ОБЛАСНИЙ ШАХОВИЙ КЛУБ

ОБЛАСНИЙ ШАХОВИЙ КЛУБ

 

Ідея створення обласного шахового клубу як нейтрального майданчика для дружніх зустрічей та професійних турнірів, спрямованих на підвищення кваліфікації першорозрядників, КМС та майстрів спорту існувала від початку шахового руху на Житомирщині.

У книзі Леоніда Мойсейовича Новофастовського «Житомирщина край шаховий» описується історія створення клубу «Біла Тура», який був заснований Віктором Євгеновичем Турчановичем у 1984 році. Він проіснував майже 15 років, що є гарним показником!

Було ще кілька спроб створити шаховий клуб в м. Житомирі, зокрема клуб «Ініціатива», створений Анатолієм Дороніним та Андрієм Штукуном в 2010 році.

На початку моєї першої каденції в 2013 році ряд шахістів задавали питання – чи буде створений шаховий клуб? Важке питання, відповідь на яке особисто я шукав три роки, після того як Федерація шахів Житомирської області зарекомендувала себе як надійний партнер для міської та обласної влади і Федерації шахів України.

Пошук приміщення ми розпочали навесні 2016 року з Олегом Степановичем Мирончуком, перебравши всі приміщення, які були доступні у відкритому доступі на сайтах міської та обласної рад. Нажаль, з найбільш реальних варіантів нам пропонували горище диспетчерської на з/д вокзалі та підвальне приміщення на Польовій, обидва у абсолютно непридатному до експлуатації стані.

На даній стадії до процесу пошуку приміщень підключився Арнольд Грінфельд, який двічі ходив на прийом до Олександра Фещенка, на той момент заступника міського голови. Повторний візит його попросили здійснити у супроводженні «важкої артилерії» у вигляді вашого покірного слуги. Зустріч мала результат у вигляді проведення робочої групи з іншим заступником міського голови Матвієм Хрєновим та дорученням відповідному структурному підрозділу щодо пошуку приміщення.

По факту знайдене приміщення використовувалося нашим сусідом та однією з політичних партій, представник якої дуже здивувався під час голосування комісії за передачу його в оренду, але історія мала хеппі-енд для нас. Сусід, побачивши, як я піднімаюся по сходах на милицях зі зламаною ногою зрозумів, що найбільша кімната нам необхідна.

Для оформлення договору оренди необхідно було оплатити вартість оцінки приміщення, рецензії на звіт з оцінки та орендну плату за два місці, що я і зробив за власний рахунок. Варто відмітити, що міська влада щомісяця робить суттєвий внесок у розвиток шахів та клубу, зокрема, дозволяючи нам орендувати приміщення за символічну плату 13 грн. за кв.м., при ринковій вартості у центрі міста від 100 грн. за кв.м. Таким чином, 1200 грн. на місяць без індексації, які ми сплачуємо наразі є значно нижчою за ринкову вартість та дозволяє говорити про довгостроковий розвиток клубу.

Отже, в кінці листопада 2016 року, через півроку після першої спроби знайти приміщення, омріяні ключі від шахового клубу були у мене в руці. Перше враження шахістів було двояким – «круті» сходи, відсутність ремонту. Деякі навіть прогнозували, що нічого у клубі не буде. Зима пройшла і навесні 2017 року ми зробили перші кроки щодо приведення приміщення до ладу, відновивши двірний отвір у найбільшу орендовану кімнату.

Хочу подякувати всім ентузіастам, які допомагали у проведенні ремонтних робіт, а саме Сергію Трохимишину, Анатолію Дороніну, Павлу Фольверту, Юрію Петренко, Андрію Олішевському, Ігорю Рещинському, Арнольду Грінфельду, Миколі Сачуку та Юрію Милованову.

Матеріальну допомогу для проведення ремонту та матеріально-технічного забезпечення клубу надали:

 • гіпсокартон (Андрій Пампуха);

 • перевезення (Володимир Малиновський);

 • фарби та інші матеріали для ремонту, вішак, швабра, «алкошахи» (Артем Сачук);

 • іконка та книжки (сім’я Добрінецьких);

 • шахова дошка (Ігор Випханюк), щоправда наразі вона не повернулася з якогось з турнірів;

 • годинники DGT 2010 та демонстраційні дошки (гранти міста Житомира);

 • металеві стелажі для книжок, нарди, чайник, вивіз будівельного сміття (Арнольд Грінфельд);

 • шкафи (брати Трохимишини);

 • диван та крісло (Анатолій Доронін);

 • фінансова підтримка для оплати оренди (Анатолій Доронін, Артем Сачук, Максим М’якиньков, Богдан Веремій);

 • стільці (о. Богдан Бойко);

 • столи (спорткомплекс «Динамо»);

 • портрети чемпіонів світу (Володимир Ревуцький);

 • табуретки (Микола Сачук);

 • коврове покриття, банери (залишилися після Фіналу Чемпіонату України з шахів, на який особисто я потратив більше 50 тис. грн. живими коштами та 30 тис. грн. послугами);

 • забезпечення водою (Анатолій Доронін);

 • бібліотека (Максим Мелешко, Леонід Новофастовський, Артем Сачук);

 • ліхтарі (брати Трохимишини, Артем Сачук).

Можливо деякі речі та послуги я забув перерахувати, прошу мене вибачити за це.

Зусилля багатьох людей сприяли створенню обласного шахового клубу, але є ще багато ділянок роботи, необхідних для того, щоб він приймав шахові змагання та заходи протягом усього року.

Приблизні витрати, які необхідно понести та пов’язані з розвитком клубу згруповані у таблиці:

Завдання

Орієнтовна вартість, грн.

1

Підключення електроенергії

22000

2

Абажури + лампи

3000

3

Ремонт туалету:

 • унітаз;

 • матеріали;

 • робота.

 

1500

1000

3000

4

Лічильник електроенергії

2000

5

Вазони

2000

6

Телевізор

7000

7

Підключення інтернету

1000

8

Ремонт східців

35000

9

Стільці

10000

10

Чохли на стільці

3000

Разом

90500

 

За минулий рік членських внесків зібрали аж на 6000 грн. і цієї суми навіть не вистачило би для оплати скромної оренди. Хтось скаже, «Федерація повинна… знайти спонсорів, зірку з неба…», то я хочу відповісти, що Федерація – це ви, жоден з членів Президії чи інших органів нашої громадської організації не отримував і не отримує заробітну плату.

Окрема подяка двом найбільшим ентузіастам розвитку обласного шахового клубу – директору клубу Івану Трохимишину та ідейному натхненнику Арнольду Грінфельду!

 

П.С. Дуже довго писав цей пост, почавши його у щоденнику два місяці назад, але все не знаходив часу його опублікувати. Водночас останні події, які позбавили мене ілюзій стосовно виконання своїх зобов’язань окремими шаховими організаторами, були каталізатором для того, щоб розпочати прямий діалог та попросити підтримки у всіх шахістів та їх батьків, які протягом останніх п’яти років користувалися послугами Федерації шахів Житомирської області. Якщо ви зацікавлені у подальшому проведенні турнірів високого рівня (чемпіонатів України, турнірів з нормою КМС та МС/ММ) для розвитку ваших дітей – я прошу підтримати нашу діяльність у прийнятній для вас формі. Членські внески – це лише засіб для досягнення мети, яка полягає у сприянні появи нових шахових талантів різної сили (КМС, МС, ГМ) на Житомирщині, можливо ви можете допомогти, віддавши непотрібну вам річ, яка знадобиться для облаштування обласного шахового клубу.

Один комментарий на “ОБЛАСНИЙ ШАХОВИЙ КЛУБ”

 • Павло, Бердичів says:

  Символична ціна — це, наприклад, коли шахова школа Іванчука у Львові платить 1 гр. за оредну приміщення, тобто реально нічого. Може, тому що то школа Іванчука. У Житомирі гірше розуміють значення шахового спорту, аніж у Львові, тому і результати шахістів, і стан справ відповідний. Сума оренди 1200 гр. аж ніяк не є символичною. За рік виходить аж 14400 гр. І незрозуміло, навіщо в шаховому клубі телевізор (7000 гр)?

Оставить комментарий

ОНОВЛЕНИЙ РЕЙТИНГ-ЛИСТ
ФШЖО
Офіційна сторінка фіналу чемпіонату України
Рубрики сайта
Интересные новости