Меморіал Зака В.Г. Результати
Завершився Меморіал Зака Володимира Григоровича, який відбувався 25 лютого, в Бердичеві.
Регламент швейцарська система 9 турів. Контроль часу 15 хвилин кожному учаснику до закінчення партії.
Зак Володимир Григорович(11 лютого 1913 Бердичів – 25 листопада 1994 Павловськ) – радянський шахіст і шаховий літератор, кандидат в майстри спорту СРСР(1938), заслужений тренер СРСР(1958).
Тренер шахової школи Ленінградського палацу піонерів (1946-1986). У числі вихованців – Борис Спаський(сам Спаський згодом згадував: «в той голодний час він мене годував. Потім вже показував варіанти …»), Віктор Корчний, Гата Камський, Лариса Вольперт, Валерій Салов, Олександр Кочієв і 20 майстрів спорту СРСР.
Переможці турніру визначаються за найбільшою кількістю набраних очок.
В разі однакової суми очок у двох або більше учасників місця визначаються за додатковими показниками:
1.скорочений К.Б.,
2.повний К.Б.,
3.кількість перемог,
4.кількість партій чорними.
Перше місце виграв Крошняков Денис з результатом 7 очок з 9-ти можливих.
Друге місце виграв Мінтенко Георгій з результатом 6,5 очок з 9-ти можливих.
Третє місце виграв Лудіщев Артем з результатом 6,5 очок з 9-ти можливих.
Кращий результат серед:
ветеранів – ММ Ревуцький Володимир
жінок – КМС Кручак Леся
шахістів з рейтингом < 2100 – КМС Подольская Зорина
бердичівлян – Кравчук Богдан
юнаків до 16 років – Осадчук Дмитро
юнаків до 12 років – Цегельник Віталій
дівчат до 16 років – Менн Єва
дівчат до 12 років – Петренко Марина
сюжет про подію
http://zhitomir.today/news/accident/yak_u_berdichevi_proveli_tretiy_vseukrayinskiy_shahoviy_turnir_video-id18667.html
Турнир прошел на высоком уровне; городская центральная библиотека г. Бердичева в которой проходили соревнования – это хорошо отремонтированное просторное помещение с достаточным освещением как естественным, так и электрическим, хорошей вентиляцией.
Были созданы все условия для игры в шахматы: начиная от столов с компактными стульями, так и удобными шахматными досками с на которых комплекты фигур одного дизайна (Стаунтона).
Профессионально была обеспечена Техническая часть турнира: – обработка результата сыгранных партий, а также жеребьёвка следующих пар тура с выводом на огромный экран.
Также хочу отметить безупречное судейство турнира – всё по процедуре, согласно регламента.
Побольше таких турниров.
Спасибо всем.
Огромное спасибо: – администрации библиотеки,
– общественной организации «Федерация шахмат Житомирской обл.» Президенту Сачук А.М.
– директору турнира – Квяткивскому Г.Е.
С ув. Р.В.В.
Організація турніру, так би мовити, зовнішня сторона, що стосується приміщення, стільців, фігур та іншого, це одне, але є внутрішня сторона, яка заслуговує головної уваги. По-перше, сподіваймося, коли-небудь в Бердичеві (та в інших містах області) проходитимуть офіційні турніри з класичних шахів, учасники яких матимуть змогу підвищити кваліфікацію, тобто турніри з офіційним обрахунком рейтингу. Важко пригадати, коли подібне було в області, окрім Житомира. Тим не менш, шахістам скрізь, особливо молодим, треба зростати, підвищувати свій рівень, а нормальних турнірів немає. По-друге, цей турнір був з рапіду, а ФШУ, на відміну від ФІДЕ, не обраховує рейтинги з рапіду, а обраховує лише турніри з контролем часу не менше 90 хвилин на партію. І це є проблемою. Варто знати, що в даному випадку рейтинги в таблиці вище мають мало значення, тому що стосуються класичних шахів, а не рапіду. Офіційно обраховуватись цей турнір не буде, тому рейтинги і, тим більше, іх змінення можна було не показувати зовсім.
Пане Павло, найближчим часом відбудуться два турніри з класичних шахів – меморіал Тросмана та турнір за підтримки Рабіновича, реєстрація відкрита, тож чекаємо Вас на змагання!