Я, Трохимишин Сергій Леонідович, отримав громадську організацію з великим ресурсом від попереднього керівника Сачука А.М., за що йому безмежно вдячний.

В Федерації шахів Житомирської області(далі Федерації), є стратегічна мета «виховати 5 гросмейстерів за 5 років».

Для досягнення цієї цілі 2 роки — досить короткий термін. Тому я сконцентруюся на більш досяжних цілях відповідно до терміну.

Я, як організатор можу, допомогти шахістам стати майстром спорту, міжнародним майстром, або майстром ФІДЕ. Один, або одна з цих майстрів буде гросмейстером.

Також, я залучаю нових людей до діяльності в Федерації, для того, щоб ми змогли конкурувати і з іншими видами спорту за ресурси.

Основні напрямки і цілі:

 1. Внести зміни до статуту, для того, щоб оптимізувати роботу ГО «ФШЖО». Термін: 3 місяці. Вимірник: рішення загальних зборів про зміни статуту.
 2. Ввести кураторів за напрямками по видах діяльності попередньо це будуть наступні види діяльності: діти(до 14 років), молодь(15-25 р.), аматори, ветерани, жіночі, спорт високих досягнень. Термін: 3 місяці. Вимірник: рішення загальних зборів.
 3. Змінити формат чемпіонату області(чітка ієрархія, спочатку чемпіонати(офіційно затверджені в календарному плані) міст, районів і ОТГ(в залежності від того, що створено), далі представники делегуються на чемпіонат області, де грають без внеску, наступний етап чемпіонат області, далі переможець делегується на чемпіонат України). Термін: до початку наступного чемпіонату області, в календарному плані подати зміни до 31.10.2019. Вимірник: затвердженні календарні плани та проведений чемпіонат.
 4. Проводити один півфінал чемпіонату України щорічно(це може бути дитячий або дорослий чемпіонат) – для того, щоб в членів ГО «ФШЖО» була можливість підвищувати свою спортивну майстерність. Термін: щорічно. Вимірник: 1 проведене змагання рівня півфіналу чемпіонату України.
 5. Проводити 2 турніри для шахістів високої кваліфікації (турнір з нормативами майстра спорту, міжнародного майстра, гросмейстера, або відкритий турнір з можливістю виконати норму). Термін: щорічно. Вимірник: 2 проведених змагання з нормативом.
 6. Окремий напрямок роботи, це розвиток шахів в ОТГ і містах обласного значення. Я хочу щоб ми разом побудували систему, де була б проста ієрархія: рівень ОТГ і міст обласного значення, далі рівень обласної Федерації, і рівень Федерації шахів України. Для цього будемо розвивати регіони різними способами, але в першу чергу має бути бажання на місці щось робити. Без бажання на місцях в ОТГ і містах – Президент ГО «ФШЖО» сам не виконає ту роботу. Термін: щорічно. Вимірник: кількість створених шахових утворень на території Житомирської області, які підписали меморандум про співпрацю з Федерацією.
 7. Ще один важливий напрямок роботи це обслуговування роботи шахового клубу. Зараз клуб ефективно використовується на вихідних. Але для ефективної роботи і самоокупності цього недостатньо. Потрібно, щоб клуб працював 7 днів на тиждень. Для цього потрібні ресурси і людина, яка буде в ньому працювати. Ресурси можна знайти, але тільки під конкретну людину. Термін: постійно. Вимірник: кількість проведених заходів в клубі.
 8. Створення суддівського корпусу Житомирської області – як необхідний елемент розвитку шахів в області, мають бути кваліфіковані судді, а разом з ними і змагання з обрахунками міжнародного рейтингу та великі OPEN-турніри. Термін: 1 рік. Вимірник: перше засідання суддівського корпусу.
 9. Делегування, всі питання я буду згідно статуту делегувати на Президію, або Тренерську раду. Від роботи цих органів буде залежати швидкість прийняття рішень взагалі по Федерації.

Для всіх напрямків необхідні ресурси. І я бачу, що це будуть:

 • членські внески – обов’язковий елемент розвитку Федерації, як організації. Без ресурсів жодна організація довго не проживе, тому система членських внесків зберігається.
 • платні послуги, які надаватиме ГО «ФШЖО» – перелік визначимо згодом, але ці послуги з яких ФШЖО зможе заробляти на власну діяльність
 • грантові кошти – це дуже важливий ресурс, який потребує часу, і грошей, як би це не звучало, гроші необхідні на оплату людині, яка напише грант, і яка його реалізує, буде здійснювати контроль за його виконанням.
 • спонсорські кошти – по цьому пункту необхідно пояснити, якщо Федерація не буде спроможна мати власний ресурс, то ми не отримаємо і жодної допомоги.

Спонсорські кошти доцільно залучати під проекти, які мають статус і престиж, в першу чергу серед шахістів. Зараз, тільки дати гроші на турнір – це не привабливо з точку зору бізнесу. Але, якщо на турнір приїдуть діти, або чемпіони України, або будь-які відомі люди, цей захід автоматично виростає в очах у будь-якого спонсора.

Терміни: щороку. Вимірник: звіт по поточному рахунку Федерації(кількість членів Федерації в 2020 році має бути не менше 150).

P.S. Під цим постом залишайте побажання, а також хто хоче розвивати шахи, і за який напрямок готовий взятися. Ресурси для нашої роботи, я буду шукати. Я доступний щодня у будні по справах Федерації, на номері 0978893435 після 18-00, і на вихідних з 10-00 до 18-00.

Пошта president.zt.federation@gmail.com