав’язати конкуренцію представнику Хмельниччини. В перший ігровий день він показав 100% результат, на наступний день після нічиєї він і заключні три партії впевнено довів до перемоги. Вітаємо шахіста із переконливою перемогою.

 

Віталій Цегельник

На другому місці Цегельник Віталій (Бердичів) із результатом 7 очок із 8. Віталій обіграв всіх суперників крім чемпіона Гран-Прі. Результат гідний, єдине про що можна шкодувати, наші юні чемпіони не вміють нав’язати серйозну конкуренцію суперникам з інших областей. В партії проти переможця турніру боротьби зовсім не вийшло.

 

Корнійчук Федір

На третій сходинці Корнійчук Федір (Житомир), 6 очок із 8. Федір – єдиний хто не програв Довгалюку О. Безумовно перед змаганнями він був одним із фаворитів, тому даний результат можна назвати закономірним.

Ратнер Крістіна

Кращий результат серед дівчат продемонструвала Ратнер Крістіна (Житомир), 5.5 очок із 8, котра посіла загальне 4 місце в турнірі. Це безумовно сенсація даних змагань, оскільки дівчатам взагалі непросто змагатись з хлопцями. Крістіна має хороші шахові здібності і грає дуже впевнено як для свого віку. Наші вітання юній шахістці.

Іващенко Ярослав

Серед чуднівчан кращий результат показав Іващенко Ярослав (Чуднів), 5 очок із 8, котрий дуже впевнено проводив змагання і поступивсь лише першій трійці призерів. Враховуючи той факт, що він розпочав заняття шахами лише півроку тому результат необхідно визнати успішним. В даному турнірі у представника міста-господаря 5 місце при 30 учасниках.

Дитячий турнір А (до 15 років)

В даному турнірі прийняли участь 16 учасників, серед яких чемпіон Гран-Прі Медведик Володимир. Турнір проводився в 7 турів з обрахунком національного рейтингу.

Медведик Володимир

Як і в попередньому турнірі фаворит змагань став і переможцем, з результатом 6 очок із 7. Володимир (Броди, Львівська обл.) за 4 турніри, котрі провів в нашій області не програв жодної партії і тому для себе вирішив, що в наступні рази буде вже грати в OPEN-турнірі. І справді серед дітей до 15 років він в нашій області все що потрібно довів, йому немає тут конкурентів.

Лудіщев Артем

Срібна медаль у Лудіщева Артема (Житомир), котрий був найсильнішим шахістом нашої області до появи Медведика В. Даний турнір був житомирянином проведений без поразок. В партії проти переможця Артем в ендшпілі мав зайвого пішака і значну перевагу в часі, проте погодився на нічию, оскільки не помітив ресурсів для продовження гри на перемогу. А жаль, здавалось що в цій партії нарешті наша область здобуде першу перемогу.

Новицький Ярослав

На третій сходинці чемпіон області до 10 років Новицький Ярослав (Житомир), 4.5 очки із 7. На змаганнях в Чуднові Ярослав зазвичай виступає успішно, постійно є призером. Єдине чого ще він в Чуднові не досяг це турнірної перемоги. Проте в нього ще все попереду, побажаємо йому успіхів у спортивній кар’єрі. Він часто представляє нашу область у Чемпіонатах України. Хочеться надіятись, що Кирил Волотовський є не останнім чемпіоном України, котрий вийшов із Житомирської області.

Гап’юк Олеся (Тернопіль)

Кращий результат серед дівчат в даному турнірі показала Гап’юк Олеся (Тернопіль). 10-річній дівчинці було непросто змагатись в даному турнірі і тим не менш, вона в кожній партії боролась, фактично повністю використовуючи відведений ліміт часу і тому її приз абсолютно заслужений. Представникам Тернополя хочеться окремо виразити вдячність за їх щедрість, людяність та професійність. Вони привезли організаторам цінні подарунки від свого міста, надали дуже корисні поради як покращити турнір. Ваші замітки та поради обов’язково будуть враховані на наступний раз, а недоліки виправлені. Запрошуємо вас і надалі приїздити до Чуднова.

Вікарчук Андрій

Кращий результат серед чуднівчан показав Вікарчук Андрій (Чуднів), котрий посів 4 місце. Порівняно з попередньою «Чуднівською вежою» результат покращився, проте перша трійка для Чуднова поки залишається недосяжною. Андрій потрапив у рейтинг лист з рейтингом 1905, тому сподіваємось що він виконає найближчим часом норму 1 розряду.

OPEN-турнір (всі бажаючі)

Поза всякими сумнівами самим інтригуючим турніром виявивсь OPEN-турнір. Якщо в дитячих турнірах заздалегідь можна було назвати переможців, то тут претендентів на турнірну перемогу було близько восьми. Кожен учасник, що має рейтинг вище 2200 цілком реально розраховував виграти турнір. Здавалось, що наша область не зможе відстояти кубок, настільки серйозним було поповнення шахістів з високим рейтингом з інших областей. Проте Андрієнко Петро створив справжню сенсацію, обійшовши на короткій турнірній дистанції найближчого переслідувача на 1.5 очка!

Зареєструвалось на участь 23 учасники, серед яких 1 міжнародний майстер та 14 кандидатів у майстри. Змагання проводились в 7 турів з обрахунком національного рейтингу.

Чемпіон турніру Андрієнко Петро (Малин) набрав 6.5 очок із 7 можливих! Фактично можна сказати, що він провів успішний Сеанс одночасної гри.

На грі переможця відобразилась печать шахової богині Каїсси. Інакше чим ще можна пояснити те, що не демонструючи своєї кращої гри у Петра виходило абсолютно все? Як ось в партії останнього туру проти Воронова Юрія, будучи без якості та двох пішаків Петро виграє, оскільки суперник «зівнув» мат на рівному місці.

Шахісти сайту знають історію про те, як малинчанин мріяв зіграти в фіналі області, проте через причини від нього не залежні, один з кращих шахістів області туди не потрапив. Парадокс? Ймовірно що представники Федерації так не вважають, а ось вищі сили компенсували йому це впевненою турнірною перемогою в Чуднові, що по своєму складу не набагато уступить фіналу.

І ще одне цікаве спостереження: в представників м.Малин є така прекрасна риса шахіста як «відсутність нервів». Це демонстрував у дитячих змаганнях Тонкошкур Олег і в дорослих демонструє Андрієнко П. Даний турнір принесе переможцю +25 пунктів до його, не такого вже й малого, рейтингу. Наші вітання!

Кравченко Леонід

На другому місці Кравченко Леонід (Коростишів), 5 очок із 7. Молодь потрохи наступає на п’яти, Леонід Григорович програв Андрієнку Петру та Іванішену Юрію. Проте незважаючи на це впевнено виграв всі інші партії і з високим додатковим показником завоював срібну медаль. Приємно, що незважаючи на все, тренер з Коростишева зберігає чудову спортивну форму, а його вихованець Кирил Волотовський став чемпіоном України до 12 років. Щирі вітання з такими успіхами і бажаємо успіхів у фіналі області.

Хабінець Іван

На третій сходинці представник м. Тернопіль, Хабінець Іван. Іван так само як і переможець турніру не програв жодної партії. Очевидно, що він був одним із претендентів на турнірну перемогу, проте якщо вищі сили стають на бік іншого учасника, то тут нічого не вдієш. Ймовірно що в даний життєвий період тим шахістам, що стоять вище ніж Іван, це було потрібніше. Щирі вітання представнику Тернополя, і маємо надію що в наступний раз його виступ буде ще сильнішим.

Тринчук Олександр

Кращий результат серед учасників з рейтингом нижче 2100 посів представник Рівненської області Тринчук Олександр, 4 очки із 7. Шахіст відмітив високий рівень турніру і планує в наступний раз запросити на змагання в Чуднів своїх друзів та кращих шахістів Рівненщини.

Іванішен Юрій

Варто відмітити в турнірному звіті результат чемпіона дитячого Гран-Прі Іванішена Юрія (Бердичів), котрий посів 4 місце в сильному за складом учасників турнірі. Він мене особисто запитував чи справедливо, що в фіналі області дали місце Зосімовичу Денису, успіхи котрого в останній час не такі вагомі. Нагадаємо що в фіналі дитячого Гран-Прі Денис поступивсь Медведику В. на старті 1-3, а Юра єдиний, кому вдалось зупинити успішну ходу представника Львівської області з таким же переконливим рахунком 3-1. Якщо виразити мою особисту думку, то з цих двох претендентів місце в фіналі області наразі більше заслуговує Юра. Проте рішення приймала Федерація шляхом голосування і, звісно, воно залишиться незмінним. Її мотиви мені невідомі, тому додати більше нічого не можу. Нехай +16 пунктів до рейтингу після цього турніру будуть для нього хоча б невеликою втіхою.

 

Горносталь Сергій,- 10-й учасник фіналу чемпіонату області

В анонсі «Чуднівської вежі 2015» було прописано, що в даному турнірі розігрувалось останнє аукціонне місце в фінал області. Бажаючих претендентів було двоє: Горносталь Сергій (Житомир) та Барановський Сергій (Малин). Представник Житомира зіграв в турнірі набагато успішніше свого конкурента і відповідно за спортивним принципом саме він стає останнім учасником фіналу області.

 

На урочистій церемонії нагородження всі призери були нагороджені кубками, грамотами, медалями, грошовими та цінними призами.

Вашій увазі пропонується фотогалерея шахового фестивалю «Чуднівська вежа 2015», в групі організатора на vk.com, де збирається та зберігається історія кращих турнірів Житомирської області.

Також в планах було зняти відеоролик в дусі кращих традицій голландського «Вейк-ан-Зеє». На жаль в останні дні захворів відео оператор, тому цього бонусу учасники не побачать.

Ось таким видався фестиваль цього разу, з усіма закономірностями та сенсаціями. Вітаємо переможців та призерів з високими турнірними досягненнями. Запрошуємо вас і надалі відвідувати Чуднівську землю. Зі свого боку обіцяємо поліпшувати турнір і робити його з кожним разом ще кращим. Осінній турнір «Чуднівська вежа» вже буде 5-м, це символічна цифра, тому звісно будуть несподівані сюрпризи та новинки.

Пам’ятаймо головний лозунг ФІДЕ: «Ми всі – одна сім’я».

До нових зустрічей, з повагою організатори.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

Під час змагань до мене двічі звертались люди з запитанням «Ви можете написати статтю, де розкажете про те, як потрібно правильно проводити змагання? Свого роду путівник для організаторів шахових змагань». По правді сказати, я не збиравсь раніше цього робити з двох причин: 1.це займе немало часу і роздумів; 2.подібна інформація розкриє мої секрети і надасть змогу багатьом людям організовувати подібні змагання. Через це на мої турніри буде менший попит.

Проте на протязі останніх днів я помітив, що в думках уже обдумую план такої статті, основні розділи і приклади до них. На протязі всіх тих змагань, що я проводив в матеріальному плані нічого не заробляв; була лише людська вдячність, радість в дитячих очах від прекрасної організації турнірів – це мене мотивує в цій діяльності більше всього. Тому я вирішив, що напишу подібну статтю без всіляких приховувань секретів. Розкажу своє бачення на правильну організацію шахових змагань. Постараюсь на протязі місяця підготувати такий матеріал і подати його на сайт.

Тому всім кому такий матеріал цікавий слідкуйте за новинами сайту.

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Офіційна сторінка фіналу чемпіонату України
Рубрики сайта
Интересные новости